Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Velem van a probléma?

Velem van a probléma?

Figyelt kérdés

Fél éve életmódot váltottam, próbálok egészségesebben étkezni és heti 3-4x sportolni. Persze ennek meg is lett az eredménye. Soha nem voltam túlsúlyos, sőt felesleg se nagyon volt rajtam csak gyermekkoromban, de elkezdett formálódni a testem. Érzem, hogy a zsír fokozatosan megy le, és épülnek az izmaim (soha nem sportoltam, beteges gyerek voltam, ezért nem igazán voltak). Én ezt hatalmas örömnek élem meg, de a környezetemtől csak negatív visszajelzést kapok, főképp a családomtól. Szerintük túl vékony vagyok, éheztetem magam…stb. A családomban mindenki elhízott, ez is egy ad egyfajta motivációt, hogy én ne járjak hasonlóan. De annyira rosszul esik, és elkedvetlenít, hogy nem látják mennyivel jobb ez nekem. Nekem kellene esetleg változtatni? Kérlek adjatok valamilyen tanácsot mit csináljak.


20L, 155 cm 45 kg (csak hogy a méretek láthatóak legyenek)



2021. okt. 23. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

szerintem csak irigyek amiért vékony vagy és teszel a testedért

az arányaid túlzottan is jók, szerintem még egy 5 kiló mehetne rád, de ha te így érzed jól magad akkor ne változtasd, csak tartsd meg :)

2021. okt. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Az ilyen negatív hozzászólásokkal nem kell foglalkozni.

Az én történetem más, mégis vannak hasonlóságok.

Életem nagyobb részében kövér voltam, hol kevésbé, hol durvábban. Többnyire az utóbbi. Az egészségemre is ráment, ezért életmódot váltottam, de mikor már egyértelműen kezdett meglátszani a fogyás -60kg körül, bizony csak olyan beszólásokat kaptam, hogy biztos beteg, rákos vagyok , csak titkolni akarom, és miért titkolom, meg ne éheztessem magam, fogadjam el magam ahogy vagyok stb stb. Rohadtul le kell szarni mit mondanak más emberek.

Ugyanazok, (és mások is), most már -102kg után, normál súllyal, folyamat hajtogatják milyen csinos lettem, gratulálnak, tanácsot kérnek stb. Amikor x ideje még betegesnek tituláltak. Nem tud érdekelni a dolog. Alapból ellenszenvesek számomra azok az emberek akik külsőségek alapján ítélkeznek, legyen az a kövérség, vagy épp a fogyás vagy bármi, ami kívül van. Mindig utáltam ha a külsőmre megjegyzéseket tesznek, és ez nem változott.

Nincs ember a földön aki mindenkinek meg tud felelni, nem is kell, és nem is szabad erre vágyni.

1 embernek kell megfelelned: saját magadnak. Ha békében akarsz lenni magaddal, ezt jobb ha megtanulod.:)

2021. okt. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

kettes: gratulálok! nem semmi teljesítmény

mi a titkod? (fogyásodra értem)

2021. okt. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

3. Ari vagy köszi.:)

Semmi extra.

Szigorú diétás életmód: Rengeteg zöldség, hús, tojás, tejtermékek, olajos magvak ez az alap + még 1-2 kiegészítő kedvenc, és sport. Amíg kövérebb voltam lassú fokozatos felépítés alatt volt a rendszeres mozgás, gyakorlatilag a nulláról, mert gyerekkoromban sportoltam utóljára intenzívebben, amikor hízásnak indultam, egyre nehezebb, fájdalmasabb lett, így idővel abbahagytam, meg hát szégyelltem is fürdőruhát venni ( akkor is úsztam, részben).

Egy ideje már heti 10 órában járok úszni, mióta normál súlyom lett:) és számomra ez a nagy szerelem, mint mozgásforma, így ezt megtartom.:) És persze az étrendemet is.

2021. okt. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ilyen paraméterekkel rendelkeztem fénykoromban (most 5 kg-val több vagyok sajnos...), anyám nekem is rendszeresen beszólt, hogy túl vékony vagyok.


Eleinte borzasztóan zavart, aztán ránéztem egy rólam készült fotóra és azt mondtam, hogy így tetszem magamnak, na onnantól nem érdekel az emberek véleménye a külsőmről.

2021. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne az ő véleményükre adj, ez így jó csak így tovább
2021. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!