Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A gyaloglás nem fogyaszt?

A gyaloglás nem fogyaszt?

Figyelt kérdés

Elkezdtem másfél évvel ezelőtt gyalogolni. Napi 7-10 kilométereket megyek, néha többet. Egy deka sem ment le, pedig ugyanúgy odafigyelek az étkezésre is, fél évig írtam a kalóriabázist, amely biztatott, hogy ezzel a módszerrel heti 1 kiló fogyás várható, jól haladok, stb, de nem történt változás. Azóta már nem mérem a kaját, (megjegyeztem miből mennyi kell) és hogy ne maradjak éhes, eleve minden ebédet egy nagy adag zöldség levessel kezdek, amitől eltelek és max egy nagyobb szelet húst tudok megenni utána. Mindent megeszek, de tartom a normál mennyiséget, és nyilván mellőzöm a péksüteményeket, édességeket és a gyorskajákat, cukros üdítőket.


A gyaloglás úgy néz ki nálam, hogy reggel felkelés után, vagy ebéd után egy órával megyek, ez kedvfüggő. Elhatározom, hogy merre veszem az irányt, mely utcákat érintve és hogy hol jövök vissza. 1,5 óra alatt 8-9 kilométert megyek, meg sem állok, csak a piros lámpánál, ha éppen belebotlok, de nyugisabb környékek felé szoktam menni. Hazafele pedig eldöntöm, szeretnék-e kerülni, akkor megvan a 10-12 kilométer is, ami + 30 percet vesz igénybe.


Nem tudom, hogy a tempóval van-e a probléma. Sajnos nem tudok futni, 40 kiló túlsúllyal nem szeretnék... Régebben bicikliztem is, de az sem volt hatásos. Az volt a tervem tavaly nyár előtt, hogy egy - másfél év alatt leadom ezt a sok zsírt, de nem ment. Mit tanácsoltok?


2021. okt. 3. 23:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ott lesz a probléma.

Van egy javaslatom: ha olyan helyen laksz, ahol van ebéd házhozszállítás, csak egyetlen hétre rendelj egész napos diétás menüt magadnak. Ezeket dietetikusok állítják be tű pontosan, adagból nem fogsz többet kapni, mint ami a megadott kalóriából belefér, és várhatóan finoman lesz elkészítve. Ha budapesti vagy, akkor sok cég közül választhatsz.

2021. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben azonnal keresnék egy dietetikust vagy személyi edzőt vagy táplálkozási tanácsadót. Nem létezik, hogy 40 kiló pluszsúllyal és 1200 kalóriával ne fogyj. Bárhány centi vagy (153 centis, kb 10 kg feleslegges rendelekzőként 1300-at állítottak be nekem)


Nyilvánvaló, hogy genetikában és anyagcserében a rövidebbet húztad, de 1200 kcal sport nélkül is minimum az első 20 kilót kéne segítsen leadni. Sőt, kevés is. Amikor elkezdtem az életmódváltásomat 94 kilósan (azóta 68 vagyok), akkor az edzőm szólt, hogy az 1250 kevés lesz. Felvittük 1700-ra és tovább fogytam, majd szép lassan, 5 kilónként újraszámoltuk.


Nekem ki lett mérve és elég pici nőként óránként kb 200-250 kcalt éget a tempós séta, tehát annyit minimum másnak is. Ha nem is az utolsó 5kg leadásában, de az elején meg a közepén nagyon is számít.


Az is lehet, hogy rosszul számolod a kalóriákat. Nyersen vagy főve mérted a dolgokat?

Amit ajánlanék neked, hogy 3 napig mindent amit eszel mérj le és írd fel és csak a 3 nap után számold ki a pontos kalóriákat. Tehát kiteszed a tányérra a rizst, amennyit tudod hogy enni fogsz és csak utána nézel rá grammra, felírod, de nem számlálóba. Ugyanígy azzal is, ha "csak elrágcsálsz egy répát" vagy csak "megeszed a maradékot" stb. És a három nap után számold ki a kalóriákat. Ha nincs hormonális és anyagcsere gond, akkor ez kell legyen.


Még egy legutolsó tippem, hogy annyira keveset eszel, ahhoz képest amire a szervezetednek szüksége van (nem tudom a paramétereid, de tippelem), hogy lelassíotta magától az anyagcseréd és a tartós deficitbe beleszokott és kevesebb lett az alap energiafelhasználásod is. Erre a megoldás a "reverse dieting". Erre rákereshetsz, hogy kb mi okozza és hogy lehet kimászni belőle. Ha a kcal tényleg rendben, akkor ez lesz az

2021. okt. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Ha sokat gyalogolsz, pláne nehezebb terepen (emelkedő, lépcső, ilyesmi) és nem zabálsz, akkor fogyaszt.
2021. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!