Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor fogok már lefogyni?

Mikor fogok már lefogyni?

Figyelt kérdés

Január elején váltottam életmódot, bár teljes életmódváltásnak nem nevezném. 2000 kalória alatt ettem, viszont emellé még cukros üdítőket ittam, amiket nem számoltam bele. Aztán kb 1 hónapon keresztül csak hetente párszor edzettem súlyzóval, majd ez után elkezdtem kb 2-3 hónapon keresztül biciklizni is elég sokat, itt eléggé beindult a fogyásom. Aztán azóta is ezt csinálom, heti 3 alkalommal edzek és heti 3-4 alkalommal biciklizek. És kb 1 hónapja már csak vizet iszok.

Igazából elég sokat fogytam, csomó ruhából kisebbet kellett már venni meg ilyenek, de még így is egy csomó zsír van rajtam, én meg így nem tetszek magamnak.. Mikor fogok már teljesen lefogyni? 18F (kb 105 kilóról indultam, most nem tudom mennyi vagyok, de még bőven van mit leadni)


2021. júl. 8. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem vagyok jártas, de a cukros üdítők nagyon megdobhatták a kalóriabeviteled. Megnéztem, és pl egy másfél literes Coca-Colaban 630 kalória van. Elég, ha egyet megittál naponta, az is rengeteget számít.
2021. júl. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor eleget fogytál. Tudom, meglepő.


Nézd meg hogy most hány kiló vagy és hogy mennyi lenne a cél. A testedben lévő zsírban 7700 kalória van kilónként, szóval minden egyes kilónyi fogyáshoz ennyivel kevesebbet kell enned, mint amennyit elhasználsz. Ebből kitudod számolni hogy mennyi idő alatt érnéd el azt a súlyt ami neked tetszene.


Cukros üdítőt meg számold bele, ugyanúgy kalória, attól hogy iszod és nem eszed :D

2021. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű, akkor fogysz, ha kalóriadeficitben vagy. A mozgással több kalóriát égettél, mint amennyit bevittél, ezért fogytál. A cukrus üditő meg üres kalória, iszonyatosan megdobja a napi kalória fogyasztásod. Éhes leszel tőle, még többet eszel = kalóriatöbblet = hízás.

Ha tudni akarod, mennyit eszel, akkor tölts le kalóriaszámolós appot, és pár napig csináld szigorúan, mindennek van kalória tartalma, kivéve a víznek. Írd be becsülettel, mit eszel és mennyit (yazioban pl szinte minden boltban kapható étel fent van, nem kell külön felvinned), és meg fogod látni, hogy deficitben voltál-e vagy sem. Persze a mozgást is vidd fel, hogy mennyit bringáztál, súlyzóztál stb. Nyilván nem kell ezt életed végéig csinálni, csak míg rá áll az agyad, hogy mit ehetsz és mit nem, illetve mekkora adagokat. Rohadt könnyű elcsúszni, pl a zsírral. Ha meg nem viszel be elegendő fehérjét, akkor az izmaid sem fognak fejlődni = lötyi lesz a tested, plusz ugye a minél nagyobb izomtömeg minél több kalóriát éget, ezért érdemes az izmokat folyamatosan edzésben tartani.

2021. júl. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy mikor fogsz lefogyni, azt így nem lehet megmondani. Kéne tudni, hogy mennyi kiló vagy most, illetve a magasságodat. Mert így számok alapján ha pl. 170 centi vagy, akkor 70 kiló körül az ideális, de ha 190, akkor a 90 is jó lehet. Szerintem havi 2-4 kilóval érdemes számolni. De a cukros üdítőket tényleg hanyagold. Tudom, azt írtad, hogy most már csak vizet iszol, de pl. az első válaszoló is írta, hogy 1,5 liter Coca-Cola 630 kalória. Elég durva. Ha most is innál ilyeneket, akkor mindenképp számold be a kalóriakeretedbe, vagy pedig igyál cukormentes üdítőket, nyilván egészség szempontjából egyiket se jó folyton inni, de azokban legalább max. 1-2 kalória van.


Szóval igen, ezt így nem lehet megmondani, hogy mikorra tudod leadni a súlyt, kellenének konkrét számok, de ha nincs mérleged otthon, érdemes beszerezni, pár ezer forintért már lehet kapni, és tudom a mérlegen mutatott szám nem minden, de nekem is fogyás a célom, és én szeretem a mérlegen is nyomon követni.

2021. júl. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
22%
Mivel maga a szénhidrát az leginkább a has alsó részén jelenik meg maga a szénhidrát pedig leginkább a cukorral lehet közös nevezőben ezért próbálj meg minél kevesebb cukrot fogyasztani, minél kevesebb szénhidrátot. Csak vizet igyál és nem kell diéta meg a sok hülyeség a lényeg mindig nézd meg hogy mit eszel, azaz minél kevesebb szénhidrát, cukor, zsír legyen az ételekben. Illetve az egészséged miatt is hisz a koleszterin szint növekedése miatt az erek is össze szűkülhetnek, trombózis stb kialakulásához vezethet. Vannak telefonra olyan appok amik mutatjak mennyit eszel miből, mit ajánlatos, külön fogyáshoz, tömegeléshez.
2021. júl. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez egy idióta berögződés, hogy a szénhidrát rossz. Igen, a cukor is szénhidrát, de pl. a gyümölcs is, a bab, borsó, lencse is, a teljeskiőrlésű gabonák, stb. Sőt, a zöldségek is tartalmaznak szénhidrátot, igaz kis mennyiségben. Nem kell drasztikusan csökkenteni a ch-t, de igenis figyelni kell rá, hogy miből mennyit eszünk.
2021. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os, az ilyen racionális érvelés itt egyenes út a lepontozás felé :D Én maximálisan egyet értek amúgy :D Ment is a zöld pipa :D


A kérdéshez annyi, hogy nekem kicsit komolytalannak tűnik még a kérdező. El kell magunkat szánni még jobban, azt tudom tanácsolni. Semmit ne csináljunk fél gőzzel, mert akkor csak stagnálás lesz a vége és utána a feladás. Tudd, hogy mennyi vagy most, érdemes hetente, de akár naponta, ugyanabban az időben, ugyanolyan körülmények között mérni magad.

Az meg hogy nem tetszel magadnak... ez sajnos lehet, hogy még a fogyásod után is megmarad. Én 130-ról mentem le 82-re, de a mai napig találok magamon kifogásolni valót, viszont ha egy kicsit jobb fényben látom magam, akkor meg büszke vagyok magamra. Ennek idő kell, az ilyen testkép zavar teljesen normális. Ilyenkor hagyatkozz a családod, barátaid pozitív megjegyzéseire és kezdj el nekik hinni és ne saját magadnak :D

Pl nem is olyan régen irodaszéket néztem magamnak és tök pánikoltam, hogy amit kiválasztottam, az csak 100 kilóig jó. Néha még most is tökre elfelejtem, hogy nem az vagyok, mint 3-4 éve :D

2021. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!