Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni kezdtem már október...

Rekucika1994 kérdése:

Fogyni kezdtem már október vége óta csinálom. Mai nap uzsonnára Cerbona zabszeletet ette.fogyás alatt lehet ilyet enni? Illetve egy ilyen szelet 51 gramm volt de nem ettem meg 1 szeletet hanem törtem le és a kis darab 16 gramm volt. Sok volt a 16 g?

Figyelt kérdés
2021. nov. 5. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Szamolni kene a kaloriakat es azalapjan etkezni. En honnan tudjam, hogy ez neked sok volt-e vagy sem?

Nekem sok lett volna, mert amennyi kalora van egy ilyen cerbona szeletben, abbol en inkabb egy laktatobb kajat csinalok, nem pazarolok ertekes kaloriakat cukros cuccokra.

De ez meg en vagyok. Kinek mi fer bele, ugye.

2021. nov. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Cerbona szelet? Vannak azt hiszem cukormentes változatai, amik szerintem édesség alternatívaként abszolút jók. Persze nem ezekre alapoznám az étkezésemet. Én olyankor eszek ilyen szeleteket, mikor mondjuk edzésre megyek, és egy komplett kaja nem esne jól a gyomromban, inkább valami kisebb, energiadúsabb, mint ez a szelet.
2021. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Elég rosszul indul ez a fogyási kísérlet, ha már pár nap után azon aggódsz, hogy megettél 16 g cerbona szeletet. Rakd rendbe a fejedet, mert ennek nem lesz jó vége.
2021. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a másik kérdésednél látod a vlaszainakt, ez ugyanaz a kategória mint a müzli


egyébként pedig hiába zabszelet, a kalóriatartalma óriási, egy ilyen szelet kalóriájából kijön két szelet grill csirkemell, vegyes saláta és egy-két kisebb darab sütőben sült krumpli


azt hogy mi sok, mi nem sok, neked kéne eldöntnei. tölts le egy appot, tápláld be a kalóriaszükségelted (neten ki tudod számolni, de 1200 alá soha semmiért ne menj), és írjál széen mindnet 1-2 hónapig. utána fejből fogod tudni, hogy mi sok mi nem sok



a kérdésedre me akkor tudnánk válaszolni, ha pontosan leírnád a teljes napi menüdet grammra, étkezési időre, teljes kalória-és makroadatokra. a paramétereiddel (súly, centi, kalóriaszükséglet)

egyébként ha étkezésként fogod fel és nem nasiként, akkor nem sok szerintem az 50 gramm

abba viszont tuti hamar, pár héten belül belepusztulsz, ha minden dologból csak nyúladagynit eszel. ráadásul nem is tápláló dolgokat. sokkal jobb lenne kisebb kalóriasáráségű dolgokból étkezni 80-90 százalékban


a kalóriasűrűség ugye az, hogy egy adagben mennyi a kcal. pl müzliből kb 400 kcal van 100 grammban és monjduk a diétázó ember 60 grammot eszik meg. ez 240 kalória igazából egy kis semmiért, mert ha kiméred a 60 grammot, mennyiségre nem túl sok, szemed se lakik jól, haamr éhes leszel. ráteszel egy deci zsírszegény tejet és 284 kcalnál tartasz

ehhez képest fogsz 10 deka szárnyashúst vagy karajt kisütsz olaj nélkül fűszerekkel, ami két kicsi vagy egy nagy szelet (130 kcal), mellé emgfőzöl 30 gramm bulgurt/kölest/rizst és belkeversz fűszerekt meg 50 gramm zöldborsót (60 kcal), az 280 kcal kb

- csak a második esetben nem ettél rossz zsíokat és cukrot, de cserébe ettél vitaminokat, rostot, fehérjét-kevés jó zsít és szénhidrtátot is. kiegyensúlyozott és változatos


de ugyanez a kalórialevezetés megtehető ha az ember déessérgekben gondolkozik, pl túrógombóccal. zsírszegény túró, pár kanál zabehely, mrozsa nem is kell. jénaiba tesszük, leöntjük vaníliás-édesítős zsíszegény joghurttal és 4 darabban van 290 kcal. mondjuk a vitaminok miatt eszünk mellé valami gyümölcsöt akkor 310.


szóval igne, lehet enni kevésbé egészséges dolgokat, és a kalóriakereten belül kell maradni, így a fogyást nem hátráltatja. téged viszont hátráltat, mert nyúzottabb leszel, rosszabbul alszol, hamar éhesedsz. krédés hogy megéri e az édességért (nekem néha meg :)


és vigyázz az egészségesnek hitt, de neme gészséges dolkokkal. tehát ha azg hiszed hgoy a zabszelet vagy a müzli egészséges, akkor mielőtt megveszed, olvass cosmagolást (de ez kb mindenre igaz). nézz cukor és rosttartalmat, valamint összetevőlistát. gondolj bele hogy azokat az összetevőket mind megeszed és magukban me gtudnád-e enni (pl. guargumi)

cukorra az én saját szabályom hogy 100 grammonként ha 10 gramm van benne, az még belefér (ez kb az inzulinirezisztensek szabálya is)


egy nap a dietetikus szövetség kb 30-40 gr cukort ajánl maximálisan bevinni. pl egy 100 gramm müzliben 25-27 gramm van, a zabszeletekben kb 20. Tehát csak 50 gramm zabszeelttel beviszed a cukormennyiség felét és még nem is ettél semmi finomat.


a másik ilyen csapda a pufirizs vagy abonett, mert feldolgozott és nagyon gyorsan szívódik fel. kb mint a cukor. egyel jobb a barna puffasztott rizs, d az se sokkal. viszont ha rágcsálnál valamit unalmadba vagy olyan dolgot keresel ami eláll és lehet szállítani, akkor abból tarts kéznél 2-3 darabot. lehetőleg magokkal dúsíott cerziót (pl bulgur, quinoa stb), hogy kicsit több zsír és fehérje legyen benne. persze önmagában a barna pufirizs sem jó, egyrészt szerintem nem finom, másrészt ez is nagyban szénhidrtá, harmadrészt feldolgozott, de inkább ez legyen tartalékban mint müzli


de mondom, kéthetente 1-szer/2-szer belefér simán, akkor is ha nem tökéletesen egészséges, mert úgy azért nagyon kevesen tudnak hosszútávon enni. és a lényeg, hogy úgy egyél, amit akár örökre is tartani tudnál. ez most a te étkezésedre nem igaz, mert annyit stresszelsz a kaják miatt, hogy már a stresszszinted is egészségtelenségbe viszi a testeed

2021. nov. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Istenem, és ezeket felnőtt emberek írják ki? Komolyan, a sötétség az nagyon erős.
2021. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem ettől az egy szélétől fogsz elhízni, és lehet ilyeneket fogyni alatt is enni. Viszont az első szakaszban nem ajánlanám. Először próbálj betartani egy kiegyensúlyozott táplálkozást legalább 3-4 hétig, aztán utánna már beillesztheted ezeket a snackeket is ha nagyon kívánod
2021. nov. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!