Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra sikersztorik?

Fogyókúra sikersztorik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kiváncsi lennék a fogyással kapcsolatos sikersztoritokra, hogy honnan indultatok, hová érkeztetek, mennyi idő alatt, milyen pozitív tapasztalatotok van illetve, hogy mik segítettek titeket a célotok elérésében. Pl unalom evés ellen mit tettek, mit sportoltatok stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2021. aug. 23. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

95 kg-mal mentem szülni

85-re lement magától..


Makacsul megragadt.. sőt feljebb is ment, pedig elsô gyereknél 3 hónap alatt ez is elkopott majdnem mind.


1 éves elmúlt már a “baba”, amikor elhtározás megszületett.


A héten 1,5 èves, 17 kg-ot fogytam

Leírni is döbbenet..


Kalóriaszámolás 2 hónapig, azóta online edzéssel edzek naponta plusz kalóriadeficitet tartok.

Az a helyzet, hogy épp stagnálok, de 6,5kg-mal vagyok a teherbeeséskori súlyom alatt.


Elégedett vagyok, de úgy gondolom az életmódváltásomat tartom, és ezentúl mindig mozogni fogok és figyelek mit eszem..

A családomat látva, ha ezt nem teszem elhízok és a koleszterinemmel komoly gondok lesznek.

2021. aug. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Én 127 kilóval mentem szülni. A BMI-m szerint 60-80 kg lenne a normális (magas vagyok). Kiköptem a tüdőmet a legkisebb sétával is, dagadtak a bokáim, horkoltam. A tükörképemet meg a fotóimat gyűlöltem. A szexuális életem is majdnem ráment. Túlevő voltam, érzelmi zabáló, lelki okokból kifolyólag. Szülés után 1.5 évvel jutottam el a nagy elhatározásra, hogy ez nem mehet így tovább. Kizártam az életemből azokat az embereket, akik kishitűen lenéztek, bántottak (köztük a saját anyámat is!), rengeteg embert pakoltam ki az utóbbi időben, akiket már régen ki kellett volna gyomlálnom. Akik hátráltattak, vagy stresszforrást okoztak nekem. Fél év alatt fogytam le annyira, hogy legalább a terhességi kezdősúlyomat elértem mostanra, 106 kg lettem. Még sok van vissza 80 kg-ig, de most először érzem sok sikertelen hülye módszer után, hogy ez sikerülni fog.

Pedig semmi extrát nem csinálok, csak kalóriadeficitet tartok, és mozgás. Nem éheztetem magam, hanem annyit eszem, amennyire szükségem van, sportolok, ami eddig teljesen ismeretlen volt számomra. Jó érzés fittnek, egészségesnek lenni, annak ellenére, hogy még mindig túlsúlyos vagyok. Szó szerint hiányzik a mozgás, ha egy nap kihagyom az edzést. Energikus vagyok, a ruhaméreteim csökkentek, a szex is fantasztikus lett újabban, és végre mosolygok magamra.

A változást ugyan még senki sem vette észre, (vagy nem jegyezték meg), egyedül a férjem tudja mit csinálok, és ő sok erőt ad nekem, motivál, bíztat, dícsér.

2021. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit több mint 1 éve, tavaly június körül kezdtem fogyózni. 17 éves lány vagyok és elég magas 180 cm, akkor 89 kg voltam.


Szeptemberig 80 kg-ra sikerült lemenni, majd az iskola alatt is szépen lassan olvadtak a kilók.


Nyár elején 72 kg voltam, de még szerettem volna fogyni egy keveset és így nyár végére sikerült 66-67-re lemennem.


Most stagnálok ezen és szeretném ezt a súlyt tartani, mert most tényleg jól érzem magam a bőrömbe.

Nekem a kalóriadeficit vált be és mellette itthon tornáztam, illetve suli időbe röplabda edzésekre jártam heti 4x.


Szerintem nem kell semmit megvonni magadtól, csak mindent mértékkel szabad enni. Én régen rengeteg cukros üdítőt ittam és sztm ez is nagyon bűnös volt az elhízásomba, mostmár a vizen kívül nem iszok nagyon mást csak nagyon ritkán, már nem is kívánom azokat az édes löttyöket.


Így összességébe kb 22 kg-ot fogytam 14 hónap alatt, persze sokszor stagnáltam hetekig.

2021. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Világ életemben túlsúlyos voltam. Időnként sikerült tartósabban fogyást elérnem, de bizonyos okokból aztán visszahíztam. Kipróbáltam az update-en át a ketogénen az intermittent fastingig mindent, az utolsó 10 évben sokat futottam. Egy éve 70 kg-osan (akkor már 5kg lassú fogyás után, amit kajával értem el) elkezdtem edzővel kondizni, kiegyensúlyozott táplálkozás mellett. Elég szépen haladtam, aztán jött a covid, az itthoni edzések ritkábban mentek, a kaja lazábbá vált, úgyhogy stagnáltam.4 hónapja elkezdtem egyedül kondizni, heti 5x, amikor bemelegedtem bevezettem a 3 aerobot is. Illetve átálltam kalóriaszámolásra, amivel sokkal szabadabban eszem. Azóta 3 kg-ot fogytam csak, viszint már lassan 3 ruhaméretet, nagyon sokat izmosodtam. jelenleg 165/60kg vqgyok.
2021. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én 175cm/73kg vagyok jelenleg. Szeptember elején lesz 2,5 éve hogy életmódváltásba kezdtem.

170kg-ról indultam, érzelmi evő, kajafüggőként, pocsék állapotban. Pajzsmirigy alulműködés, inzulinrezisztencia, PCOS betegségekkel, túl cirka 20 év alatt számtalan sikertelen fogyási kísérleten, jojóeffektuson, teljesen elkeseredve, az utolsó utáni esélyben reménykedve.

