Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem edzeni (heti 5X...

Elkezdtem edzeni (heti 5X 45perc súlyzós + 45perc kardió) napi 1200-1400kcalt eszek (90-110g Ch, 120g fehérje, többi zsír) és nem fogyok. 1 hónapja, hogy edzek. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nagy súlyról indulok, még csak az sem lehet, hogy kevés súly és ezért nehezebben megy le. 85Kg vagyok, 175cm magas, nő. Pajzsmirigy alulműködésem van, de be van állítva a gyógyszer. Nem adom fel, de nagyon el vagyok keseredve.

2022. márc. 11. 13:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Aktivitás mérőt is használok, 1000-1100kcalt égetek el edzés alatt, azt írja az óra, bár szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.
2022. márc. 11. 13:08
 2/7 anonim válasza:
65%
Ha csak a súlyt nézed, akkor valószínűleg az izmaid növekedése miatt marad ugyan annyi a súlyod. (Az izom nehezebb mint a zsír)
2022. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Havi 1 - 2 kg fogyás az ideális, ami nem jön vissza. A lassú fogyás a jó. Ne add fel! Azonos térfogatú izom szövet nehezebb, mint ugyanannyi térfogatú zsír. Valszeg izmosodtál. Ezért nincs súlyban változás. Biztosan formásodtál. Mérd a centiket is! Tuti karcsúsodtál.


(10 kg-al könnyebb tőlem párom lánya, mégis csinosabb vagyok. Nincs rajtam hurka. Ő semmit sem edz soványabb mégis pufi. Nekem feszes a testem, lapos a hasam. 12 éves koromtól úszok, kondizok, futok. Több izommal lehetsz nehezebb, zsírod lehet kevesebb)

2022. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Ez nagyon kevés. 85 kilosan en 1600 kalorian fogytam es csak 2x edzettem.

Most 62 kilosan fogyok 1350en. Neked ennel tobbet kell enni, mert nem lesz energiád.

Szerintem 1700 boven mehet

2022. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki! Azt még hozzá tenném, hogy ülő munkát végzek.


Várom még a további hozzászólásokat, véleményeket, tapasztalatokat.

2022. márc. 11. 14:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg rettentően kevés (mondjuk ettől még fogynod kellene - ha nem 1-2 hete kezdted -, ha valóban ennyit eszel, de hosszú távon eléggé káros és nem fenntartható). Ha a gyógyszered be van állítva, akkor elvileg kevésbé zavar be ez a fogyásba, de lehet, hogy tovább kell várnod mint másnak, mire elindulnak a dolgok.


Ha nem régóta edzel, akkor nem szedtél fel izmot (mondjuk ennyi kalórián nagyon nem is fogsz, örvendetes, ha egyáltalán megtartod, ami van a megfelelő fehérjebevitellel és az edzéssel), de az lehet, hogy az izmok megteltek glikogénnel, több vizet tartasz vissza, ezért még nem látszik a mérlegen, hogy bármi beindult volna.


Az aktivitás mérő hasznos dolog, mert motivál, de soha nem a valós adatokat mutatják, jó esetben 20-30%, durva esetben akár 80-90% is lehet az eltérés a mutatott érték és a valóság között. Ezért ez alapján nem érdemes pl. visszaenni az elégetett kalóriákat, mert nem annyi.


Egyébként 175 centihez 85 kiló az nem olyan nagy súlyról indulás.

És ne keseredj el, kitartás, meg fogod találni a módját, még ha nehezebb is, mint egy teljesen egészséges embernek.

2022. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙏 Isten őrizz, nem eszem vissza amit az óra mutat, csak az az 1200-1400kcal. És tényleg figyelek, hogy minőségi tápnyagot vigyek be! Enni is vizet, meg zéró teát szoktam inni, meg absolute liveos mega amino mixet. Kaját nyersen mérem. Ezért is dühítő, mert a legjobb tudásom szerint 100%ot adok bele 😞 szaunáztam is előző héten 2szer is, de még az se..
2022. márc. 11. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!