Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes végivinnem a kalóriade...

Érdemes végivinnem a kalóriadeficitet még egy hétig?

Figyelt kérdés

Szeptembertől február közepéig kalóriadeficitben voltam, mert le akartam szedni egy kis zsírt magamról. Ez sikerült is, viszont márciusig szerettem volna tartani a deficitet, de február közepén már úgy éreztem, nem megy tovább és az alakom is elfogadható.


Ezután felvittem a kalóriabevitelem és az izomépítésre koncentráltam. Ennek az lett az eredménye. hogy feljött több, mint 2 kg 1 hónap alatt. Ezt túl gyors hízásnak találtam, ugyanis havi fél kg lett volna a cél. A hasamat is zsírosabbnak láttam.


Ezután azt gondoltam, hogy oké, akkor 3 hét alatt ledobom azt a 2 kg-t és nagyobb odafigyeléssel tömegelek. Most tartok a diétában a 2. hét végénél és látom magamon, hogy kevesebb a zsír rajtam, mint a fél éves deficit végén volt, pedig még csak 1,5 kg ment le.


Így most nem tudom eldönteni, hogy mi legyen. Álljak vissza minimális kalóriatöbbletre vagy még a jövő hetet tegyem bele a szálkásításba.


Amúgy tudom, hogy ilyen 1-2 kg-okon rugózok, de 55 kg-ra fogytam le fél év alatt, ami összesen 5 kg fogyás volt, szóval kemény meló volt leadni és nem örülnék, ha visszajönne.


Azt, hogy milyen zsíros vagyok, a gyűrűmből tudom megállapítani. Most már nagy arra az ujjamra, amin az 5kg leadása után hordtam.


Lehet, hogy kezdek megőrülni? Bármilyen tanácsot, meglátást szívesen fogadok.


2022. ápr. 1. 11:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hány kg vagy, milyen magas? Mit, mennyit edzzel? Mi a célod?
2022. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Hát már azt sem tudom, mi a célom :`)


Az elején csak le akartam pucolni a zsírt, aztán most, ház megvan, nem tudom mit akarok :(

2022. ápr. 1. 17:39
 13/22 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok biológus. Ha valakin jelentős felesleg van, elkezd rendesen, szabad súlyokkal edzeni és mellette normális kcal minuszt tart el tudom képzelni, hogy tud mellette valamennyi izmot építeni. Kérdés persze, hogy pontosan mennyit. Amúgy már írtuk mit kéne tegyél. Szinten tartáshoz képesti kcalt nagyon minimálisan emeld és nyomasd az edzést. Azt hittem kb mindenki ezt csinálja aki régóta űzi a sportot.
2022. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Téged már teljesen beszippantott az Instagram, úgy érzem:D

Dobálózol itt ilyen kifejezésekkel, mint szálkásítás meg tömegelés, mikor azt se tudod, mit takarnak pontosan. A te szinteden ezeket felejtsd el úgy, ahogy vannak. Fogyáshoz egyél enyhe kalóriadeficitben és sportolj, ha pedig elérted a célsúlyodat, akkor súlytartó kalóriát egyél és sportolj, aztán jó alakod lesz és marad. Ennyi.

2022. ápr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nincs instám :D


Könyvet olvastam a témában. A szálkásítást hívhatjuk kalóriadeficitnek is, ha úgy tetszik. Számomra a kettő ugyanaz.

2022. ápr. 3. 12:53
 16/22 anonim ***** válasza:

15-ös Akkor dobd ki a könyvet.

A szálkásítás/tömegelés annak kell, aki nagy izmokat akar építeni. Te egy vékony sportos alkatot szeretnél, amihez ez nem szükséges. A te testzsír százalékodon jól működik az izom fejlesztés, gondolom nincs 8-10% alatt, mert akkor nem is menstruálnál rég.

2022. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

25% fölött volt anno a testzsírom, ami nem tetszett. Ezért fogytam.


Már visszaálltam a súlytartó kalóriára.

2022. ápr. 3. 13:04
 18/22 anonim ***** válasza:

17-es Ő tömegel, amit, ha megnézed a videóit eddig nem tartott szükségesnek.

Elmondja, hogy miért, ha megnézed a testét, rá fogsz jönni, hogy nagyon nem itt tartasz.

https://www.youtube.com/watch?v=i882xkbJiB0&t=196s

2022. ápr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nincs rajtam ennyi izom, még én is tömegelhetek :D Az meg, hogy 8kg-t magára ránt egy hónap alatt.. A tömegelés szerintem nem csak ezt jelenti. Minimális kalóriatöblettel is lehet menni.
2022. ápr. 3. 13:31
 20/22 A kérdező kommentje:

Valahogy meg kell különböztetni a szintentartási kalóriabevitelt és a kalóriatöbbletet.


Tényleg nem értem, hogy miért lovagolunk azon, hogy ezekre milyen kifejezést használunk.. :D

2022. ápr. 3. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!