Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hiába mozgok heti háromszor...

Hiába mozgok heti háromszor ha nem figyelek 100% az étkezésemre: ne várjak fogyást. Ez így van?

Figyelt kérdés

Több, mint egy hete kezdtem el edzeni és futni heti háromszor. (természetesen nem várok csodát ennyitől, nem is mértem magam mostanában)

Van egy kondipark a közelben ahol saját testsúlyos gépek vannak. Fél órát töltök itt aztán futok. (5km általában)

Viszont hiába ha nem figyelek oda teljes egészében az étkezésre, igaz?

Ez a fő kulcsa a fogyásnak?!



2021. szept. 27. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Az igaz, hogy főleg a kaján múlik a fogyás. Sokkal könnyebb pl megenni ezer kalóriát, mint lemozogni, ha belegondolsz. De ez azért nem azt jelenti, hogy mostantól csak sárgarépát meg csirkerizst ehetsz. Oda kell figyelni, nyilván kevesebbet kell enni, hogy kalóriadeficitbe kerülj.
2021. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Például ha valami finomat főzök akkor csak egyszer szedjek?

A második adagot úgy is csak a szemem kívánja.

2021. szept. 27. 21:09
 3/8 anonim válasza:
37%
Csak számold a kaloriáidat, más nem kell
2021. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Rosszul közelíted meg. Olyat főzz, amiből szedhetsz két tányérral. :)
2021. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem igaz
2021. szept. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez így van. Egyébként rendszeres mozgás mellett nem kell olyan drasztikus változás az étkezésben.

Én néhány dolgon változtattam, és ezek egyébként egybevágnak az "egészségesebb élet" céljaimmal is:

- nincs cukros üdítő

- csokoládé, hetente maximum egyszer, 1 szelet, vagy napi 2 kocka

- chips, snack szintén hetente max 1-szer egy zacskóval, vagy egy popcorn mondjuk a moziban.

- nincsenek péksütik, kakaóscsiga, pizzástáska, amiket munkába menet meg hazafele szoktam enni régebben


Emellett odafigyelek az adagokra: megtanultam megállni hogy rosszullétig egyem magam.

Sülthúshoz (sültcsirke, rántott csirke, grillezett hal stb) köret helyett az eddigi sültkrumpli/rizs helyett zöldséget eszem. Vagy 50% zöldség 50% rizs. Talán ez volt a legnagyobb változás mert sose voltam oda a zöldségekért. De egyébként megszoktam és meg is szerettem, mostmár hiányzik ha nincs zöldség a húshoz.

Minden más maradt a régiben, nem mondtam le a pizzáról, olasz tésztákról, magyarosabb ízvilágú kajákról, egyéb kedvenceimről, és ha strandra megyek, megeszek egy lángost (nyilván ez mondjuk egy átlagos nyarat nézve évente max 5 alkalom)

Emellett persze nem mondom hogy az alkatom 100%-ban tökéletes, de sokat fogytam és teljesen elégedett vagyok az alakommal, ezenkívül sokkal fittebb, energikusabb vagyok, és ez is sokat számít.

2021. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz! Inkább legyen 80 %. Tetszőleges számokkal ehelyettesíhető, hogy ha pl valakinek 1400 kalória energiára van szüksége de megeszik egy nap 2000-2500-at mert jólesik neki, akkor hiába pl biciklizik egy órát (kb 450 kcal sokmindentől függően), mert töredékét teszi ki az ételekkel bevitt energiának. És ez ugye nem is minden nap van. Hetente 3 edzés az legyen 1350 kcal, az napra lebontva kb 200 kcal plusz (ennyivel ehet többet). Tehát megeszel egy sajtos kiflit/ fél szelet tortát és ugyanott tartasz. Aki viszont nem figyel, az teljes szelet tortát eszik és két sajtos kiflit reggelire


sarkított pédla, de a lényeg benne van

2021. szept. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

A közel sem részletes és kielégítő válaszért előre is elnézést.


A legtöbb ember esetében ez nem vezet eredményre. De lehetnek kivételek.


Ami a plusz mozgással probléma az az, hogy lehet, hogy a mozgással arányosan megnő az étvágyad, és visszaeszel minden kalóriát. Illetve, fenn áll az a veszély is, hogy a test visszakompenzálja a plusz mozgást a nap során. Vagyis edzés után fáradtabb leszel és kevesebb kalóriát égetsz el a nap további részében.


De ez tényleg egyénfüggő. Lehet, hogy te ugyanannyit fogysz enni, és edzés után is ugyanannyit mozogsz mintha nem edzettél volna. De azért azt te is érzed, hogy elég kétséges a siker.


Viszont annyi kiegészítés még, hogy nem kell 100%-osan tökéletes spártai swat harcos diétát követni a sikerhez :) .

2021. okt. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!