Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki csak karácsony táján tud egészségesen enni, vagy csak kifogás?

Figyelt kérdés

Az idősebb férfi ismerősömnek kb. 30 kg súlyfeleslege van, és emiatt is egyre több az egészségi problémája. Sokszor kell otthon maradni mostanában, mert hány vagy hasmenése van.


Olykor felhozza a témát, mert ételérzékenységeim vannak és szálkásan izmos vagyok, hogy adjak tanácsot.

Aztán mikor átvesszük, hogy mit kéne ennie, elvicceli, hogy „ki mondta, hogy fogyni akarok :)” vagy jön a kifogásokkal.


Pár hete kissé össze is kaptunk, mert ismét előhozta a témát, majd azzal jött, hogy ő ugyan nem csinál étkezési naplót, mert az unalmas, és különben is csak karácsonykor tud normálisan enni, mert akkor nem dolgozik, mert sok zöldséget nehéz enni a munkahelyén (?). Termelésirányítóként dolgozik.


Aztán a fejemhez vágta, hogy nem tudok tanácsot adni, mert nem vagyok olyan, mint ő.

Nem tudom, mit tehetnék, mostanában már hányni is szokott, mégis olyanokat mond, hogy nem tudja tartani az étrendet, mert sok egészséges kaja nem ízlik neki + meg nem is laktató.



2022. febr. 8. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát egy biztos, én ha valamikor, akkor pont karácsonykor vagyok a legtávolabb az egészséges étkezéstől.. és azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül. Szóval ez inkább kifogásnak tűnik.
2022. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Más helyett nem tudsz egészségesen enni. Engedd el. Majd ha igazán akarja, visszatér.
2022. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló tapasztalataim voltak a saját apukámmal. Látványosan eszi a sovány sonkát vacsorát tk kenyérrel, majd este fél tömb sajtot állva a hűtőből. Sarkos példa de igaz és ugyanaz a hozzáállás. Szóban nagyon akar változtatni, de gyakorlatban nincs annyi akaratereje.

Amit én megoldásként kitaláltam, hogy ha ír 3 napos étkezési naplót, hogy pontosan mit evett és hánykor, utána segítek neki. 1,5 nap volt a max amit bírt. Amíg ennyit sem tesz meg, addig nincs meg a tényleges elhatározás.

(egyébként a testvéremmel eljátszottam ugyanezt, szintén túlsúlyos. ő is egy darabig ellenállt, aztán 2 hétre rá szólt, hogy már 10 napja írja de nem is kell segítsek neki, mert rájött miből evett túl sokat, mik a rossz szokások és csomó mindent nem eszik meg nassoláskor, hogy ne kelljen felírnia. azóta 9 kilót leadott, csak így. szóval nekem ez a naplóírás dolog lett a választóvonal, hogy bárkinek segítsek. addig meg elküldöm)

2022. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
akaraterő hiánya. vagy akkor jön rá hogy agadt aztán vannak fontosabb dolgai is az életben. h én két egyetem párhuzamos elvégzése és mindemellett háztartásvezetés + részmunkaidős munka mellett leadtam fél év alatt 18 kilót, akkor nekem senki ne jöjjön azzal, hogy nem tud 5 perc alatt előző este megmosni és felvágni és berakni egy dobozba
2022. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3/4


Mostantól engem sem fognak érdelni az ilyen emberek, amíg nem látom rajtuk, hogy tényleg változni akarnak.

Csak nekem felfoghatatlan, hogy vki 20 év alatt sem képes nekiállni, és még 50+-osan cukorbetegen mindenféle bajjal is csak a kifogásokat keresi.


4:

az a szomorú, hogy amikor 2en elutazunk vhova, akkor is elképesztő, amit művel: 3 óránként kebabot rendel, állandóan kólát eszik stb.


nyilván ideje lenne rá, inkább azt nem értem, miért csak szélsőségekben tudnak a túlsúlyosak gondolkodni: vagy kenyér/péksüti vagy zöldségek. a puffasztott rizs vagy bármi az nem jó.

2022. febr. 9. 06:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ha nem akar tenni, akkor nem fog működni. Más helyett nem tudsz odafigyelni és nem megenni, inni dolgokat.

Abban egyet kell értenem, hogy sokan csak végletekben tudnak gondolkodni, vagy mindent is enni, vagy elhagyni mindent, és salátán tengődni.

Én ugyan nem voltam olyan túlsúlyos, mint a leírtak, de az segített rajtam, hogy egyrészt italokkal bevitt kalóriát szinte teljesen kiiktattam, másrészt apró változtatásokat eszközöltem az étrendemben. Ugyan úgy megeszem a kolbászt, szalámit, de pár karika paprika helyet, vagy inkább mellett egy paradicsomot is megeszek mellé. Hirtelen kevesebb kenyérrel is jól laktam. Dettó, nem a pörkölt maradt el, csak sokkal több savanyúságot eszek hozzá. Illetve betettem gyümölcsöket az éttrendbe, mert könnyebben veszem rá magam arra, hogy megegyek pl egy almát, mint arra, hogy valamit ne egyek meg. De, ha már megettem az almát, lehet meg sem kívánom azt a valamit, mert nem leszek (olyan) éhes.

Nekem ennyi kellett, hogy a lassú hízásból lassú fogyás legyen.

2022. febr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki a tanácsaid ha cseszeget, aztán hadd folytassa ugyanúgy az életét, ahogy akarja.

Ha legközelebb megint megkeres, mondd, hogy már leírtad/elmondtad, mit tegyen, ha betartotta, majd visszatértek rá.

Én biztosan nem pazarolnám az energiám ilyen idiótákra.

2022. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Akinek ilyen kifigásai vannak azza nem érdemes vesszödni. Ez mind falrahányt borsó.

A gyakori hányás/hasmenés miatt elnehetne dokihoz....de úgysem fog.

Amikor megvégre mégis akkor már mindegy lesz.

2022. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a témát körbejártuk, lezártuk. Hiába emelgeted ki
2022. márc. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Természetesen nem, de magyarok többsége minden másban is ilyen: folyton „most már„ megtanulnak angolul, lefogynak, „máshol is van korrupció” stb.

Nem véletlenül van ennyi elhízott ember az országban. Aki 10-20 éve kövér, az lusta is, ezt így ki merem jelenteni.

2023. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!