Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mozgás így, evés úgy, hízás?

Mozgás így, evés úgy, hízás?

Figyelt kérdés

Ez csak elméleti kérdés. Mondjuk hogy nagyon megkívántam a sütit és megeszek egy egész tortát valamiből. Ettől elvileg híznék valamennyit (1 nap alatt).

De ha előtte reggel futok 3/4 órát a lelkiismeretem "megnyugtatása" végett, akkor a súlyom elméletileg nem növekszik ugye? Tehát ezzel végül is "ledolgozom" előre az aznapi édességet ugye?


2010. aug. 29. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Háromnegyed óra futással nem dolgozol le egy EGÉSZ tortát, legfeljebb egy szeletet.
2010. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Alacsony intenzitáson 3/4 óra futás kb 300-400 kalóriát ha eléget vagy annyit sem,egy torta kb 2000 vagy több kalória.
2010. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 kg hízás 7500 fölöslegesen bevitt kalóriától van, ugyanennyi kalória elégetése mínus 1 kb.

Vagyis ha a torta valóban csak 2000 kalória (ami szerintem kevés), max. 26 dekát hízol, ettől függetlenül a 300 kalória elégetés kb. halottnak a csók (300/7500=0,04 kg). Persze nem mindegy, mit ettél a torta mellé, mert 2000 kalória a napi szükségleted, és csak a tortát etted, akkor nem hízol, csak taccsra tetted a hasnyálmirigyedet. De ha előtte bezabáltál egy fél disznót...

2010. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod lemozogni!

A torta kalóriatartalma túl nagy ahhoz, hogy elégesd. Elraktározni tudod csak. Ennek érdekében a sok cukor megemeli az inzulinszintedet, ami a felesleges cukrot és a tortában lévő zsírt is a zsírraktárakba küldi.

Az, hogy előtte futottál-e, csak annyit számít, hogy futás után 100-150 grammal több szénhidrátot vesz fel az izomzatod, ami így nem alakul zsírrá.

De ez elhanyagolható mennyiség.

2010. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát a reggeli "zsírbontó" edzés nem oszt nem szoroz, mert utána visszaenném ugyan azt (ha nem több) mennyiséget és az a picike zsír amit akkor lebontott a szervezetem jönne is vissza a nap folyamán.
2010. aug. 30. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van!! Akkor jó ha torta helyett valami minőségi ételt viszel be:)
2010. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!