Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha mindennap futok 1 órát az...

Ha mindennap futok 1 órát az elegendő sport egy napra? 18/L

Figyelt kérdés

2021. okt. 7. 19:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
74 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Tökéletes
2021. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
Futsz vagy úgy karral hadonászva szűkölve sétalsz? A futás jó, az önámítás nem.
2021. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
A futás semmit sem ér... én időben rájöttem, és nem tettem tönkre magam vele. Aki meg úgy gondolja, hogy hasznára válik, akkor egészségére. :-D de amúgy egy baromság.
2021. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Van, aki szereti a futást, van aki nem. De anonim módon, szó szerint senkiként, tényként állítani, hogy a futás haszontalan, elég bohócság.


Egyébként a céljaidtól és eddigi életmódodtól függ, hogy elég-e 1 óra futás egy napra. Ha eddig mozgásszegényen éltél, és csak hobbiból elkezdenéd a futást, akkor elég. Ha maratonfutó szeretnél lenni, akkor nem fogod elérni napi 1 órával. Hülye példa, de remélem érthető.

2021. okt. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
87%
Sok is.
2021. okt. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
92%
Elég de azt javaslom ne csak fuss, próbáld színesebbé tenni. Te is meg a tested is meginja egy idő után akkor pedig oda minden pozitív hatása. Nyugodtan, ússz, biciklizz egy óra ezekből is bőven elég.
2021. okt. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintenem kell minden nap, elég heti négyszer. És igen, az előzőnek igaza van, ne csak futás legyen, mert kell a testnek és a léleknek is a változatosság. Biciklizz, túrázz mondjuk hétvégén, amikor több időd van.
2021. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Napi 1 óra futás szerintem tarthatatlan annak, aki egyébként nem sportoló és nem a futás megszállottja. Azonkívül ekkora mennyiség rendkívül nagy sérülésveszéllyel is jár.
2021. okt. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Elég sztem is.


Használj jó cipőt, ami megtartja jól a lábat, és ortopédust kérdezd meg még most, hogy kell-e lúdtalpbetét.


Brutál fontos, mondom ezt így a harmincas éveim közepén, mert nekem mostanra elég gáz lett a talpam, ami összefügg biomechanikailag az egész többi részével a testnek.

A talp boltozata jó talpbetéttel (ezt figyeld!!!) kell legyen megtartva, mert ha nem, akkor a medencecsontod, és így a gerinced sem lesz jól alátámasztva, és el”ferdülhet”.

Ergo: elcsavarodhat a csípőd.

Ez pedig a teljes gerincoszlop elcsavarodásához vezethet a testedben.

Az meg borítja a teljes test statikáját, fájhat később a lapockád, nyakad, stb…

Mindennek kell kb. 2 darab évtized, de kevesebb is elég.

Szóval ha egészséges akarsz maradni futás mellett, akkor mindig jó, olyan betét kell, amit az ortopéd orvos ír fel, szinte mindenkinek szüksége van rá, mert az emberi életmód már nem olyan, mint rég, hogy egyenletlen, homokos talajon mászkálnánk. Ehelyett lapos talajokon szaladgálunk, és emiatt sosincs megfelelő terheléssel terhelve a talp, hogy hosszú távon is egészséges maradjon. Ennek “kiküszöbölésére” kell a talpbetét.

A futás ne legyen erős, vagy ha intenzívebb részek vannak is, ne próbálgasd a határaidat. Nem teszel jót vele.

Kímélő, neked megfelelő futó cipő kell, (ki vagy befele pronáló láb?) amit az ortopéd orvos szintén tud ajánlani, normális puhaságú talppal.

És nagyon fontos, hogy amikor telefonozol, egyenesen tartsd a testtartásod, és ne görnyedj bele a képernyőbe, mert pár év alatt annak igen gáz következménye lehet a gerinc púposodása, ami miatt meg lazává válhat a hát.

Amiből meg megint csak ferde gerinc lehet később.

Hetente 3 futás 1 vagy inkább kettő úszás, főképp hátúszás.

Amikor pedig nehezet emelsz, SOHA ne fordulj oldalra a súllyal a kezedben, SOHA. És lábból emelj, ne csípőből, mert az nagy gondot csinálhat a gerinceddel.

Soha ne emelj túl nehezet, mindig maradj higgadt, ha ilyesmit csinálsz, mert dühből csinálva megsérülhetsz.

Ülj az iskolában egyenesen.

Mind ugyanolyan fontos.

Az emberi testhez nem adnak használati utasítást, de hidd el, hogy kéne.

Van a designjában egy csomó dolog, ami gyengepont tud lenni.

Mivel nem rég emelkedtünk két lábra az evolúció során, ezért ennek a konstrukciónak megvannak a maga “gyermekbetegségei”, és hiába ez egy nagyon kényelmesnek tűnő test, könnyen borul az egész, ha nem vigyáz az ember.

Sok sikert, és csak semmi meggondolatlanság, vigyázz rá, amíg lehet.

2021. okt. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát én ezt sokáig nem bírnám minden nap. Meg mondjuk nekem fontos, hogy izmos legyek. Szeretek futni, de heti 1-2 elég belőle, amúgy kondi, jóga, úszás megy mellette. Pár éve volt, hogy heti 3-5x jártam futni, de ezt csak pár hétig bírtam egyhuzamban. Meg akkoriban nem edzettem és elég plötty voltam :)

29/N

2021. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!