Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes végivinnem a kalóriade...

Érdemes végivinnem a kalóriadeficitet még egy hétig?

Figyelt kérdés

Szeptembertől február közepéig kalóriadeficitben voltam, mert le akartam szedni egy kis zsírt magamról. Ez sikerült is, viszont márciusig szerettem volna tartani a deficitet, de február közepén már úgy éreztem, nem megy tovább és az alakom is elfogadható.


Ezután felvittem a kalóriabevitelem és az izomépítésre koncentráltam. Ennek az lett az eredménye. hogy feljött több, mint 2 kg 1 hónap alatt. Ezt túl gyors hízásnak találtam, ugyanis havi fél kg lett volna a cél. A hasamat is zsírosabbnak láttam.


Ezután azt gondoltam, hogy oké, akkor 3 hét alatt ledobom azt a 2 kg-t és nagyobb odafigyeléssel tömegelek. Most tartok a diétában a 2. hét végénél és látom magamon, hogy kevesebb a zsír rajtam, mint a fél éves deficit végén volt, pedig még csak 1,5 kg ment le.


Így most nem tudom eldönteni, hogy mi legyen. Álljak vissza minimális kalóriatöbbletre vagy még a jövő hetet tegyem bele a szálkásításba.


Amúgy tudom, hogy ilyen 1-2 kg-okon rugózok, de 55 kg-ra fogytam le fél év alatt, ami összesen 5 kg fogyás volt, szóval kemény meló volt leadni és nem örülnék, ha visszajönne.


Azt, hogy milyen zsíros vagyok, a gyűrűmből tudom megállapítani. Most már nagy arra az ujjamra, amin az 5kg leadása után hordtam.


Lehet, hogy kezdek megőrülni? Bármilyen tanácsot, meglátást szívesen fogadok.


2022. ápr. 1. 11:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igen, kezdesz beleőrülni. 55 kiló nagyon kevés, akkor is ha amúgy totál szálkás vagy. Igazából mi értelme még ebből leadni? Valahol vékonynak akarsz kinézni? Én ráállnék a lassú izmosodásra és majd sokkal később fogynék, amikor már lenne mire. Addig évek is eltelhetnek. Ilyen heti-havi szinten szerintem semmiképp ne váltogasd, mert csak idegesíted magad vele. Én tömeget is csak heti egyszer mérek, nem ezen akarok állandóan pörögni.
2022. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
66%

Szálkásítás után nincs vége a diétának, érdemes szintentartó fázist tartani tiszta kajával. Jó esetben annyi ideig, amennyi ideig deficitben voltál. Persze ezt több minden is meghatározza, nyilván ha nem beszél hozzád a lekvár a polcról, akkor ez lehet kevesebb is. Én értem, hogy 12 hét szálkás után nem sok kedve van az embernek a langyos pocsolyához még 3 hónapig, de ha nem is hónapokig, legalább pár hétig, hogy lásd hol van a szinten tartó kalóriaigényed, helyreálljon a leptinszint és hasonlók.


Egy héten pedig majdnem semmi nem múlik. Gyakorlatilag elkezdtél egy jojózós spirtálba belekerülni. Fogadd el, hogy kellenek szintentartó fázisok, és döntsd el, hogy mi a hosszútávú célod. Zsírt veszteni nem lehet 1 hét alatt, jelentősebb mennyiségű izmot építeni meg 1 hónap alatt sem.

2022. ápr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy napi 2000 kalóriával hogy jöhetett fel 2 kg ilyen gyorsan...


A deficitet végig számoltam és az alapján lőttem be a tömegnövelős kalóriát.


Megpróbálok most 1800 körül enni és megnézem, mit mutat a mérleg pár hét alatt.

2022. ápr. 1. 11:58
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Ezt miért nem a kalóriaszámolás kategóriába vagy a fogyókúrába írtad ki? Akkor talán kapnál érdemi választ is.
2022. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értelek, semmi okod tömegelni, meg szálkásítani, nem testépítő versenyre készülsz, csak egy vékony, izmos alakot szeretnél elérni.

Súlytartó étrenddel, odafigyelve, az elegendő fehérje bevitelre 1-1,5g/tskg, heti 3-4 edzéssel tökéletes alakod lehetne.

2022. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Azért voltam deficitben, mert le akartam adni a zsírt. Azt máshogy nem lehet.


Izmot felszedni pedig úgy lehet, hogy legalább a szintentartási kalóriámat eszem. És ekkor zsír is fel fog jönni az izom mellett.

2022. ápr. 1. 14:53
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem fog feljönni zsír, mert a sporttal ugyanúgy deficitbe lehet kerülni.
2022. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#6, ez igaz akkor, ha komoly testépítő vagy és a tested határaot akarod feszegetni. Azon a szinten, ahol most vagy, simán lehet egyszerre izmosodni és esetleg zsírt veszteni, de legalábbis nem gyűjteni.


Esetleg azért volt sok a 2000 kcal, mert a fogyás végére kevés volt az izom? Bár az se lepne meg, ha csak valami lokális ingadozásra ugrottál volna rá.

2022. ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Voltam testösszetétel mérésen (tudom, nem lehet benne teljesen megbízni), de elvileg az izomtömegem 6 dékát nőtt fél év alatt.
2022. ápr. 1. 16:57
 10/22 A kérdező kommentje:
Folyamatosan azt nyomják itt gyakorin, hogy nem lehet egyszerre zsírt veszíteni és izmosodni. Kivéve, ha most kezdünk bele az életmódváltásba. Most akkor mi az igazság?
2022. ápr. 1. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!