Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi rutin kialakításában...

Napi rutin kialakításában segítséget kérek?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Háromezerszer megpróbáltam fogyni. Nem hibáztatok mást, csak önmagamat, ugyanis a kitartásommal van baj. A többiek itthon finomságokat esznek, és amikor nekiállok fogyózni, bírom egy hétig, utána meglátok valami finomat az asztalon, rögtön befalom és mellé még pár dolog is lecsúszik, csak hogy kerek legyen az étkezés.

Aztán utána már nem folytatom az egészet, feladom, mondván: "úgyis mindegy, és amúgy is most ettem tönkre a diétát".

Az sem segít, hogy sosem tudom mit kell egyek vagy épp tegyek. Sok magazint olvastam, jártam orvosnál, néztem a neten mindenfélét.

De nekem az erőt adna, ha itt valaki, aki nagyon rendes, segíteni tudna;

- kialakítani étrendet

- tanácsolni, hogy milyen sportot űzzek, hányszor hetente

- esetleg egyéb tippet a témával kapcsolatban?!


A célom:

Mínusz 20-25 kiló! A 25 kiló elvesztése a legvégső álmom.


157-8 centi vagyok, és jelenleg a mai napon 78 kiló.


Minden segítséget szívesen veszek, és természetesen mennek a zöld kezek!

Azért is kérdezek itt, mert így remélem másnak is erőt, inspirációt és motivációt ad majd e kiírás!

Köszönöm előre is!



2015. febr. 18. 22:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy az acai bogyó, alga meg hasonlóan egzotikus és drága ételek nem férnek most bele.
2015. febr. 18. 22:43
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Esetleg próbáld ki azt, hogy néha eszel mindent ami van és megkívánod, de mérsékled. Azt mondták, tulajdonképpen, mindent lehet ilyenkor is enni, csak mérsékelni, mert ez a legrosszabb, hogy nem eszel pl csokit, de szereted, és amikor hozzájutsz, meglátod, többet eszel belőle. Ha néha eszel kevesebbet, kevesebbet ártasz, és nem vágysz rá annyira.


Ha többet eszel, ne add fel, menj tovább, mintha semmi sem történne.


Mozgás séta, futás, biciklizés tornagyakorlatok, és bármi ami leizzaszt. Lényeg, fél óra izzasztó mozgás, hetente legalább kétszer. De, fokozatosan emeld, és nem fáradsz ki annyira. Akár társaságban is.


Remélem tudtam segíteni.

2015. febr. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

-de úgy is fogysz ha napi kb 1500 kalóriát eszel csak,

-ezt ,ha heti nézetbe teszed, akkor 7x1500 azaz kb 10 ezer kalóriát lehet bepuszilni ,mondjuk 2 vasárnap között ,és még mindig fogysz,

-a 10 ezer meg már rengeteg ,bőven belefér pl egy nap csokizabálás is ,vagy töltöttkáposzta is,majd másnap visszaveszel az evésből ,

2015. febr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen az elején, hogy amikor mentünk anyukámhoz, akkor ott ettünk, és utána már fel is adtam...aztán most úgy vagyok, hogy aznap felfüggesztem, másnap folytatom. Javaslom inkább az életmódváltást, és nézz utána a paleos ételeknek. Én nem paleózok, de sok jó dolgot ellestem onnan, és a család szinte észre sem venné. Lecserélhetnéd az olajat kókuszzsírra, a cukrot eritritre. A sport mindenképp javasolt, szerintem bármi, csak találd meg azt, amihez kedved van, és szívesen csinálod. Januártól kezdtem el a fogyókúrát, én is 20 kilótól akarok megszabadulni ami a terhesség, szülés miatt feljött. Ma mértem magam, 9 kilónál tartok. Sok zöldséget eszek, csirkemellből készítek minden ételt, a fehér liszt, cukor, olaj, tészták teljesen kiiktatva. Sportolok hetente 4-5-ször. Mellette sokszor eszek paleos csokit, és tortát is, csak mindent mértékkel. Sok sikert!:)
2015. febr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az még eszembe jutott, hogy én kenyér helyett korpovit kekszet szoktam enni, max 5 db-ot, és ezzel bármit tudok enni, sonka, kőrözött, zöldségek....néha még a narancshoz is ezt eszem. Amit még szeretek, sokszor készítek levest (borsó, karalábé, karfiol, gomba..) ezekbe teszek sárgarépát, egy leveskockát, és semmi zsiradék. Egy ideig elvagyok vele, és alig van benne kcal.
2015. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 katus05 válasza:
Számolj kalóriát a kalóriabázison .én 11 kilót fogytam vele .
2015. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem változtattam gyökeresen az étrendemen (így könnyebb is hosszú távon "kitartani"), mert ha már megeszek valamit (amiben így is-úgyis van kalória), akkor az legyen jóízű, és olyan, amit szeretek. DE! mindent csak mértékkel, gondolok itt elsősorban az édességre és a kenyérfélékre - de ezekből is egyre kevesebbet eszem, mert (elsősorban a kenyérfélék) már szinte egyáltalán nem is hiányoznak - az édesség mondjuk igen, de nem annyira, mint régen:).


Ha tudom, hogy egy nap várhatóan többet eszem majd (pl. családi vendégeskedés), akkor a nap többi részében vagy az előtte-utána lévő nap igyekszem "kompenzálni".


Más napokon az édesség főként csokoládéból áll, általában 2 kockát eszem, ha megkívánom, ha nagyon "elszalad velem a ló", akkor 100 kalóriányi a felső határ, amit magamnak megszabtam.


Sok folyadékot iszom (főleg teát), valamennyire ez is "telíti a gyomrot"... Mondjuk ebéd előtt, ha már éhes vagyok, de "azt az egy órát már ki lehet bírni" alapon már nem akarok enni. Vagy kora délután, amikor igazából csak "beidegződés" miatt ennék vagy azért, mert fáradt vagyok és tulajdonképpen csak szusszanni szeretnék egy kicsit...


Nagyon nehezen vettem rá magam, hogy tornázzak, és nem is csináltam hosszú távon, akkoriban reggel mozogtam, és a nap további részében könnyebben ellenálltam a kísértéseknek, nehogy már "kárba vesszen" a szenvedés:)


Ha egyszer-egyszer "visszaestem" és valamilyen okból sokat ettem, akkor sem gyötörtem magam bűntudattal, vagy ilyesmi, hanem igyekeztem "tanulni belőle", és folytattam a diétát, mert minden olyan "üres kalória", amit nem eszek meg, hozzásegít a fogyáshoz!, legfeljebb lassabban. Szóval ha úgy alakul, hogy elcsábulsz, attól még nem tettél tönkre semmit. (Mivel nálunk szinte az összes családi ünnep télre esik, szinte minden hétre jut egy születésnap / névnap + ott a karácsony és az újév, decemberben és január elején "csak" a súlytartás volt a célom, és utána ott folytattam, ahol abbahagytam.)

2015. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!