Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 2000 kaloriat ettem ma, de...

Ha 2000 kaloriat ettem ma, de elegettem 1000 kaloriat, akkor olyan mintha 1000 kaloriat ettem volna?

Figyelt kérdés
2021. jún. 30. 16:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%

Mondtam, hogy le leszek pontozva, pedig orvosira jártam :D

Nézd, látatlanba nem akarok ilyet mondani, hogy jól vagy rosszul csinálod. De lehet egy jó.

Az én módszerem heti 5-6 intenzív súlyzós edzés volt, heti 3-4 aerobbal. Ez napi 100-120 perc edzést jelentett, az okosmindeneim szerint átlag 700-1000 kcal elégetésével, 1300 körüli alapanyagcsere mellett. Emellé 1500-1700 lcal-t ettem, ennek mértéle attól is függött h mondjuk épp lábnap volt vagy csak kar - előbbi nyilván több kalóriabevitelt igényel. De volt olyan nap, hogy ha nagyon akartam sem tudtam volna többet enni 1500-nál, mert egyszerűen tele voltam ennyitőo, a szervezetem nem igényelte. Én megtanultam a szervezetem visszajelzéseire odafigyelni. Nem volt például fix pihenőnapom, ha éreztem, hogy romlik a teljesítményem, akkor 1-2 nap pihi. Ha sokat dolgoztam és nem maradt energiám, akkor sem. erőltettem. Ha úgy éreztem, keveset eszem, többet ettem, és fordítva. Lehet lepontozni, én kvázi megszállottja lettem ennek az egésznek, imádtam az életmódváltásom, okosmérleggel, applikációkkal, okosórával stb. követtem a változásokat. Kilóban lassan fogytam, centiben és ruhaméretben látványosan, az első három hónapban 2.5 kg izmot szedtem fel (akkor még kevesebb volt az aerob, a súlyos edzésre mentem rá csak) és folyamatosan csökkent a testzsírszázalékom.

Amúgy nekünk élettanból tényleg kellett tudni az éhezés/anabolikus folyamatok pontos működését a hormonális hatásokkal, időtartamokkal mindennel együtt, tehát tényleg van alapja annak amit mondok, plusz én szeretek ezekről evidence based studykat is olvasni. Rengeteg olyan berögzült, kőbe vésett tévhit van, ami az emberek fejében olyan mint h 1+1=2 pedig nem úgy van. Az a lényeg, hogy az anyagcserédnél kevesebbet sose vigyél be, ha jelentősebb kalóriadeficitet érsz el, az a mozgás miatt legyen, ne azért, mert nagyon keveset ettél. És ne csinálj belőle rendszert, mert az kimerítő lehet, de heti 1-2 ilyen intenzívebb nap belefér, amúgy ha azt szeretnéd, hogy hosszabb ideig bírd kimerülés nélkül, akkor tartsd az 500-600 kcal deficitet. És figyelj a szervezetetd jeleire, amik a kimerülést jelentik (fáradékonyság, csökkenő teljesítmény, lehangoltság, magasabb nyugalmi pulzus). ilyenkor szünetelj néhány napot.

2021. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hiába járt az előttem járó orvosira (már, ha ez igaz), de akkor sem tudja jól.

A szervezetnek akkor is szüksége van valamilyen szintű kalóriabevitelre, ahoz, hogy egészségesen képes legyen működni. Ha valaki túl alacsony kalóriát visz be, akkor a szervet elkezdi felélni a tartalékokat (ami itt a cél), de, ha a deficit olyan mértékű, hogy az már egészségtelen (500 kalóriánál nagyobb dedicit), akkor a szervezet elkezd minél alacsonyabb fokon működni, hogy jobban spóroljon a tartalékokkal, ergo lelassul az emésztés, kevesebb energia jut az agyba és a különféle sejtekbe, vagyis fáradt leszel egész nap, nem tudsz majd normálisan gondolkodni (mint aki hullafáradt) és gyenge is leszel. Valószínűleg legyengül az immunrendszered, ami miatt többször leszel beteg és egyre rosstabban viseled majd a betegséget. Ha folyamatosan tartod az 1000 kalóriát, akkor egy idő után csontsoványra fogysz, majd lassan kikészül majd a szervezeted a nélkülözés miatt és a legyengült immunrendszer hatására előbb-utóbb elvisz valami influenza veszélyességű betegség.

Persze, ehez kitartóan évekig így kéne egyél. Ha egy nap így jött össze, attól semmi bajod nem lesz, de semmiképp se csinálj ebből rendszert.

2021. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

én vagyok, aki állítólag orvosira járt :D amiről te beszélsz, az folyamatosan extrémen magasan tartott kalóriadeficit. Ha elolvastad volna, amit írtam, akkor láttad volna (gpndolom), hogy többször is leírtam, hpgy ebből rendszert nem szabad csinálni, azonban egy dinamikus egyensúlyba bele-belefér egy ilyen nap. Eleve úgy gondolom, hogy nem vagyunk robotok, nem szigorú napi átlagot kell nézni a kalóriabevitel-égetés vizsgálata során, hanem egy dinamikus heti átlagot. Lehet, hogy az egyik nap kevesebbet eszel és többet égetsz, a következő napon meg mondjuk izmolázad is van, éhesebb vagy - ilyenkor nem szabad érezni, ha a szervezeted kajáért kiált, akkor enni kell.

Mondhatod, hogy nem tudom jól, amit írtam, de akkor kérlek, érvelj! :) küldj kutatási eredményeket stb. nyilván ilyen rövid kommentekbe nem megyek bele, de ha téged érdekel, én ki tudom fejteni bővebben ennek az élettani hátterét (nem fogom, mert nem fogok ennyit írni, de max küldök linket).

2021. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Szoval akkor jol csinal9m vagy nem 😂 en a kerdezo vagyok 🙃😀
2021. júl. 1. 21:26
 15/16 anonim ***** válasza:
44%
Ha látod az eredményt, jó irányba haladsz, emellett van életerőd, energiád és nem éhezel, akkor igen :) csak ne legyen mindennapos az 1000kcal deficit, mert ha folyamatosan csinálod, max. lár hét alatt kimerülsz.
2021. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A 13-as kommenteddel egyetértek, de a 15-össel már nem.

A kérdező nem csinálta jól. Belefér néha, de semmiképp sem szabad arra törekedni, hogy ilyen alacsonyan tartsa az energiabevitelét. Hiába írod le, hogy nem szabad minden nap ezt csinálni, mert (szerintem) nem hangsúlyozod eléggé ezt ki. Egy átlag embernek, ha azt mondod erre, hogy de jól csináltad, hogy éheztetted a szervezeted, akkor azt fogja csinálni ezután is, mert le akar fogyni, azt meg sem hallják, hogy bem szabad mindennap. Eleve egészségesebb a bevitelt minél egyenletesebben elosztani, nem feltétlen a nap hosszában, hanem akár egy hét hosszában is.

2021. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!