Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha az összes elfogyasztott...

Ha az összes elfogyasztott kalóriát elégetem, akkor fogyok, ugye?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ne haragudjatok, lehet hogy hülye kérdés, de most kezdem ezt az egész fogyókúra dolgot. Ha elégetem a bevitt kalóriát, vagy ha a kalória keretemnél többet eszek például 300al,de azt a 300at el is égetem, akkor baj nincs, ugye? :D

Köszi a válaszokat



2022. márc. 21. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha pontosan annyi kalóriát égetsz el, mint amennyit megeszel, nem változik a súlyod. Ha deficitben vagy, azaz többet égetsz, mint fogyasztasz, akkor fogyni fogsz.
2022. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát, ha 2500at számolt a kalória deficit kalkulátor és én naponta többet nem eszek, de emellett például +500kalóriát égetek, akkor ezzel fogyhatok, jól értem? Ne haragudj, ha félreértek valamit és nagyon köszönöm a segítséget, csak még tényleg új vagyok ebben az egészben :)
2022. márc. 21. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy 2500 kcal-t égetsz el egy nap? Vagy 3ezret összesen? Nem pontosan értelek.
2022. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha kevesebbet eszel, mint a kalóriaszükségleted vagy úgy lesz kevesebb, hogy lemozgod egy részét, akkor fogyni fogsz. A kalkulátor által adott érték amúgy csak kiindulópont, nem teljesen pontos, ezt érdemes azért tudni.
2022. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha 2500-at számolt ahhoz, hogy fogyj, és annyit is eszel meg, akkor fogysz. ha emellett égetsz sporttal is, akkor még többet fogysz

ha 2500at számolt ahhoz hogy tartsd a súlyod (se ne fogyj, se ne hízz), és annyit is eszel akkor tartod a súlyod. ha emellett edzel akkor fogysz, de sokkal lassabban mintha pl csak 2200at ennél és amellett edzenél


ami még fontos, hogy amit kalkulátor kiszámol, hogy mennyit éget valamilyen sport az mindig túlbecsül, tehát le kell vonni kb a 10-20 százalékát

2022. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket, most már értem. Legyen szép napotok! :)
2022. márc. 21. 14:50
 7/9 Ágyas tóni válasza:
77%
Ha pontosan annyi kalóriát égetsz el, mint amennyit megeszel, nem változik a súlyod. Ha deficitben vagy, azaz többet égetsz, mint fogyasztasz, akkor fogyni fogsz.
2022. márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Ez az alap matek nincs meg, hogy 1500-1500 az nulla?
2022. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8-as szerintem már rég lezártuk a témát. Kérdeztem, mert nem voltam valamiben biztos, amire válaszoltak és segítettek. Nem tudom miért itt engedik ki néhányan a feszültséget és az ideget, de szerintem ez nem fog hosszú távon segíteni. Ha megbántani szeretnél valakit, inkább ne is szólalj meg szerintem...
2022. márc. 21. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!