Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lelassul az anyagcsere vagy sem?

Lelassul az anyagcsere vagy sem?

Figyelt kérdés

Van, aki azt mondja, hogy ha nem eszel napi 5x, akkor belassul az anyagcsere. Más viszont azt mondja, hogy ez nem igaz és napi 1 étkezés esetén sem lassul le.

Mi az igazság?


2021. aug. 12. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem ilyen egyszerű ez mint ahogy írod, mondják. Táplálkozás befolyásolja ez tény, de most éjjel 2kor nem szeretnék regényt írni bocsi, olvass utána, de ha nincs meg reggelre, szólj.:)
2021. aug. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Lelassul, saját tapasztalatból mondom. Ugye az ember alap kalóriaszükséglete átlagban 1600-2000 kalória körül mozog. Ez az a mennyiség amitől nem is hízol, de nem is fogysz. Sajnos volt egy rosszabb időszakom amikor napi 500-600 kalóriákat ettem csak. Ez nagyjából fél évig tartott. Utána hiába akartam visszaállni a rendes kalóriaszükségletemre fokozatosan híztam. 800-1000 kalóriákat ettem ami az alap igényhez képest még mindig rohadt kevés de fél év alig evés hatására ettől is híztam egy darabig. Utána az 1200-1400 kalóriától is híztam. Végül nagyjából 1 év után visszaállt és már nem híztam ettől a mennyiségtől sem viszont sikerült felszednem nagyjából 8 kilót vele.
2021. aug. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
2, ha fél évig olyan keveset ettél, attól biztos nagyon le is soványodtál. Ha utána megint elkezdtél rendesen enni, még jó, hogy visszahíztál normális súlyra. Ez egyáltalán nem lelassult anyagcsere.
2021. aug. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
#3 Amúgy nem, nem soványodtam le és hozzátenném hogy nem is e célból ettem keveset. Soha nem akarnék így fogyni és régen sem akartam. 162cm vagyok. Amikor volt ez az egész akkor voltam olyan 60kg körül ami amúgy normál súly de mivel kb semmi izom nem volt rajtam ezért volt bőven zsír is. Lefogytam nagyjából 55kg-ra, itt sem voltam sovány egyáltalán. A hasam majdnem lapos volt viszont a combjaimon továbbra is volt zsír (és nem, nem azért mondom mert testképzavarom van, mindenkin máshogy oszlik el) És miután kicsivel is többet kezdtem enni felhíztam kb 65-re 1 év alatt, kb akkortól volt az hogy nem híztam 1400 kalória mellett. Azóta már telt el idő és sikerült egészségesen, mozgással lefogynom 55re ami most teljesen jó mivel van rajtam izom (kicsit sem hasonló ahhoz az 55kg-hoz ami akkor voltam amikor alig ettem) Ha ez az egész folyamat nem a lelassult anyagcsere és az anyagcsere gyorsaságának változása akkor elárulnád mi az?
2021. aug. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Az étkezés gyakoriságának az anyagcseréhez ugyan van köze, de nem összekeverendő a székelés gyakoriságával.

Szerintem az anyagcserének mindegy ki hányszor étkezik.

2021. aug. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

A nagyobb gond inkább, hogy egy étkezéssel nem tudod bevinni a szükséges tápanyagokat, de ha nagy mehezen le is erőlteted, nem fogod tudni megemészteni. A szervezet ugyanis egyszerre limitált mennyiségben tudja feldolgozni. Pl fehérjéből egyszerre 30g-nál többet enni kb felesleges. Át fog menni rajtad a többlet. Az pedig egy 50 kg-os nőnek sem elegendő. Így nem fogja tudni a szervezet rendesen fenntartani magát, leépülnek az izmok, az ingadozó inzulin és vércukor miatt pedig olyan anyagcsere folyamatok indulnak be, amitől zsír raktározódik. Még akkor is, ha kilókban fogysz. Nyilván nagyon kevés étlezés mellett a zsír is elkezd egy idő után fogyni, de ez már konoly egészségügyi kockázatokkal jár.

Nem kell napi ötször enni, de a 3 fő étkezés erősen javasolt.

2021. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Előbb az anyagcsere fogalmát kell tisztázni.
2021. aug. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem lassul le. Anyukám betegség miatt nem tudott enni, és a szervezete egyáltalán nem "raktározott", két hét alatt fogyott tíz kilót. Napi egy kiflivéget tudott megenni.
2021. aug. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem az étkezés gyakorisága vagy ritkasága miatt lassul le, ha napi 1-2-3 étkezéssel beviszed a szükséges engergiamennyiséget, akkor nincs gond, és totál felesleges napi 5x enni. Pl Én sem teszem, utálom, olyan mintha egész nap ennék, a gyomrom nem tud pihenni. Nem jó érzés. Persze kinek mire van igénye. Számomra a napi 3 főétkezés optimális. Ha valakinek napi 5 étkezésre van szüksége mert gyakrabban éhes, nyilván érdemes enni kisebb adagokban, mint szenvedni, aztán pl este bezabálni, sokkal többet mint általánosságban kéne.

Azt kelk tudnod, hogy a szervezet alkalmaszkodik idővel az alacsonyabb energiabevitelhez. Ezért nem ajánlott pl fogyásnál eleve alacsony energiabevitellel kezdeni, és ugye éhezni sem. Nem lesz hova változtatni ha szükség lesz rá idővel. Egy idő után már inkáb az energiagelhadználást érdemes inkàbb növelni.

Az anyagcsere lelassulása akkor van általában, ha koplalsz, túl keveset eszel, a szervezet ezt éhezésként értékeli, adaptálódik hozzá, lelassul az anyagcsere, a túlélés érdekében, és bizonyos funkciók másképp fognak működni. Pl nőknél idővel megzavarhatja a ciklust is, hisz ha éhezés van, a test inkább túlélésre koncentrál, nem lenne jó pl teherbe esni ilyen körülmények között.

Én pl volt, hogy fiatalon hónapokig koplaltam, és bizony vérzésem az nem nagyon volt egy idő után.

Aztán persze koplalni se lehet a végtelenségig, a túlélési ösztön erősebb. És ha ilyen állapotban elkezd az ember többet enni ( bár még mindig nen sokat) csak többet mint koplalás alatt ha addig 5-600 kcalt evett x hónapig akkor 1000-1200 kcaltól is hízni fog egy ideig. Ahhoz képest hogy egy ember átlag energiaszükséglete aktivitástól, magasságtól stb függően 2000-3000 kcal környékén van.

2021. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy lelassul-e, de az ürítés része nálam úgy működik, hogy ha kevesebbet eszem mint szoktam akkor székletem sincs vagy 2-3 napig, ha pedig szokatlanul többet eszem mint szoktam, akkor akár napi 2x is ellátogatok ezügyben az illemhelyre.
2021. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!