Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért érzem ezt?

Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés

Kényszert érzek arra, hogy olyan vékonyra fogyjak, hogy látszódjanak a bordáim.

Tudom, hogy ez nem normális, de fogalmam sincs miért tetszik ez.



2021. nov. 18. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Szia. Én is borda fétises vagyok, és én konkrétan 100 kilóról fogytam le 60 ra. Mellette rengeteget edzek, és még akarok fogyni férfi létemre :-D Marha jól látszódnak a bordáim, és jó érzés látni így :-) Mások meg undorodnak meg megjegyzéseket tesznek, de kb nem tud érdekelni. Ha kérdezik, mi a cél, akkor nem tudok rá válaszolni :-D Egyszerűen így tetszik és kész. Szóval megértelek.
2021. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Étkezési zavarod lehet, a legjobb lenne ha beszélnél erről valakivel. Hány éves vagy? És hány kilós? Ez nem egészséges gondolkodás, és büszke lehetsz rá hogy felismerted, jó irányba haladsz ha változtatni akarsz. Legjobb lenne ha egy pszichológussal beszélnél, segítséget kérni nem szégyen, inkább ellenkezőleg bátor dolog. Több dolog miatt juthatál erre a pontra, lehet csúfoltak a súlyod miatt vagy az is lehet hogy a szociális média nem tesz neked jót és ezt látod tökéletes testnek ami egyáltalán nem fenntartható.
2021. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
1-es, akkor minek raksz fel rendszeresen képeket magadról és kérdezed meg, hogy szerintünk hogy nézel ki, ha úgysem érdekel? Vagy pont azokat a válaszokat várod, hogy húúú de béna, kilátszik a bordád, hogy gyakorolhasd, mennyire nem érdekel? Érdekes hozzáállás....
2021. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2%
Ne irigykedj te majom :-D És azt rakok ki magamról, és akkor, amikor én akarok! Majd ha lefogytál, gyere vissza. :-D
2021. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
:D :D :D :D :D :D
2021. nov. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aker válasza:
100%

Szia!

Mindenképpen segítséget kérnék a helyedben egy szakembertől, tapasztalatból mondom. Addig jó amíg még látod, hogy baj van ezzel a mentalitással. Hogyha most nem teszel valamit az ilyesmi gondolkodás ellen, el fog indulni a hólabda effektus és eléggé mélyen belefogsz zuhanni egy evés zavarba.

Az evészavarok nem abból állnak, amit Tumblren vagy Instagramon látsz, nagyon egészségtelen szokásokkal tartják fent ezt a glamorizált, alultáplált kinézetet. Azt ajánlom, hogy most keress egy felnőttet, akiben megbízol és beszélj neki erről, mielőtt önleépítő tevékenységekbe kezdesz.

14 éves koromban 1 évet töltöttem ilyen állapotban, és sok dologtól elbúcsúztam: egészséges kapcsolat a családommal, legjobb barátaim, mert semmire nem volt energiám, főleg arra nem, hogy időt töltsek velük, és a hobbijaimat is megvonták tőlem, amíg nem szedtem rendbe magamat.

Most 18 éves vagyok és a mai napig visszaköszön rengeteg dolog, amit akkor mondtam és csináltam, és irigylem azokat az embereket, akiknek egészséges kapcsolatuk van a testükkel, az evéssel és az edzéssel.

2021. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!