Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik ilyen olyan ételcsoport...

Akik ilyen olyan ételcsoport kihagyásával fogytak, gyógyultak meg, nem gondolják hogy inkább a túlevés, összevissza egészségtelen evés volt a hunyó, nem pedig etelallergia?

Figyelt kérdés
Sokan irjak, kihagyjak a tejet, glutent, cukrot stb és meggyogyulnak. De előtte sokan össze vissza egészségtelenul ettek sokat, egy zacskó chips, nagy tányér zsíros pörkölt, túl sok tésztaféle. Ehhez képest elkezdenek máshogy enni, jó, hogy jobban érzik magukat. De mi lett volna ha semmit nem hagynak ki, csak az adagokon, elkeszitesen valtoztatnak, plusz ritkabban esznek csokit,ragcsat.
2022. jan. 25. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Akinek egyes élelmiszerek okoznak problémát, azoknak nem segít, ha továbbra is eszik ezeket, csak kevesebbet.


Én sok - több mint 10 - éve minden nap írom, miket eszem, nézem a kalóriákat meg a makrókat, de azóta vagyok egészségesebb, amióta az állati fehérjéket elhagytam.

Annak ellenére, hogy a kcal-keret, meg az összetétel lényegében nem változott, azóta szüntek meg a naponta többszöri görcsös hasmenések, a migrénem, azóta normális a vérnyomásom, meg a vérképem is azóta tökéletes, az izületi fájdalmaim megszüntek.

Azaz CSAK ezek a fehérjék kihagyása az egyedüli változtatás, nem lehet másra fogni

2022. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán benne lehet, valahol értem mire gondolsz. De szerintem nem jó ezeket mind egy kalap alá venni. Például a cukrot senki sem vélt "cukorallergia" ürügyén hagyja el. Nem is lesz semmi baja, ha teljesen mellőzi a csokit meg a rágcsát.


És praktikus okai is vannak. Megvan nekem is az a tejmennyiség, aminél még semmi bajom, de tudom hogy ha többet iszom, nem bírom. Ahelyett, hogy kb. fecskendővel adagolnám és így a nyakamra rohasztanám a literes tejeket, inkább növényi tejet veszek, mert azzal tutira mehetek.

2022. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valamennyire az is benne, hogy elkezdenek tudatosabban étkezni, de akinek valamilyen allergiája vagy élelmiszer-érzékenysége van, annál csak a mennyiségre meg minöségre odafigyelés nem elég, ha az illetö által nem fogyasztható élelmszert nem hagyja ki.
2022. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelműen a túlzabálás volt a gond (nasik és gyorskaják) de sajnos nálam nem opció, hogy csökkentsem az adagokat. Nálam nem működik, hogy csak 1 kocka csoki.


Vagy teljes megvonás, és a nagyon szélsőséges esetekben engedélyezett pl. egy cukormentes tábla csoki, vagy nem működne.


Gyorskajázni a havi 1 csalónapomon szoktam, akkor általában azt rendelek ebédre (burger king, meki, ilyenek), de a többi napon abszolút tiltólista, mert képtelen lennék fékezni magam.


23L , 30kg túlsúllyal

2022. jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én cukorfüggő vagyok, csak az működik nálam, ha elhagyom a cukrot. Így nem kívánom az édességet és nincsenek falási rohamaim.
2022. jan. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ÉRtem, amit mondasz, de csak féligazság van benne.


Én amióta nem eszek búzalisztet egészséges vagyok. Hiába ettem "csak kevesebb" tésztát, ha mellette folyamatosan puffadtam, ment a hasam, vagy éppen sugárban kihánytam.


Miért? Mert volt egy fel nem ismert búzaallergiám. Hol híztam, de inkább fogytam, gyenge voltam, kimerült, vérszegény, etc.

2022. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akinek valamilyen problémát okoz az adott dolog , annak nem igazán segít ha csak kevesebbet eszik.

Én

- nem eszem semmilyen gyümölcsöt, mert fájdalmas hasi görcseim és hasmenésem van tőlük

- sajtot kivéve a laktózos tejtermékektől is ugyanez

- nem bírja a gyomrom az étolajat és az ecetet sem. Ezeknek is ugyanaz a hatása

- és nem érzem jól magam tőlük ezért nem eszem rizst, bulgurt, kölest,hajdinát, vagyis ilyen formában gabonaféléket sem.

2022. máj. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!