Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudok úgy fogyni, hogy az...

Tudok úgy fogyni, hogy az étrendemen nem változtatok olyan sokat, de eleget sportolok ahhoz, hogy kalóriadeficitben legyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek enni és úgy érzem ezt nem bírnám minimalizálni/csakis egészséges ételeket enni, egyszerűen örömömet lelem a finom ízekben, és ezt nem szeretném megvonni magamtól. Viszont sportolni szívesen sportolok többet, hogy így kalóriadeficitben legyek, csak az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e így fogyni, illetve hogy mennyire nehéz ezt így teljesíteni, hogy csakis a sportolással csökkentem a kalóriákat? Mert gondolom így elég sokat kéne sportolni, viszont félek, hogy egy bizonyos mértéktől kezdve már nem férne bele az időmbe.

Legfőképpen a formásodás a célom, hogy vékonyabb legyek, tehát hogyha mondjuk izom miatt többet mutat a mérleg az nem baj (tudom ez még nem most lesz, csak gondoltam leírom). Valamint azért az étkezés mennyiségéből valamennyit le tudnék csökkenteni, de olyan étrendre nem tudnék átállni, ahol pl reggeli egy shake, ebéd valami saláta, vacsora gyümölcs/zöldségek stb.



2021. szept. 8. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Nulla háttérinfóval az adataidról/ edzettségi állapotodról ezt nem lehet megválaszolni.
2021. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is így kell fogyni, hogy shake, meg saláta. Az viszont sokat számít, ha egy szelettel kevesebb kenyeret eszel, 3 kanállal kevesebb rízst, egyáltalán nem kell ízetlennek lennie semminek, fűszereket lehet használni. Lehet csak sporttal fogyni, de sokkal lassabban fog menni.
2021. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1#

165/69 kg kb. 10-14 kilót szeretnék leadni, sajnos már jó pár éve nem sportolok a sulis tesiken kívül, 18 év alatti lány vagyok.

2# köszönöm szépen!

2021. szept. 8. 20:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Elvileg minden attól függ, mennyi kalóriát égetsz el és mennyit viszel be. A gyakorlatban kicsit bonyolultabb. A nagy intenzitású mozgások során a szervezet elsősorban a szénhidrátraktárakat meríti le, a zsírbontás csak minimális. Amint a szénhidrátraktárak lemerültek elfáradsz, éhes leszel és pótolni fogod az elégetett kalóriát, a zsír meg marad. A zsírbontás a mérsékelt vagy alacsony intenzitású folyamatos, hosszan tartó (30 percnél hosszabb) mozgások során pörög fel igazán. Célszerű ezért ilyen mozgásformákat beiktatni heti minimum 2-3 alkalommal, ha fogyni akarsz. Van akinek elég a heti 2-3 alkalom, másnak több kell. A táplálkozásban elsősorban a felesleges kalóriákat, nassolni valókat igyekezz elkerülni. (Cukros üdítők,csoki, chips, és úgy általában minden, ami sok egyszerű szénhidrátot tartalmaz.) Persze ha naponta több órát tudsz edzeni, ehetsz kb. bármit ami emberi fogyasztásra alkalmas.
2021. szept. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mi számít lassú intenzitásúnak? Úszás, esetleg kerékpározás lassabb tempóban vagy az erősítő gyakorlatok megfelelőek lehetnek?
2021. szept. 9. 15:49
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő. Mivel mindenkinek más az anyagcseréje. Gyanítom ha 10-14 kg fogyni valód van, akkor nem lehet túl gyors az anyagcseréd.

Bár ha "szeretek enni" alatt azt érted, hogy benyomsz napi 4-5000kcalt, és van ahhoz időd és energiád, hogy ezt mind ledolgozd úgy, hogy fogyni is tudj, hàt, akkor szívből gratulálok hozzá.

Annyit azért leírnék, hogy a párom pl napi 10 órás folyamatos mozgás mellett is felszedett évek alatt 40kilót, mert az étrendjén nem változtatott semmit.

2021. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért nem eszem olyan sokat, és ez a szeretek enni dolog inkább abban nyilvánul meg, hogy nem szívesen hagyok el ételeket (és nem a fűzerezésre gondolok, hanem magára az ételre, pl tészta stb)

Valóban nem túl gyors az anyagcserém, viszont néha volt olyan, hogy hirtelen néhány hét alatt fogytam 5 kg-ot, nem tudom ez hogy lehetséges de szerintem lassú anyagcsere mellett gyorsan tudok fogyni.

Nem írtad le, hogy mi az amit a párod mozog és azon változtatott-e, mert ha évek óta ugyanannyit mozog ugyanúgy akkor hosszútávon nem hinném, hogy tudna fogyni ezzel az életmóddal, viszont mostmár érdekel, hogy ez valóban így volt-e. 😅

2021. szept. 9. 16:47
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Leírták, nem kell semmit elhagyni. Egyél tésztát, de ne púpos tányérral, és lehetőleg ne minden nap.
2021. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra, a munkája miatt folyamatosan jön megy, sétál, ami napi 10 órában azért elég sok. Viszont emellett korábban ment a rengeteg rossz minőségű kaja, fehér kenyér, fehérlisztes tészta, fehér rizs, cukros édességek, csipszek, sütik. Vacsorára 2 adag kaja meg ilyesmi.

Azóta már megkért hogy segítsek neki fogyni, ami nem volt könnyű mert nagyon finnyás😂 a zöldségek 99%-át nem eszi meg, de megoldottam így is, az étrendjén ahogy tudtam és az ízlése engedte változtattam. Szóltam neki és leállt a cukros csokik, csipszek vásárlàsával- evésével munka közben, meg a repetával ami gyakran előfordult. -30 kilónál jár:)

Amúgy étrendváltás nélkül nem tudom mennyire fog neked menni, próbáld ki. :) Szerintem mindenki másképp működik.

Én a többszörösét fogytam annak amit a férjem, az elmúlt években, már csak 6 kg pluszom van, de drasztikusan más étrenden élek mint korábban, anélkül nem ment volna, hiába mozgok rendszeresen. Sajnos nagyon gyorsan hízok ha nem tartom szigorúan a diétámat:( mozgástól függetlenül.

2021. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ^^
2021. szept. 9. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!