Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát függő vagyok, hogy...

Szénhidrát függő vagyok, hogy lehet ezen segíteni? Már nagyon elkeseredett vagyok

Figyelt kérdés

Ez a probléma talán már lassan egy éve fennáll és nem tudok szabadulni tőle.

Napi rendszerességgel eszek csokit, kekszeket, chipset, mogyorót és nem mondom hogy ezzel nem lenne probléma mert amúgy sem egészségesek, de a mennyiség ami lecsúszik az még borzasztóbb. Valószínűleg binge eating disorder em van, mert amikor elkezdem csak jön és jön és néha már fáj a hasam a mennyiségtől de nem tudok leállni.

Próbáltam fokozatosan leszokni de nem ment, mert ha nem töltöltöttem velük tele a hasamat akkor nem éreztem jól magamat, ezért sosem tudtam leállni.

Próbáltam hogy hirtelen vonom meg de nem bírtam tovább 1 napnál.

Már kipakoltam a konyhából a nasikat, de mivel nem egyedül élek és a többiek esznek ilyeneket mivel tudják magukat kontrollálni ezért nincs olyan lehetőség hogy ne legyen itthon egyáltalán.


Tudom hogy akaraterő kell hozzá, de szerintem én ezzel egyedül már nem tudok megbirkózni.

Sajnos nincs olyan ember akinek ne szégyellném elmondani és tudna érdemleges segítséget is nyújtani.


Már szinte semmilyen hobbim sincs, csak arra várok hogy hazamenjek és egész délután egyek.


Nem tetszik hogy az egészségem is rámegy, ha most leállnék talán még nem lenne semmilyen következménye de ha tovább folytatom akár még cukorbetegség is kialakulhat.


Az meg csak pláne így azért felszaladt rám egy pár plusz kg. Idén lesz a szalagavatóm és addigra el szeretném hagyni ezeket a nagyon rossz szokásokat hogy a legjobb formámban legyek.


Bármi tanács? Már nagyon sokat olvasgattam a neten hogy így meg úgy szoktak le az emberek de nekem egyszerűen nem megy.


Nagyon örülnék egy társnak is, aki hasonló cipőben jár vagy csak szimplán segítőkész, akivel meg tudom osztani a történéseket, hátha az segítene hogy inkább írok neki amikor elkezdem és valahogy lebeszél, meg persze ha nála is fennáll hasolnó akkor fordítva én is segítek.


Légyszíves, valaki segítsen!

Köszönöm



2021. okt. 21. 21:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Cseréld ki a rossz szénhidrátokat jóra, tehát a nasikat gyümölcsre. Az is édes és szerintem hozzá lehet szoktatni a szervezeted. Ha meg néha becsúszik valami az se olyan nagy baj.
2021. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
53%
Pont erre találták ki a pszichológust! Szó sincs arról, hogy egyedül kéne megszabadulni a függőségtől! Ez betegség, gyógyító szakember kell hozzá. Hiányt pótolsz az evéssel, a szeretet, a törődés, az önszeretet hiányát. Nagy eséllyel depressziós vagy. Anyukádnak meg kell mondani, hogy nézzetek neked táplálkozási rendellenességekben járatos pszichológust. És ezzel együtt olvassál, nézzél Lukács Lizát az interneten, hogy tudd, miről van szó. Ne halogass, ne várd meg, amíg annyi túlsúlyt szedsz fel, amit csak évekig tartó önkínzással lehet leadni!
2021. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Lehet hogy lelki oka van, én is gondoltam rá, de sajnos hiába kérem nem nagyon akarnak pszichológushoz küldeni. Figyelmesek a szüleim de a lelki bajokat sosem vették komolyan, nem nagyon szeretnék hogy pszichológushoz járjak, az ő pénzük nélkül pedig nem lehetséges.

De a témával kapcsolatban: van külön olyan pszichológus aki a táplálkozassal foglalkozik? Eddig nem is nagyon tudtam hogyha mehetnék kihez mennék, mert a diatetikus mást csinál és a pszichológus sem teljesen azt amire nekem szükségem van.

