Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrához tippek?

Nati_xx09 kérdése:

Fogyókúrához tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégiben döntöttem el hogy szeretnék életmódot váltani, máshogy étkezni, elkezdeni mozogni.

A gond az hogy nem igazán jövök rá hogyan is csináljam, számtalan csoportba beléptem Facen, de nem igazán tetszett amit ott láttam. Különösebben nem tetszett hogy mindenféle csodaszertől várják a megoldást (tea,fogyógyógyszer, hashajtó).

Úgyhogy gondoltam kiírom ide hátha valakivel egy cipőben járunk és tudnánk segíteni egymásnak, illetve tanácsokat is elfogadok, persze normális 'hangnemben'.

Egyébként 21 éves lány vagyok, 170 cm és 80 kg.. (😔)


2021. júl. 15. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

A fogyásnak a lényege hogy kevesebb kalóriával látod el a testedet, mint amennyit az elhasznál, így kénytelen valahonnan fedezni a kettő közti különbséget. Erre van az eltartalékolt zsír a testünkön.


Tehát a lényeg hogy valamilyen módon kevesebb kalóriát fogyassz mint amennyit elhasználsz. Legegyszerűbb számolni és előre tervezni valamennyire hogy mit fogsz enni, testmozgással pedig tudod növelni az elhasznált kalóriák számát, ám nem túl drasztikusan.


A testeden minden egyes kiló zsír 7700 kalóriával egyezik meg, így minden kiló fogyáshoz 7700 kalória minuszt kell összehoznod.


Interneten van egy pár kalkulátor amivel meglehet becsülni hogy mennyi a napi kalóriaszükségleted, abból kívonsz 500 és 1000 közötti összeget, és megpróbálsz annyit enni naponta. Javaslom hogy inkább az 500-hoz közelebb kezdj, sokkal könnyebben tartható, kisebb esély van arra hogy egyszer csak elönt a farkaséhség és összezabálsz mindent, ezzel hátráltatva magad. Érdemes azt is észben tartani hogy nem csak átmenetileg kell megváltoztatni az étkezési szokásaidat, hisz ha visszatérsz a régihez aminek következtében elhíztál, akkor idővel újra visszatérsz a startvonalhoz. Tartható életmódváltásra kell törekedni, még ha csak apránként is teszel érte.


Csodaszer tényleg nincs, hisz akkor már mindenki nagyon jó formába lenne ugye :D Önfegyelem és kitartás kérdése.

2021. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jókat írt az első válaszoló. Én is kalóriát számoltam, illetve azon belül igyekeztem egészséges ételekből bevinni a szükséges mennyiséget (sok zöldség, gyümölcs, üdítők helyett víz).


Én kiiktattam a kenyérféléket, péksütiket, tésztát és a cukros ételeket is (ez nem feltétlenül szükséges, nekem így könnyebben ment/megy).


Persze néha voltak kilengések, de utána folytattam, mintha mi sem történt volna. Eddig 22 kg ment le, még kb. 12 van vissza. :)


Sok sikert, kérdező!

2021. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló : Nagyon köszönöm!❤️


Második válaszoló : Nagyon gratulálok, és Köszönöm!❤️

2021. júl. 15. 22:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit ajánlok: életmódváltás. Teljes értékű élelmiszerek,és rendszeres mozgás. Ezen belül egyéni dolog.

Teljes értékű élelmiszerek pl zöldségek, húsok, tojás, olajos magvak, szobahőmérsékleten szilárd zsiradékok, ha bírod az ízét olivaolaj, tejtermékek stb.

Fehérlisztet, cukrot és mindent ami ezekből van, kerüld amennyire képes vagy rá, ne egyél túl sok agyonfeldolgozott, puffasztott, extrudált, adalékanyagokkal, ízfokozókkal felpumpált cuccot.

2021. júl. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Látom segítettek, de azért megpróbálok én is. A kalóriadeficittel biztosan fogyni fogsz!!Nehéz számolni a kalóriákat de talán a MyFitnessPal segít. Ha meg nem akarsz kalóriát számolni, akkor is működik a kalóriadeficit, ha egy nap eszel 3 főételt és 2 nasit. A főétel férjen el a tányérodon, fele legyen zöldség, negyede fehérje (pl hús) negyede szénhidrát/zsír (pl kenyér) a nasi pedig férjen el a tenyeredben, lehet gyümölcs, zöldség, magok, szénhidrát. (Jégkrémeket nem ér egymásra pakolgatni a kezedben, már próbáltam, de úgyis csak magadat vered át vele) semmi csalás!! Én már régót alkalmazom ezt a második módszert, így nem kell kalóriákat számolnom. A mozgás nem árt mellette. A HAL NAGYON EGÉSZSÉGES, ÉS FEHÉRJE DÚS! próbáld mellőzni a cukros üdítőket, tésztát. Egyél helyette rizst. A hal+rizs+zöldség együtt laktat, mégis kevés kalória. Ha van rá lehetőséged, a grillezett/sült csirkét görögsalátával (vagy bármilyen más saláta, zöldség) nagyon tudom ajánlani, mert nem csak finom de nagyon egészséges is. Hajrá! Én szurkolok neked a fogyáshoz!! Remélem még segít a kommentem.
2021. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!