Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség. Vki olyan fogyókúrá...

Segítség. Vki olyan fogyókúrát amely hatékony és pár hónap alatt 40 kilót is le lehet adni? Inkább étrend mint sport.

Figyelt kérdés
2021. dec. 20. 00:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Zsírleszívás. Egyébként lehetetlen, pláne mozgás nélkül. Az a 40 kiló sem pár hónap alatt csúszott fel, lejönni sem fog ennyi idő alatt. Ha sok súlyfelesleg van rajtad, akkor kezdetben havont lehet 2-3 kilót is tudsz fogyni, de ennél többet nem csak nem reális, de borzasztóan egészségtelen is.
2021. dec. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
40 kg 10-12 hónap alatt lemehet, vagyis annyit minimum érdemes rá tervezni, mert nem megy egyik napról a másikra, de nyilván ez nagyon sok dologtól függ, hogy még is mennyi idő alatt megy le egy adott embernek annyi kiló, de a lényeg az, hogy bármennyi idő is legyen, ezt nem szabad siettetni. Amúgy meg kalóriaszámlálás. Az elején gyorsan fog menni, majd utána is ilyen túlsúllyal havi 3-4 kg is simán összejöhet. De amúgy meg ha pár hónap alatt akarsz ledobni ennyit, akkor szerintem nem is érdemes belekezdeni. Mármint, ezt nem lehet siettetni. Életmódot kell váltani, aztán majd úgy ahogy lemennek a kilók. Ne az legyen a célod, hogy most például 3 hónap alatt 40 kg mínusz. Havi 4 kg-val érdemes kalkulálni a kezdetben, az reális, majd ahogy közeledsz a célod, az egészséges testsúlyod felé, annál lassabban és lassabban fog menni. Számolj kalóriát. De ha a gyors fogyás a célod, akkor szerintem bele sem kell kezdeni, mert annak úgy is visszahízás lesz a vége. Egy olyan életmódot kell kialakítani, amit többé-kevésbé tudsz tartani életed végéig.
2021. dec. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Feltételezve 2000 kcal körüli napi energiafelhasználást, ez még ha semmit nem ennél is kb fél év lenne.

Szóval nem, nem létezik ilyen fogyókúra. A saját testedet ne akard megerőszakolni, de ha meg is teszed, a fizikát akkor sem fog sikerülni.

Heti 1 kg-nál hosszútávon ne álmodozz gyorsabb fogyásról, de még az is szigorú diétát és mozgást igényel. Az első 1-2 hétben lehet, hogy lemegy rólad több a víz vesztés miatt, de hosszútávon nem fog gyorsabban menni.

2021. dec. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 30 kg 1.5 év volt, sporttal, diétával

Annál gyorsabbanne akard


Viszont az egészséges fogyás kalóriadeficittel, zöldségekkel, rostokkal, sovány fehérjeforrásokkal és komplex szénhidrátforrásokkal lehetséges.


Választhatsz:

A) egy hónapig keresed a csodát a gyors és egészséges nagy fogyásra, mindezt elméletben, sok hasonló kérdés kiírásával amire ugyanezeket fogjuk válaszolni

B) ettől a perctől életmódot váltasz, visszaszorítod a jassolást, elhagyod a cukros üdítőket és fehér liszttel, kiegyensúlyozottan etkezel, minden étkezéshez eszel zöldséget és közben kalóriadeficitben maradsz

Ha a b-t választod és azonnal elkezded, már megspóroltál egy hónapot, amíg fogysz, a nemlétező A verzió helyett

2021. dec. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha 250-300kg-ról indulsz, akkor egy sima 1500-2000kcal-ás étkezéssel megvan a fogyás.
2021. dec. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van, és a 4-esnek is, ha azt keresed, amit kérdeztél, csak az időt húzod. Értem, hogy minden azonnal kellene, nulla munkával, de semmi egyéb nem így működik a világban, ez sem.

Ha nem állítod ezt át az agyadban, akkor örökre megragadsz itt, és azon fogsz nyafogni, hogy te nem tudsz fogyni, pedig egy év múlva sokkal jobban állhatnál. 95%, hogy ez téged nem érdekel, mert ilyen a hozzáállásod, ezért is marad kövér a kövér emberek 95%-a.

2021. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pedig egyáltalán nem lehetetlen. Én 116-ról 80-ra fél év alatt fogytam - 36 kilót. Az első hónapban 12 kilót, másodikban 8-at, utána tartottam az 5-öt. A bőröm megsínylette a gyors fogyást, lóg mindenhol egy kicsit, de engem egyáltalán nem zavar. Sokak szerint még jól is áll. Hát a hájnál biztosan jobban áll, de amúgy sem volt a célom izmosnak meg szálkásnak lenni... Amúgy nincs csodamódszer rá, én rengeteget sportoltam, főleg séta és kocogás. Mindent főve ettem, és akkor tényleg nagyon odafigyeltem, egyetlen csalónap meg ilyesmi sem volt, a legnagyobb csalásom forró csoki volt. Sok zöldséget ettem, sok vizet ittam. A szervezetem hamar hozzászokott a diétás étrendhez. Ez már elmúlt egy éve, azóta visszajött pár kiló, talán 3-4. Életmódváltás volt, nem koplaltam, és most se.
2021. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon jókat írtak, igen, ez fejben dől el. A böjt nagyon jól használható, akár az időszakos böjt is erre.

Ha tudsz kicsit angolul és érdekel az egész háttere is:

https://www.youtube.com/watch?v=7pkuOe3LmnA

2021. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Halott ügy.. Azt min fel ev leadni meg sporttal is. Joval tobb energiat kellene belefektetned mint amennyit szeretnel 🤷‍♂️ De mi az a fel-1 ev az eleted tovabbi reszehez?
2021. dec. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy lassan, fokozatosan kezdj neki, és legyél következetes.

Az is, hogy egészséges legyen.

Mozgás nélkül ez nem fog menni, persze ezt is fokozatos kezdéssel kell tenni

semmi gyümölcslé (mert még az is cukros, semmi édesítőszeres, mert az étvágynövelő), semmi kóla stb., csak tiszta víz

Majonézt, felejtsd el!

Vízből viszont sokat igyál, akár akkor is, amikor kajára vágysz, max. többet pisilsz.


Azért kell, hogy fokozatosan vágj bele, mert különben jön a jojo-effektus, vagyis idővel visszahízol, esetleg többre is.

2021. dec. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!