Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testképzavarom lenne?

Testképzavarom lenne?

Figyelt kérdés

Egy 154 cm-es 43 kg-s lány vagyok. Régebben küzdöttem testképzavarral, de azt sikeresen leküzdöttem és mondhatni évekig tünetmentes voltam.

Soha életemben nem tornáztam (kiskori betegség miatt), nem igazán fejlődtek ki az izmaim. Ez korábban nem zavart, de egy 7-8 hónapja elkezdtem edzeni és hiába lett eredménye (fogytam 45-ről, hiába nem ez volt a cél és kezdek formásabb lenni) mégsem vagyok elégedett. Folyton csak azt látom, hogy hol kellene még javítanom.


Szerintetek kezdek visszaesni az anorexiába vagy csak túlreagálom?



2022. jan. 15. 22:50
 1/8 anonim válasza:
100%

Hát ezt elég nehéz biztosra megmondani, viszont az, hogy már most ezen gondolkodsz, jó jel. Legtöbben (gondolom lehet, hogy először te is) úgy lesznek anorexiásak, hogy először észre sem veszik, aztán mikor már rájönnek, elég nehéz javítani rajta.


Az normális, hogy javítani akarsz magadon, elég kevesen néznek bele a tükörbe, és érzik tökéletesnek magukat. Viszont ha később úgy érzed, hogy tényleg kezdesz visszaesni, hamar cselekedj. Nem tudom, hogy jutottál ki belőle, de használd ugyanazt a módszert, ha szükségesnek érzed.

2022. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A javítás alatt izomzatot értesz, nem mínusz kilókat, ugye? Mert akkor szerintem teljesen normális, csak figyelj, hogy a mozgással arányos mennyiségű, minőségű tápanyagot vigyél a szervezetedbe!
2022. jan. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
A két dolgot ne keverjük össze.Az anorexia és a testképzavar nem ugyanaz.A tkzavar nem feltétlen jár anorexiával.
2022. jan. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Hat ha izmosodni akartal es kozbe fogytal 2 kgot akk vmit nemjol csinalsz 😅 Tul vekony vagy nemcsodalom h nemtetszik 🤷‍♂️ sztem normalis h mindenki jol akar kinezni, nincs azzal baj. De ha nem ertesz hozza edzovel lehet jobban jarsz
2022. jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges mert ezt a betegséget ha valaki észreveszi magán akkor az valószínűleg igaz.Először én se vettem észre magamon de egy idő után már igen mert olyan dolgok történtek ,hogy bóknak vettem amikor azt mondták ,hogy kilátszódnak a csontjaim,bordám stb.Ez jó dolog ,hogy észrevetted de ha izmosodni akarsz akkor jó ha egy pici kalóriatöbletbe vagy és figyel a makrotápanyag bevitelre is
2022. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most azért nem vagyok biztos benne, hogy az lenne, mert nem a fogyás a célom, hanem az izomépítés. Csak eddig nem zavart, hogy mindenhol puha voltam, most meg igen. De ugye az izmok se egy nap alatt épülnek…
2022. jan. 16. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Úgy gondolom, hogy ha az anorexia után az lett a célod, hogy formásabb, izmosabb legyél, az egy nagyon jó jel a gyógyulásodra. Nyilván ezt a vonalat is túlzásba lehet vinni, és kialakulhat egy másfajta testképzavar. Rengeteg fitness model, illetve sportoló átlag nő/lány szenved abban, hogy nem tudja elérni a megálmodott izomzatot, formát, mert egyszerűen más a felépítése. Hogy ne ess ebbe a hibába, nagyon fontos, hogy ne más testéhez hasonlítsd a sajátodat, hanem a fejlődésedre koncentrálj. A másik az étellel való egészséges kapcsolat. A fitness világban folyamatosan hangoztatják az egészséges étkezést, és hajlamosak jó-rossz kategóriákra osztani az élelmiszereket. Nyilván ennek van alapja, de semmi gond nincs, ha nem 100%-osan "tiszta" az étkezésed. Néha simán belefér egy péksütni, egy csoki, egy pohár cukros üdítő... Stb. Az egyensúlyt kell megtalálni ebben is. Edzésnél pedig érdemes odafigyelni arra, hogy legyenek pihenő napjaid. A szervezetnek szüksége van a feltöltődésre, pihenésre. A túledzés komoly sérüléseket okozhat (sajnos tapasztalatból beszélek 2 részleges izom szakadás után...).
2022. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jan. 19. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!