Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel másabb a keto diéta a...

Mivel másabb a keto diéta a többi diétánál vagy úgymond életmódváltásnál?

Figyelt kérdés

sziasztok, mivel másabb a keto egy sima normális diétánál?

hasznosabb? gyorsabban lehet vele zsírt égetni?

mivel másabb egy 5%ch és 70%zsír diéta


mint egy 30%ch 20% zsír diéta?


gyorsabb az egyik a másiknál? mi a különbség a kettő között?

elkezdném szívesen a ketot, de van értelme?

Napi 1500 kcal nál lennék mindkét diétánál, szóval a kalória mennyiség nem változna.


25éves fiú vagyok 69kg

9kg tól akarok megszabadulni, legyek újra 60,


kb 2hónapja kezdtem el csak kalóriát számolni ami megy is nekem, de sajnos nehezen mondtam le eddig a mekiről vagy csokikról, persze mindezt kalória kereten belül tettem és nem minden nap,

a csokikból átszoktam a hozzáadott cukor nélkülikre,

meki pedig néha becsúszik, amikor a kislányom beakar menni akkor nehezen bírom ki :D

75kg ról kezdtem és 6kg ment le így, nemtudom hogy ebből mennyi zsír,

de mozgok minden nap, futok napi 30-40percet és 12perc HIIT zek,

16/8időszakos bőjtölök, qz első étkezésem 12óra után van.

szetek a biotech től Super Fat Burnert amit az első étkezés előtt 30percel veszek be, szóval elsőnek 12:30körül eszek csak,

a kérdés az lenne hogy van e értelme átállni a keto ra? van valamivel nagyobb hatása mintha vinnék be szénhidrátot is?



2021. ápr. 8. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A kalória dönt. Vannak, akik számára könnyebb a keto, mások inkább a zsírt viszik le, mert szükségük van a szénhidrátra. általában egyik sem jobb a másiknál, viszont egy adott ember számára lehet jobb vagy könnyebb az egyik, mint a másik. Ki kell próbálni, számodra melyik kényelmesebb.
2021. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

több helyen olvastam és videóba is láttam hogy mondják hogy a kalória dönt,

akkor teljesen mindegy hogy zsír vagy szénhidrát? a lényeg hogy mivel érzem jól és jóllakottnak magam?

2021. ápr. 8. 13:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kizárólag csak a kalória dönt, az is számít, hogy hogyan reagál a tested a zsírra és hogyan a szénhidrátra. Van akit eltelítenek a zsíros húsok hosszú időre és jól is laknak vele, míg mások inkább a szénhidrátokkal laknak jól. Ez emésztés kérdése. 1500 kcal döntően zsírból és 1500 kcal döntően szénhidrátból nem mindegy jól lakottság szempontjából.

A keto lényege, hogy a zsír nem emeli meg az inzulinszintet, a fehérje is csak nagyon kis mértékben, a zsírok elnyújtják a tápanyagok felszívódását, ezért hosszabb ideig érzel teltségérzetet. Míg a szénhidrátok megemelik az inzulint, majd az leesik, és újra éhes leszel. Jó persze vannak az elnyújtott felszívódású összetett szénhidrátok.

Egyénfüggő hogy kinek melyik válik be, ki kell próbálni mindkettőt és meglátod.

De áruld már el kérdező miért akarsz 60 kg lenni, az egy férfinak nagyon kevés?

2021. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi hogy kifejezted a véleményed, akkor ha én jól lakok szénhidráttal akkor ugyanúgy azzal is fogok fogyni? nem muszáj lemondanom róla akkor?

nem vagyok valami magas, csak 165cm.. kicsit nem nagyon de kicsit pocakom van, bár ezt csak én látom, meg sajnos az arcomra ráment és ott is elhíztam, és 60kg nál kb 1éve vagy másfél éve még jól néztem ki, szóval leadom ezt a 9-10kg ot és jó lesz úgy:)

2021. ápr. 8. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

A kis pocak az inzulin rezisztencia előjele (Újhelyi Szabolcs Zoárd szerint, van egy Youtube csatornája), főleg ha bele tudsz markolni. Ami a finomított szénhidrátoktól és hidrogénezett növényi zsiradékoktól alakul ki, + még ehhez jön az étkezés utáni kajakóma, édesség utáni vágy... stb.

https://www.youtube.com/watch?v=ULjtcoFNh0A&t=638s

Csak hogy a későbbiekben legyen mihez tartani magad, ha el akarod kerülni.

Ajánlom még Pődör Novák Réka csatornáját, Ő dietetikus, és bár a keto-t preferálja, de sok hasznos dolgot tanít.

2021. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%

[link]


[link]


Ajánlom ezt a két cikket elolvasni. A keto legyen az utolsó, amit csinálsz. Rövid távon lehet vele sikereket elérni, de hosszútávon nagyon sokan belebetegszenek. Eleve azért butaság pont a szénhidrátot lekorlátozni, mert az csak nagyon minimális hatékonysággal alakul át zsírrá, csupán marha erős marketing van az egész keto rendszer mögött.

2021. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Pődört inkább ne ajánljuk senkinek. :) Az a nő vitatja, hogy a kalóira többlet/deficit miatt hízik/fogy az ember. Az egyik legnagyobb sarlatán, akivel eddig találkoztam.
2021. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lepontozók, hol az indoklás? 6-os és 7-es voltam.
2021. ápr. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!