Esetleg tud valaki ajánlani konkrét táplálkozási pszichológust? Szerencsére Budapesti vagyok, szóval a fővárosban biztos van ilyen

2021. okt. 21. 22:37
 4/29 anonim ***** válasza:
54%

Ha a fogad fáj, akkor se visznek fogorvoshoz? Ha nem látsz olvasni, nem visznek szemészhez? Konkrét egészségkárosodást okoz, ha nem kezelnek! Hajtsd ki a szüleidből a pszichológust! Őket nem zavarja, hogy agyonzabálod magad szemét kajával?

Budapesten Bokor Juditot találtam a Budaörsi úton. [link]

Ő a III. kerületben, diákoknak a 2. alkalomtól 10 ezer. (Az első még 20, jó sok.) [link]

De más pszichológus is ki tudja bogozni a lelki bajaidat, a nem megértő családi háttér már meg is van.

Az ő honlapjuk is bejött az evészavarok címszóra, Teréz körút. [link]

2021. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Talán úgy vannak vele hogy normális dolog nassolni vagy csak szemet hunynak felette. De általában úgy csinálom hogy ne lássák mert szégyenlem magamat..

Nem látszik rajtam annyira a hízás szóval nem gondolják hogy súlyos lenne a dolog.

Nagyon köszönöm a pszichológusokat

2021. okt. 21. 23:15
 6/29 anonim ***** válasza:
17%

Beszélj a szüleiddel kezdetnek. Nem kell azzal indítani, hogy küldjenek pszichológushoz. Először kérj tőlük segítsséget. Pl hogy anyukád ne vásároljon össze szarokat.


Te pedig figyelj az étrendedre. Napi ötször, egészségesen.

2021. okt. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
46%
Még nem látszik. Igenis panaszkodj anyukádnak, a szülő dolga, hogy a gyerekét ép testben és lélekben tartsa. Ne szégyelld a bajodat, hanem tárd fel, mert csak úgy lehet megoldani. Nem megoldás, hogy ne vásároljon. Ha náluk az a szokás, hogy vásárol, akkor vásárolni fog. Amúgy hogy nem tűnik fel neki, hogy egy nap alatt eltűnik egy fél kiló és állandóan pótolni kell? Lehet, hogy tudja, csak becsukja a szemét. Amúgy ez költséges is. Ő nem kövér véletlenül?
2021. okt. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
49%
A testi egészség biztosításához az egészséges táplálkozásis hozzátartozik.
2021. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
16%

“Cseréld ki a rossz szénhidrátokat jóra, tehát a nasikat gyümölcsre...”


A gyümölcsök gyors felszívódású szénhidràtok.. ha màr cseréled akkor lassan felszívódóra cseréld.. nem lövi ki seperc alatt a vércukrod a holdra.. Kicsit legyél kitartó és próbàlj mértéket tartani, rövid idő alatt megszokod és ritkàbban is fogod kívànni a nasit.. Plusz az egészségednek is jót teszel.

2021. okt. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen dolgoknak mindig lelki háttere van, úgyhogy nem véletlenül küldenek a válaszolók pszichológushoz.

Addig is egy egyáltalán nem tudományos módszer, de ez az, amit én csináltam, hogy leszokjak a teljesen véletlenszerűen beütő, mértéktelen édesség-zabálásról: elárasztottam magam olyan youtube-videókkal, amik 200-300 kilós (meg annál több) emberek fogyásáról vagy fogyási kísérleteiről szóltak. Bemutatták a műsorokban, hogy ott fekszenek az ágyban, mert már felkelni sem bírnak, annyira kövérek, de még mindig tolják kétpofára a csokoládét, és hisztiznek, ha nem kapnak 2 percenként muffint meg chipset stb. Szóval rengeteget megnéztem ezekből, nyilván mind egy kaptafa, de a dögunalomig néztem, annyira, hogy kedvem sem volt hozzányúlni ezekhez a cuccokhoz. Amikor elmúlt a "hatásuk", akkor újból kezdtem őket nézni, aztán fitneszes youtuberekkel árasztottam el magam, és szép lassan ez leszoktatott a korábbi életmódomról. Nem hiszem, hogy mindenkinek működik (vagy akár hogy sok embernek működne), de talán egy próbát megér, ha van kedved.

2021. okt. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!