Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lelassult anyagcserét helyreál...

Lelassult anyagcserét helyreállítani lehetséges?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy tavaly 56 kg voltam 166 cm-hez, jól is éreztem magam így nagyon, de az anyagcserém nagyon lelassult és étvágyam sem volt.. itthon voltam, mert nem volt munkám, így nem is volt mitől megéheznem.. sok megvonással járt nekemaaz 56 kg, mivel 75ről küzdöttem le, lassú fogyás volt, nem koplalás, 56kgsan kezdtem el ezt csak, hogy nem éreztem jól magam, csak üres hassal, napi egy energiaitalt ittam délután 5kor pedig ettem egy szendvicset.. ennyi.. mindennap mertem magam, úgy voltam vele, hogy ha kevesebbet eszek naponta 10dkgnal, akkor nem hízhatok, igen ám, de elkezdtem dolgozni és 13 óra munka mellett elkezdtem többet enni... persze azonnal rohamosan hízni is. Tavaly nyári 56kg óta 65kkg lettem úgy, hogy nem zabálok, csak eszek rendesen, nem szemét kajákat, és még így os csak egyszer eszem egy nap.. egyszerűen csak arra tudok gondolni, hogy az anyagcserém borult ennyire fel, mert wc-re kb. 2Hetente járok, akor is kb. Mint egy kismacska..

Azt olvastam az csináálhat ilyet, ha valaki koplal és visszaáll rendes étrendre rohamosan hízik, de egyszerűen én koplalás nélkül egy dkgt se fogyok, tavaly heti többször hashajtóztam magam, ma már nem birom a fájdalmat, amit okoz, de már annyira szomorú vagyok, ez nem az én testem, nem azért küzdöttem, hogy ilyen legyek.. hogy állhatnaa helyre? 21/l


2016. okt. 22. 14:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hibákért elnézést, telefonról írtam.
2016. okt. 22. 14:46
 2/13 anonim ***** válasza:

Anyagcsere nem az emésztési sebességet jelenti, hanem sejtszintű folyamat.


Normál testsúly eléréséhez megfelelő étkezés és mozgás kell. Persze ez nem pár hét alatt történik meg.


A koplalás hosszú távon károsít, évek alatt lehet javítani rajta.

2016. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

[link]


+ szerintem nem ártana egy probiotikum kúra a bélflórádnak.

2016. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A normális bélműködéshez az kell, hogy az ember 2-4 óránként egyen ill. igyon valamit. Nem az anyagcseréd lassult le, mert az valóban egy biokémiai folyamat,hanem te és a vérkeringés lelassulásával kevesebb vér jutott el a zsíraktárakhoz és a kevés vér által odaszállított kevés oxigén miatt a zsír nem tudott elégni (oxidálódni). Ezért hangsúlyozzák mindenhol a testmozgás alapvető szerepét (az étkezés szinte másodlagos). Ha eszel, akkor kalóriaszegény, de rostdús, elsősorban növényi anyagokat kell enni: káposztafélék, sanyúkáposzta, cékla, Ezek kis tápanyag tartalmú élelmiszerek, de kitöltik a gyomrot és a bélrendszert, kisebb az éhségérzet.
2016. okt. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mozgás!

Amit ajánlok, hogy naponta többször egyél keveset, így pörögni fog az anyagcseréd.

2016. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Edzés barátném! Edzés!

Kis ideig, mondjuk egy hónapig mérsékeld az olyan ételek bevitelét, mint mondjuk kakaóscsiga, túrós táska, joghurtok, édességek

írd fel miket eszel --> itt egy szuper oldal: www.kaloriabazis.hu

megadod az adataidat és kiadja, hogy mennyi kalóriát kéne napi szinten fogyasztanod, magasság, súly, életmód, stb alapján.

Ja igen, és heti 2x 3-400 kalóriás cardióedzés (ez kb. másfél óra, futás, bicikli, vagy ellipszis gépen való mozgást jelent)

A koplalással csak tönkreteszed az emésztőrendszered!

Ne csináld!

2016. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát ha naponta egyszer eszel, főétkezésként pedig egy energiaitalt fogyasztasz, az bizony azzal jár, hogy rövid távon kicsinálod a bélflórádat, az immunrendszeredet, és nagyon-nagyon beteg leszel. Egyél rendesen, és járj sportolni.
2016. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hasonlóan csináltam, ugyanez lett a következménye. 165/48 kg-ra mentem le, teljesen leállt az emésztésem. Ez van, ahhoz hogy kakálj, enned kell. 1 év volt mire normalizálódott az emésztésem, de visszamentem 48-ról 58 kg-ra. Elsőre én sem örültem neki, próbáltam küzdeni, de ennél lejjebb csak koplalással megy, ami nem éri meg. Lógtak a melleim, fáradt voltam és beteg, annak meg semmi értelme. Egészségesen eszem, magamnak sütöm a kenyeret, nem fogyasztok cukrot, gyorskaját, sót, stb. Ezzel pénzem is több marad, meg energiám is, így vettem bérletet az edzőterembe ahova heti 2X megyek, plusz egyszer vagy kétszer ahogy kedvem tartja futok, és sokkal jobban érzem magam! Próbáld te is elfogadni azt a súlyt, amit egészségesen tudsz tartani. Tudom, hogy nehéz de meg lehet csinálni! 56 kg csak akkor leszel ha egész életedben folyamatosan koplalsz. Nekem mostmár 1 nap is sok lenne.
2016. okt. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, de én neked így borzasztóan érzem magam, nem akarok sehova elmenni, rossz így nagyon, inkább sportolok minden nap újra, de mint mondtam egyszer eszek naponta tehat ez szinte ugyanugy koplalas. Akkor mitol hiztam meg????? Nem eszek peksutit, gyorskajakat, de. Ha ennek is, napi egyszeri etkezesnel meg akkor sem kene h ennyit hizzak.
2016. okt. 24. 16:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Nézd, a tested nem olyan hülye, mint te. Ha elkezdtél kicsivel több tápanyagot bevinni a szervezetedbe, akkor azt ő villámgyorsan elraktározza, mert tudja, hogy mikor a múltkor energiaitalon éltél, annak is az lett a vége, ami. Most már úgy dolgozik, mint az a szervezet, ami felkészült az agybajodra.
2016. okt. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!