Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen életmód mellett fogyhato...

Ilyen életmód mellett fogyhatok hosszútávon?

Figyelt kérdés

Egyszer már évekkel ezelőtt lefogytam 30 kg-ot (15 éves voltam) viszont most majdnem 35kg jött rám vissza pajzsmirigy betegség és inzulinrezisztencia miatt.

1800 kalória körül eszek egy nap, tudom hogy a deficit a lényeg a fogyáshoz és próbáltam kevesebb kalóriát is enni de akkor egyszerűen nem bírtam végigcsinálni a napot semmihez nem volt energiám. Heti négyszer edzek, szedem a gyógyszert a pajzsmirigyre(IR-re még nem) az egyetlen ami miatt elbizonytalanodtam, hogy néha(heti 1-2x) eszek olyanokat amiket nem szabadna úgymond. Tehát tésztafélék, krumpli, stb. Természetesen ilyenkor is mindig grammra kiszámolom pontosan hogy mennyi kalória, szénhidrát stb, és sose lépem át a kalóriámat. Gátolhatja a fogyást hogy habár deficitben maradok de ilyeneket eszek néha?


Egyébként december óta járok edzeni, a pajzsmirigy gyógyszert pedig néhány hete szedem és valamennyire már látszódik hogy fogytam, bár pontosan nem tudom hogy mennyit mert kilóban nem mérem magam, de minden 2.héten szoktam képeket csinálni hogy lássam a fejlődést.


Illetve, mit ajánlatos pajzsmirigy betegként kerülni ételek szempontjából és mi az ami bátran fogyasztható? A dokim sajnos semmit nem mondott el csak felírta a gyógyszert és kész :(


2022. márc. 9. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
IR-el alacsony CH tartalmú diéta szükséges, az nem elég, hogy tartod a kalóriakeretet. Lassú felszívódású CH 160g alatt/nap. A pajzsmirigyed a kisebbik probléma diéta szempontból.
2022. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja. Egyébként a krjmplival és a durum tésztával nincs semmi gond
2022. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Iktasd ki a glutént és a tehéntejet, koffeint. Ezek mind piszkálják a pajzsmirigyet.
2022. márc. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) A ch-ra figyelek, nem szoktam átlépni a 160grammot, maximum ha az nap nagyon keményet edzettem, és úgy érzem nincs energiám, de általában sikerül tartani. Ha pl ebédre tésztát eszek, a többi étkezésemet fehérjdúsan oldom meg.


2., a durum tészta miben más mint a sima? próbáltam sok fajta tésztát(teljes kiőrlésű, zero kalóriás, különböző zöldségekből készültek) de egyik sem vált be eddig azért ettem a simát. De megpróbálkozok kövinek a durummal☺️

2022. márc. 10. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!