Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan váltsak életmódot? Le...

Hogyan váltsak életmódot? Le szeretnék adni 15 kg-t, sokszor olvastam már, hogy tartós fogyás csak életmódváltással lehetséges?

Figyelt kérdés
Személyi edzők, illetve olyanok akik már túl estek egy nagyon feleslegcsökkenésen, tanácsukat kérném! Véglegesen le akarom adni formásodni is szeretnék. Sportolnom is el kéne kezdenem rendszeresen, kérlek segítsetek:)
2008. dec. 12. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen a mostani életmódod?
2008. dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon rendszertelen! Semmi sport, sok koplalás majd hirtelen sok ételbevitel:S
2008. dec. 12. 23:59
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Na, ez nem jó, bár ezt te is tudod.

Van lehetőséged, hogy bármelyiken változtass? Munka, suli, egyebek miatt ilyen, vagy ezektől független?

Mennyire vészes ez a 15 kg. túlsúly? (magasság, testsúly, testalkat, csontozat, életkor...)



Ha gondolod, írhatsz privátban is ( helpyou@anonym.hu címen elérsz), mindent meg lehet oldani, ezt is.


Egyébként részben elhatározás kérdése, de ha hirtelen kapkodsz sokfelé, az se jó. Egyvalamivel kell elkezdeni, de azt tartósan.

2008. dec. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Testsúly alapvetően a táplálkozástól függ.

Elsődleges, hogy a tested jelzéseire figyelj, ne a szokásokra, étkezési 'kultúrára' stb.

Aztán jön az, hogy szét tudd választani a különböző viszonyulásait a testednek a különböző táplálékokhoz. Ez alapvetően 3 féle lehet: 1.) szükséged van az adott cuccra (igazán kívánod) 2.) kifejezetten visszautasítja a tested az adott kaját 3.) egyik sem egyértelműen...csak az 1.) esetben szabad enned-innod, és csak annyit ameddig ez a szükségérzés fennáll, morzsával sem többet. Az elhízáshoz, zabáláshoz alapvetően a 3.) vezet. Amikor csak azért eszel-iszol valamit, mert szereted, vagy finom, vagy nassolsz stb. Hasznos még leszokni a pszichológiai jellegű zabálásról is, pl. stresszoldás, kedvjavítás céljából stb. Ha ez megvan, a testsúllyal és a táplálkozással nem lesz gond és koplalni sem kell, mindig megadod azt a testednek amire tényleg szüksége van.

2008. dec. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Én idén januárban váltottam életmódot, bár nem fogyás céljából, hanem olyan országba kerültem, ahol teljesen más az életvitel. 9 és fél hónap alatt 10 kilót fogytam (75-ről 65-re), a változás elég látványos is.

Ami változott számomra az az, hogy hetente csak egyszer, max kétszer eszek húst, de csak csirkét vagy halat, esetleg kecskét (marha, disznó nincs), a csirkét általában főzve (szóval nem olajosan), vagy grillen zsiradék nélkül, ha halat, akkor sülthal formájában. Reggelire általában gyümölcsöt eszek, ha nagyon éhes vagyok, akkor fél liter tejből és 2 banánból kb 3 teáskanál cukorral banánturmixot csinálok, azzal el lehet lenni ebédig. (Aznap viszont nincs több banán!) Sok narancsfélét eszek, almát módjával, mert attól éhesebb leszek. Ebédre némi zöldséges főtt ételt, esetleg némi sajttal, attól laktatóbb. 1 liter tejet megiszok naponta. Ha napközben megéhezek, csoki helyett vagy megint gyümölcsöt, vagy nyers zöldséget eszek, én szeretem, pl répát, kígyóuborkát, esetleg ezekből hagymával és sós tejföllel salátát csinálok, vagy megeszek két tojást, vagy kekszet, estefelé akár valami tésztafélét, esetleg tejbegrízt, bármit.

Szóval nekem ennyiben változott, hogy az otthoni mindenféle sülthúsok helyett kevesebb, és soványabb húst, több zöldséget, és sok gyümölcsöt eszek, és akkor eszek, amikor éhes vagyok, tehát naponta kb 5x, keveset, ilyeneket, amiket írtam.

A 10 kilót úgy fogytam le, hogy közben itthon ülök egész nap, semmit nem sportolok, szóval ha még sportolni is elkezdesz, akkor biztos, hogy még jobb is lesz. Csak éhgyomorra ne sportolj!

Korábban bármikor, amikor tudatosan diétáztam, egy kilót se fogytam. Most eszemben nem volt lefogyni, nem azon stresszeltem magam, hogy mit szabad enni és mit nem, különben biztos, hogy azt akarnám enni, amit 'nem szabad'. :)

2008. dec. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindannyiótoknak!!!!!
2008. dec. 13. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!