Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljam meg hogy ne...

Hogyan álljam meg hogy ne zabáljak?

Figyelt kérdés

Tavaly elkezdtem kalóriát számolni. Ugyanúgy ettem csak kicsit kevesebbet,de egyáltalán nem éheztem és életem legjobb alakját értem el.

Munkahelyet váltottam, azóta valahogy nem megy se a kalória számlálás, sem a mértékletes evés.

Munka eléggé pörgős, kevés idő van enni,úgyhogy csak befalom amit viszek. A víz fogyásztásra figyelek,2 liter meg szokott lenni naponta.12 óra után hazaérek és konkrétan felzabálom a hűtőt,addig emeddig nincsen meg az a jóllakottság érzetem. Ezen szeretnék változtatni mert hosszú távon nem a legjobb. Erre valami ötlet? (23/,166 cm , 54 kg)



2022. febr. 5. 21:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
3%
Nehogy elkezd a kalóriát számolni, mert azt a Coca-Cola cég találta ki, hogy minden kalória egyforma és csak számolni kell őket, különben mindegy mit eszel iszol: kólát vagy salátát. A rostos ételekben hiába van adott kalória, mert lehet, hogy csak a fele tud felszívódni, míg egy cukrozott szénsavas italból mind felszívódik. Inkább hallgass a bácsira, majd ő lefogyaszt téged, ne félj: https://www.youtube.com/watch?v=EpRrD58Ah3Q (feliratos film)
2022. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Oszd be az étkezéseidet 5 kissebb adagra. Azért zabálsz be otthon valószínű mert éhes vagy. Olyan időközönként kell enni hogy ne legyél. Nekem bevált hogy jó előre minden egyes napra megterveztem mit fogok enni. Bedobozoltam. Nem is volt más itthon.
2022. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyél egy nagyobb reggelit, munkában próbálj kétszer egyszer valami gyirs bekapósat (pl cukromentes müzlidzeket( egyszer meg olyat amit te viszel. Szóval munka akatt kétszer eszwl, mikor semmi idő akkor a bekapós snacket, amikor van perc akkor amit vittel (zabos lalacsinta, turokrem stb)

Eleve mivel reggel nagyobb adwg, minisegi etellel inditazs es napkizben az etkezesekkel fenntsrtod a vercukrot, nem lesz este nagyobb falasrkhamkd es ehseged se

2022. febr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

Én is hasonlóképpen jártam.

Kaloriaszámlálás, aztán a munkahelyemen az időbeosztás változott. Falási rohamok.

Aztán, ahogy #2 írta megterveztem napokra előre az étkezési.

Minden nap ki is adagolás, sőt még azt is, hogy melyiket mikor életem meg.

Ez megnyugvást hozott, mert tudtam, hogy még aznap mit és mennyit ehetek.

2022. febr. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Étrend megtervezése, elosztása az adott napra, ahhoz mérten mikor mit csinálsz, mikor kell az energia. Emellett ha van időd sportolj bármit amit szívesen csinálsz. Sajnos ez a zabálás dolog erősen önuralom kérdése :/ Gondolj arra, hogy milyen jól néztél ki akkor amikor régen lefogytál.
2022. febr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Stressz, fáradtság, a munka közbeni étkezés befalása okozza a problémádat. Mennyire tudnád szétosztani az étkezéseidet munkában? Az lenne a legjobb, ha nem kellene betömnöd, hanem elfogyasztani tudnád.

Miután hazaértél mennyire tudod megállni, hogy azonnal egyél? Mert az is segíthet, ha előtte kifújod magad, így a pörgés, a stressz is csökkenne valamennyire, ami a zabálásra ösztönöz.

2022. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha gyorsan dobod be amit viszel a munkába, ha az egeszséges és kalóriakereteden belül van. Ha munkahelyen csak egyszer tudsz enni, én 3-4 etkezést terveznék, a megfelelő kalóriát betartva (nem túl kevés, mert az is okozhat falásrohamot estére).
2022. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Hát,inkább próbálj ne testképzavaros lenni.Ehhez a magassághoz nem sok ez a súly.Inkább számold ki a testtömeg-indexedet,és meglátod.Amúgy tényleg nem jó napi egy-két étkezéssel bevinni a tápanyagokat
2022. febr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom reggelizel-e, de próbálj meg, az is segíteni fog.

Csak ekkor az egy időpontban van lehetőséged enni? Ha nem, próbáld beosztani több étkezésre, esetleg egyél egy kis müzliszeletet, fehérjeszeletet, gyümölcsöket olajos magvakkal.

Viszont ha erre nincs már lehetőség, akkor edd ugyanezeket, miközben épp mész haza, tömegközlekedésre várva/sétálva/gyorsan a kocsiban. Nekem ez bevált, a müzliszelet vagy a fehérjeszelet kicsit jobban eltelít, nem vagyok farkaséhes miután hazaérek, és reális mennyiségű vacsit eszem.

2022. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4%

Vízbe fahéjjat áztatsz fél napig, azt igyad ha éhes lettél (inzulinra hat).

Ha cukrosat innál, akkor egy pohár almaecetes vízzel öblítsd le (fékezi a cukor felszívódást).


Édesítőszert kerüljed!

2022. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!