Mikor kezdtem az első fogyókúrámat, még csak 14 éves voltam 35kg felesleggel... Ennyit a fogyókúrázásról, meg rokonok,ismerősök idióta tanácsairól.

Rengeteg hibát követtem el az évek alatt, de mindből tanultam, és segítettek abban, hogy végül megtaláljam azt az utat, amit mindig is járnom kellett volna.

Mivel rettenetesen fájt mindenem, kivéve alváskor ( akkor meg fulladtam), ezért mozogni nem azonnal kezdtem, csak kb -10 kg után, duci tréning, laza séta, szobabicikli, később nagyon sokáig gyorsgyaloglás, aztán váltottam edzőterem és úszás kombinációra, előbbit hamar meguntam, nem tetszett, és most már csak úszni járok heti 5x2 órát munka után, ez az én sportom, amit igazán szeretek:). Ajánlom neked is, hogy keresgélj, és találd meg azt a mozgásformát amit örömmel, élvezettel csinálsz, nem érzel tehernek.

Az étrendem kialakításában sok tényező szerepet jàtszott. A saját igényeim, a saját ízlésem, azok a hibák amiket megtanultam, hogy ne kövessem el, és dietetikus segítsége neten keresztül, a tanácsai, mind gyakorlati, mind mentális oldalról.

Most már lazán véve normális a súlyom, de azért még picikét mindenem nagyobb mint kellene😂, szóval még 8kg- t fogyni szeretnék. 65kg a magasságomhoz már ideális súly, az a cél.

Nagyjából ennyi.

2021. aug. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A siker az, hogy lefogytam. Jelenleg 63 és 64 között ingadozok, bár már nem veszem annyira komolyan, ám az edzések megmaradtak. Közel 100 kilóról indultam, és egy év alatt hoztam ezt.


[link]


Sajnos nem vagyok boldogabb, mivel testképzavaros lettem, és lóg-laza a bőröm, ami undorító. Próbáltam már mindent. Jellenleg Q10 es krémmel kezelem, illetve hideg-meleg vizes váltózuhannyal. Gyakorlatilag tönkrement az életem, mivel nem lehet így párkapcsolatom sem, és nyilvánosan nem tudok mutatkozni pl félpucéran. Igaz visszaábbhúzódott a bőr fél év alatt, de félek, hogy ennyit bírt.


Szóval, irigylem azokat az embereket, akiknek normálisan sikerült leadniuk a felesleget, jó nekik.

2021. aug. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6

Egy pici plusz zsîrréteget hagyj magadon(2-3 kg), a bőrödnek kell annyi.

( tesóm 155 kg-ról fogyott le... tudatosan hagy magán 10 kg-ot.. nem szálkás, hanem “gyúrós” így.. de a bőre lógása nem

Látszik.. viszont 1 cm széles srtiái vannak.

Ő büszke magára, neked is annak kellene lenned.

-jah és tapdnak a nők rá, a teremből is, előző kérdésed kapcsán írom)



Más:

Bár a mai divat más, de szerintem az enyhe szőr egy férfin férfias, az is takarna, plusz nem száradna ki annyira bőröd ( borotva)

Egyébként ez csak a te lelkednek kellene.. mert jól nézel ki.


1.

2021. aug. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem voltam sose túlsúlyos,de a szerintem ideális súlyomra rámjött 5 kg,ami 4 évig nem ment le.Tornáztam itthon,aktív voltam egész nap,sok zöldséget ettem,ittam sok vizet,számoltam kalóriàt de semmi.Egyszer nagyon elegem lett.Vettem egy kondibérletet és heti két 90 perces edzéssel (edző nélkül) leadtam azt az 5 kg-t.Én sem értem.
2021. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

62,5 kg voltam a 155 centimhez. Ez nem olyan iszonyatos, de már bőven túlsúly. Januárban úgy döntöttem, hogy megszabadulok tőle. Semmi különleges diétát nem követtem, még kalóriát sem számolgattam különösebben, csak odafigyeltem az egészséges étkezésre. Az elején nagyon szigorúan tartottam, hogy semmi nasi, csoki, hozzáadott cukor, péksüti ilyesmi nincs. Néhány hét alatt eljutottam oda, hogy már egyáltalán nem is kívánom ezeket. Ha nagyon rám tör az édességvágy, bekapok egy kocka csokit, és ez elég is egy hétre. (Korábban egy ültő helyemben megettem egy fél táblával). Kakaós csigát meg társait idejét sem tudom, mikor ettem utoljára, és egyáltalán nem kívánom őket. Elkezdtem futni is, első alkalommal 750 métert bírtam, most olyan 4-5 km a napi adag, ez sem egy nagy táv, de nekem ennyi esik jól.

Most 55 kg vagyok. Lehetnék talán vékonyabb is, de ez már egészséges súly, és jól is érzem magam vele. 1-2 hónapja tartom ezt a súlyt, nem fogyok már semmit, valószínűleg a szervezetemnek is ez az ideális.

2021. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Heti 2 otthoni edzessel fogytam le 78,5 kilorol 71,2 kilora kb. 3 honap alatt. Napi 3-4 etkezes,rengeteg viz zoldseg es gyumolcs es belefert 1-2x csalo kaja is. Elegedett vagyok tekintve,hogy nem voltam konditerembe,nem eheztem,nem voltam futni es nem szedtem-ettem semmi taplalekkiegeszitot. Cél a 70kg és onnan izomtömegnövelés konditeremben.:)
2021. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!