Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Időszakos böjtölők, lefogyotta...

Időszakos böjtölők, lefogyottak, és még diétázók! Jó körülbelül ez az étrend?

Figyelt kérdés

Azért időszakos böjtölök, mert reggel 0 étvágyam van, este viszont fel tudnék falni mindent, így nekem különösebb nehézségek nélkül tartható ez a rendszer.

Erre gondoltam:


12kor lenne az első étkezésem. Mivel szeretem magát a tipikus reggeli étkezéseket, így ekkor ennék egy jó nagy adag zabkását.

-zabpehely + növényi tej + fahéj, eritrit + túró + gyümölcs tetejére


Utánna kb 16:00kor ennék egy "ebédet". Ezt mindig úgy szoktam, hogy

- 1adag fehérje forrás + 1 adag Ch forrás + zöldség

Pl pulykamell bulgurral és Zöldbabbal, vagy csirkemáj rizzsel és lecsóval, vagy csirkemell spenótos pennével


Vacsorára jönne pedig kb 7kor:

- 1 szelet tk. Kenyér + 2 tojás + némi csirkemellsonka, mustár + zöldségek (paprika, paradicsom, saláta)


Ez lenne az alap étkezésem. Nem titok hogy fogyni szeretnék, így úgy akartam kialakítani, hogy hosszú távon fenntartható, életmódszerű legyen. (Pl este könnyebb egy rántottát csinálni, mint akkor is főtt ételt enni nekem.)


-Ebbe szerintem minden tápanyag csoport benne van, igyekeztem úgy összeállítani, hogy változatosan variálható is legyen. (Pl reggelire mindig más gyümi a kásába. Valamikor nem túrót tennék bele, hanem joghurtot, kefírt.. Stb)


- a kalória deficitet is könnyű vele tartani, mert ha egy étkezésre 500kcalt eszek, akkor is fogyni fogok. Mellette persze sportolok is.

(persze nem mértéktelenül ennék ebédre a tésztából, de 500 kalóriából jó nagy adag finom ételt lehet varázsolni, ami laktató)


- az egyetlen "drasztikusság" benne az IF. Viszont sokszor próbáltam erőltetni a reggelit, de nekem az sajnos sose jött be. Így belegondolva eddig csak az IFel tudtam fogyni, és azzal tartom a leginkább kényelmesen is a súlyomat. Ha napi 4szer,5ször eszek kisebb adagokat, valahogy sose lakok jól, főleg diéta alatt.


Kérlek őszinte véleményt írjatok.

(még annyi, hogy heti egyszer egy barátokkal való ebéd, vagy vasárnapi anyu főztje befigyelne. Vagy egy fagyizás/sütizés. Viszont heti 5 ször sportolok. Így bőven meglenne a kalória deficit a kis félreevéssel együtt is. Plusz tudom magamról, ha mindent megvonnék, azért adnám fel az életmódomat



#diéta #fogyás #időszakos böjt #Intermitter fasting
2022. ápr. 22. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Mivel ugyis a kaloria szamit, ezert a fogyasban nincs sok szerepe a bojtnek, szoval ha deficitben vagy, fogyni fogsz.

Ha neked konnyebb igy enni, akkor csinald igy, de ha nem bojtolsz es deficitben vagy, akkor is fogyni fogsz.

2022. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Az összetétel oké. Annyi, hogy a növényi tej divatcikk, de a tápanyagértékei nem túl jók. A rendes tejben van fehérje legalább. De annyira nem ártalmas, csak pénzkidobás szerintem. Mennyiségre 3x500 kcal, ha 45 kg-nál több vagy, szerintem kevés.
2022. ápr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is jó, de kalóriára tuti kevés. És szerintem nem tudsz annyit enni egy étekzésre, hogy az kitegyen 500 kalóriát. Szóval arra figyel, hogy ne vigyél be túl kevés kalóriát.
2022. ápr. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1es válaszoló: tudom hogy IF nélkül is fogyhatnék, de nekem ez így valahogy könnyebb.


2es válaszoló: azért szoktam Mandulatejet, vagy kókusztejes használni, mert így is spórolok egy kis kalóriát, viszont ízben számomra ugyanolyan finom:) Tudom hogy elég drága, de nem is használok belőle sokat.


3as válaszoló: sajnos simán megeszek 500, de még több kalóriát is egybe. Épp ezért próbálom az IFel egy picit kordában tartani az étvágyamat/kalória bevitelemet.

2022. ápr. 23. 07:04
 5/9 A kérdező kommentje:

1500 kcalt ennék egy nap. Elvileg a súlyfenntartóm 1700-1800kcal,az alapanyagcserém 1400 körül. Irodai munkám van, szóval szinte null mozgás miatt ilyen kevés.

Sportolni viszont heti 5ször sportolok konditeremben, vagy futok a szabadban ha szép az idő.

Mivel 1700-1800 a szintentartóm, kb 1200-1300kcalt kéne ennem heti fél kg fogyáshoz, ami nekem szörnyen kevés..ezért gondoltam 1500ra,és akkor sporttal kiegészítem:)

Vagy szerintetek érdemes lenne inkább még feljebb vinnem?

2022. ápr. 23. 07:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rendben van. Az 1500at sem keveslem. Én nem vagyok IF párti, de ha neked kényelmes, csináld. Én jobb szeretem, ha nem hintázik a cukrom, akkor nem jön a falásroham. Bár én is csak reggel 8 és este 18 között eszek három óránként, de ezt még nem gondolom IFnek, csak egy normál étrendnek.
2022. ápr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy nálam ha reggel nem eszem, akkor egyáltalán nem is éhezem meg délig. Viszont ha reggel reggelizek, akkor már számolom az órákat ebédig. Pedig normális reggelit ettem, amikor reggeliztem: 1 szelet tk. Kenyér sonkával, zöldségekkel, vagy klasszikus zabkása.
2022. ápr. 23. 11:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyi sport mellett nagyon kevés lesz neked az 1500 kalória, de ezt majd úgyis kitapasztalod. Mindenesetre kezeld rugalmasan, és ha állandóan kedvetlen és farkaséhes vagy, vagy nem bírod az edzést, akkor emeld. Mondjuk ha 150 centi és 50 kiló vagy, még elég is lehet, de gondolom nem erről van szó.
2022. ápr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tényleg kevés lett a kalória, most olyan 1700-1800at eszek, és így is fogytam a hétem:) persze tudom ez a kezdet, de 1500al tényleg túl éhes vagyok. Viszont az IF eddig nagyon beválik. Délelőtt még se éheztek, sok is a dolgom. Délután meg jól esik egy tartalmasabb ebéd, vacsi. Közbe meg némi snack:)
2022. ápr. 28. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!