Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Időszakos böjttel fogyózott...

Időszakos böjttel fogyózott köztetek valaki? Hány kg-ot sikerült leadni, mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Egészséges táplálkozásra gondolok, nem éheztetésre.

2021. júl. 11. 19:41
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
67%
Én csak a kenyeret és liszteket hagytam el. Lett helyette saláta. Másfél hónap alatt 17 kiló minusz.
2021. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Aztaa gratulálok!!!

Milyen hosszú időablakban ettél ilyen eredménnyel?A nap mely szakaszában?

Kérlek, oszd meg velem a tanácsaidat, étkezési szokásaidat. Mi az, amire figyeltél/figyelsz? Én 15 kg-ot szeretnék fogyni.

2021. júl. 11. 19:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én próbáltam az időszakos böjtölést, de nem hosszútávon, mert nagyon gyakran egyszerűen nem tudom összehozni a böjtöt, mert én gyakran elfelejtek enni, aztán a böjtölés közben is sokszor mikor elkezdtem már a böjtöt, akkor jutott eszembe, hogy amúgy még jó pár száz kalóriát meg kéne ennem, mert nem akarom, hogy a szervezetemnek ártsak a kevés kalóriamennyiséggel. Szóval nekem a böjt nem annyira jön be. Viszont fogytam már több, mint 20 kilót, és ezért mondom azt, hogyha akarsz fogyni, ne csak a böjtölést csináld. Nem ér semmit, ha nincs meg a kalóriadeficit. Számolj kalóriát. Pl. ajánlom a kalóriabázis weboldalt, de már van belőle telefonra is applikáció.


Szerintem azért van az, hogy valaki csak időszakos böjtöléssel is tud fogyni, mivel pl. 8 órán át szabad csak ennie, de olyan kevés idő alatt nem tud sokat enni, és ezért fogy. Szóval kalóriadeficitben van, mert a 8 óra étkezési időszak alatt kevesebbet eszik. Viszont ha te böjtölsz, de nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem ér semmit sem.


Ne haragudj, hogy nem pontosan a kérdésre válaszolok, csak na, ha időszakos böjtölést csinálsz, nincs garancia arra, hogy fogyni fogsz, mert ez olyan, hogy vagy összejön a kalória deficit vagy nem. Ezért ajánlom inkább a kalóriaszámlálást, az a fix módszer, avval fogynod kell.

2021. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ezt találtam ki. Le ment 17 kiló ezt tartom plusz minusz 2 mozog. A kenyeret végleg elhagytam más okból se jó a glutén nem való nekem. Gyulladást okoz rájöttem. A kenyér nagyon hízlal és én imádtam ezért sokat is ettem. Marad a saláta csirkélel. Natúr zabpelyhet eszem még plnreggel vagy este vagy mindkétszer. Gyümölcsök. Sok mondent a kenyeret liszteket hanyagolom.
2021. júl. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitok. Igen, figyelem a kcal-ak is, sokat utána is olvastam. Csak gyakorlati tanácsokat szeretnék azoktól, akiknek sikerült. :-)
2021. júl. 12. 07:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az időszakos böjt nem a fogyásról szól, hanem a szűkített étkezési ablak jó hatásairól. A napi összbevitel számít hízásnál-fogyásnál, nem az időbeni eloszlása. Ha csak négy órán keresztül étkezel egy nap, akkor is hízhatsz, ha túl sok kcal-t viszel be.


Én az epém és májam miatt kezdtem böjtölni, arra nagyon jó hatása volt, de fogyni nem fogytam tőle, hisz ugyanannyit eszem lényegében, mint korábban, csak rövidebb időintervallumban.

2021. júl. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

40kg, de nem qz időszakos böjtön magán múlott, hanem a bevitt étel mennyiségén.

Imádok zabálni, és a dietetikusom által összeállított étrendem mindenre jó, csak zabálásra nem, így jött a képbe az időszakos böjt, csak napi 1* eszem, de akkor a teljes napi kcal mennyiséget leküldöm, 4 éve csinálom, tökéletesen érzem .agam, és 130kg voltam mikor neki kezdtem, ma kicsivel 90alatt vagyok.

2021. aug. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Annyi, hogy én minden második héten megküldöm egy 48 órás böjttel is. Csütörtök este 6tól szombat este 6ig.
2021. aug. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7

Aztaaaa! Jó kitartó és fegyelmezett vagy...

Én végül elkezdtem nyár elején, azóta 15 kg-ot fogytam, általában 16/8-as elosztásban csinálom, többnyire háromszor eszem a 8 órában, de amúgy kényelmesebb kétszer enni, és sokszor csak kétszer is eszem egy nap, pont emiatt, amit írsz, mert én is nagyon szeretek enni, és így nyugodtabb vagyok, hogy nem lépem túl a napi kcal bevitelt.

Illetve heti egyszer 24 órázom, de az elég nehéz, úgy érzem, én nem bírnék két napig nem enni, így si van, hogy a 24 órás napon nem bírom, és 2-3 órával hamarabb eszem...Úgy vagyok vele, hogy az éhségérzet semmiképp sem jó, nem éri meg, hogy belassuljon az anyagcserém.

De azért ennek az eredménynek is nagyon örülök...

Gratulálok még egyszer, és köszönöm, hogy megosztottad tapasztalatodat. Annak még nagyon örülnék, ha megosztanád, neked mi fér bele a napi egy étkezésbe, illetve mennyire vagy aktív naponta?

2021. aug. 17. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!