Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a súlyom nem...

Lehetséges, hogy a súlyom nem változott, de mégis fogytam?

Figyelt kérdés
1,5 hónapja diétázok meg sportolok, de a mérleg sajna nem mutat változást. Viszont a ruháimon érzem, hogy már nem olyan feszesek, mint eddig, kicsit mintha lógnának rajtam. Vagy csak bemesélem magamnak, és sz.rt sem ér amit csinálok?
2021. okt. 16. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Mérleg mellett érdemes a centiket is mérni
2021. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt,a mérleg mellett én is mértem cm-t.
2021. okt. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút! Velem ugyanez volt, 1,5 éve vagyok 68 kiló (94ről indultam), és közben 42-ről 38-ra csökkent a ruhaméretem


főleg ha sportolsz, szép lassan jön fel az izom, megy le a tetejéről a zsír - és ugye az izomnak kisebb hely kell, mint ugyanannyi zsírnak


ha szeretnéd a mérlegen kívül máshogy is mérni, akkor vedd elő a mérőszalgot. has, mellkas, vádli, comb, csípő vízszintesen passzos, de nem szoros méréssel. mérd meg 3-4 hét múlva is és ott ha a súly ugyanannyi is, fogod látni a változást



csak így tovább

2021. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #3 írja: az izomnak nagyobb a sűrűsége, tehát 1 kg zsírnak nagyobb a térfogata, mint ugyanannyi izomnak.
2021. okt. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én amióta új munkahelyen dolgozok, kicsit aktívabb vagyok fizikailag és annak ellenére, hogy 3 kilóval mutat kevesebbet a mérleg, már 2 mérettel kisebb nadrágot veszek. Szóval ja, simán lehetséges.
2021. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. Mert a fogyásnak nem a testsúly csökkenés a célja hanem a zsírégetés. Amikor valaki közel annyi kalóriát visz be mint amennyi a testsúlyának a fenntartása, viszont edz (és nincs komolyabb konditermi múltja) az egyszerre épít izmot, és éget el zsírt.
2021. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!