Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes végivinnem a kalóriade...

Érdemes végivinnem a kalóriadeficitet még egy hétig?

Figyelt kérdés

Szeptembertől február közepéig kalóriadeficitben voltam, mert le akartam szedni egy kis zsírt magamról. Ez sikerült is, viszont márciusig szerettem volna tartani a deficitet, de február közepén már úgy éreztem, nem megy tovább és az alakom is elfogadható.


Ezután felvittem a kalóriabevitelem és az izomépítésre koncentráltam. Ennek az lett az eredménye. hogy feljött több, mint 2 kg 1 hónap alatt. Ezt túl gyors hízásnak találtam, ugyanis havi fél kg lett volna a cél. A hasamat is zsírosabbnak láttam.


Ezután azt gondoltam, hogy oké, akkor 3 hét alatt ledobom azt a 2 kg-t és nagyobb odafigyeléssel tömegelek. Most tartok a diétában a 2. hét végénél és látom magamon, hogy kevesebb a zsír rajtam, mint a fél éves deficit végén volt, pedig még csak 1,5 kg ment le.


Így most nem tudom eldönteni, hogy mi legyen. Álljak vissza minimális kalóriatöbbletre vagy még a jövő hetet tegyem bele a szálkásításba.


Amúgy tudom, hogy ilyen 1-2 kg-okon rugózok, de 55 kg-ra fogytam le fél év alatt, ami összesen 5 kg fogyás volt, szóval kemény meló volt leadni és nem örülnék, ha visszajönne.


Azt, hogy milyen zsíros vagyok, a gyűrűmből tudom megállapítani. Most már nagy arra az ujjamra, amin az 5kg leadása után hordtam.


Lehet, hogy kezdek megőrülni? Bármilyen tanácsot, meglátást szívesen fogadok.


2022. ápr. 1. 11:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
36%
Most ez a divat a gyakorin. Ha leírod, hogy tömegelsz letámadnak, hogy miért akarsz elhízni. Még nem sikerült lefordítani a lean bulkingot.
2022. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
51%

#21 te elég rendesen el vagy tájolva. Senki nem hiszi azt, hogy aki tömegel, az el akar hízni. Senkinek sem a zsír felszedése a célja a tömegeléssel (viszont ez a tömegelés természetes velejárója, nincs tömegelés zsírosodás nélkül, de ez most mindegy is).

Inkább azt próbáljuk megértetni a kérdezővel, hogy az ő szintjén semmi szükség nincs külön szálkásító és tömegelő időszakokra, főleg nem ilyen extrém módon beszabályozva és kicentizve.

2022. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!