Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A gyaloglás nem fogyaszt?

A gyaloglás nem fogyaszt?

Figyelt kérdés

Elkezdtem másfél évvel ezelőtt gyalogolni. Napi 7-10 kilométereket megyek, néha többet. Egy deka sem ment le, pedig ugyanúgy odafigyelek az étkezésre is, fél évig írtam a kalóriabázist, amely biztatott, hogy ezzel a módszerrel heti 1 kiló fogyás várható, jól haladok, stb, de nem történt változás. Azóta már nem mérem a kaját, (megjegyeztem miből mennyi kell) és hogy ne maradjak éhes, eleve minden ebédet egy nagy adag zöldség levessel kezdek, amitől eltelek és max egy nagyobb szelet húst tudok megenni utána. Mindent megeszek, de tartom a normál mennyiséget, és nyilván mellőzöm a péksüteményeket, édességeket és a gyorskajákat, cukros üdítőket.


A gyaloglás úgy néz ki nálam, hogy reggel felkelés után, vagy ebéd után egy órával megyek, ez kedvfüggő. Elhatározom, hogy merre veszem az irányt, mely utcákat érintve és hogy hol jövök vissza. 1,5 óra alatt 8-9 kilométert megyek, meg sem állok, csak a piros lámpánál, ha éppen belebotlok, de nyugisabb környékek felé szoktam menni. Hazafele pedig eldöntöm, szeretnék-e kerülni, akkor megvan a 10-12 kilométer is, ami + 30 percet vesz igénybe.


Nem tudom, hogy a tempóval van-e a probléma. Sajnos nem tudok futni, 40 kiló túlsúllyal nem szeretnék... Régebben bicikliztem is, de az sem volt hatásos. Az volt a tervem tavaly nyár előtt, hogy egy - másfél év alatt leadom ezt a sok zsírt, de nem ment. Mit tanácsoltok?


2021. okt. 3. 23:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Mit iszol? Iszonyat rengeteg kalóriát be lehet vinni pl. teával, gyümölcslével.
2021. okt. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi mozgással főleg ha közben odafigyelsz arra mit eszel már rég be kellett volna indulnia.

Én futópadon mozgok(nem futok gyors gyaloglok) napi 30 perc 1 óra ahogy időm engedi heti 4x,ez nincs is meg 7 km mégis fogyok.

Az étkezésed gondold át, a mozgás elég 40 kiló túlsúlynál nem is szabad jobban erőltetni.

2021. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9%
Ez kamu! Ilyen nincs! Földönkívüli vagy?
2021. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mióta eszel napi 1200 kcal-t? Valami nem klappol, az biztos, mert ilyen kevés ételtől, és olyan sok gyaloglástól külön-külön is fogynod kellene.
2021. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szervezet hozzászokik a mozgásformákhoz, s kevesebb kalóriából megoldja. Igaz, hogy a sima séta is mozgás, de a test számára nem akkora kihívás, hogy sokat égessen vele.
2021. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Biztos mindent felírsz és számolsz, amit megeszel, még a legapróbb nasit is? Mert 1200 kalóriával mozgás nélkül is kellene (viszonylag gyorsan) fogynod. Nemhogy ennyi sétával.

Szerintem vedd szigorúan szemügyre, hogy valójában mennyit eszel, de tudnod kell, hogy még szigorú számolás mellett is általában alábecsüljük, hogy mennyit eszünk (nem csak az átlagember, de meglepő módon még dietetikusok is).

2021. okt. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha túlsúlyos vagy és ilyen alacsony a bevitt kalória, akkor még mozgás nélkül is fogynod kéne.

Talán a kalóriaszámlálásnál csúszik el? Mégsem annyi?

Vagy nálad mi számít túlsúlyosnak? Lehet, hogy már nagyon vékony vagy eleve?

2021. okt. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem nassolok! Születésnapomra szoktam enni 2-3 szelet süteményt, de még karácsonykor sem eszek, ugyanis nem szeretem az édességek 90%-át, a maradék 10%-ot, amit imádok pedig nem mindig kívánom. Az összes rágcsálni való; mogyoró, chips, csoki, elkerülöm, mert nem esik jól. És csak vizet iszom vagy ásványvizet, energia italt szoktam olyan havi szinten, ami 2,5 deci. Ma is gyalogoltam:


[link]


Semmi ötletem, hogy mi miatt vagyok ekkora. A 40 kiló túlsúly az valóban túlsúly... Nem vagyok anorexiás, látom amit látok. (115 kiló vagyok)

2021. okt. 4. 14:56
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem többet eszel mint kellene. Az, hogy eleinte mérted de már nem, nem jó. Így csak tipp, hogy mennyit eszel.

Amit meg valaki írt az izmosodásról...persze létezik de 40 kg túlsúlynál pusztán gyaloglással nem létezik, hogy annyi izmot szedjen magára.


Tuti a kaja a gond, nem kell ahhoz süti-csoki-chips, hogy elszálljon a kalória.

Jegyezd és mérd le amit eszel.

2021. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Újból mérhetem, de nem hiszek már benne. Fél évig vacakoltam vele, nem tudom most mivel lenne másabb.
2021. okt. 4. 16:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!