Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek egy túlsúlyos...

Szerintetek egy túlsúlyos lánynak hogyan érdemes belekezdenie a diétába? (Hosszú, köszi ha elolvasod!)

Figyelt kérdés

Az én sztorim 2019-ben kezdődött amikor is a 104kg-os versenysúlyom a 164cm-hez már nagyon soknak éreztem. Ekkora az egyik barátnőmmel elkezdtünk egy héten 2-3x járni aerobik, zumbára járni. Aztán ez megtetszett, egy idő után a kajára is odafigyeltem. Kalóriát számoltam. Később elmentem egy női terembe, ahol főképp inkább futópadon emelkedőn gyors sétát toltam, + néha a gépeken edzegettem. -20kgtól sikerült megszabadulnom. Aztán jött a covid..bezártak a termek, otthoni tornára egyszerűen vagy sehogy vagy nagyon ritkàn sikerült rávennem magam. Kajára már-már beteges szinteken figyeltem ha valami eszembe jutott, hogy ennék már írtam a bázisba mennyi kcal. Még így is a mozgás hiányában visszajött 3-4kg.

Aztán rámtalált a szerelem, az esti zabálások. Amit kihagytam és fontos rólam tudni, hogy imádok enni, nassolni, édességeket enni. Szóval egyáltalán nem foglalkoztam vele, s most ott tartok, hogy majdnem megint mázsás vagyok..


Amiért írom ide kisebb novellám, hogy ti hogyan motiválódtatok?

Segítsünk picit egymásnak, tudom minden rajtam múlik nekem kell eldöntenem, hogy innentől akkor diéta, de azt sem akarom, hogy újra a kalóriák függője legyek. 🥺



Sikersztorikat írjatok légyszi!



2022. ápr. 26. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha a zumba meg a terem korábban segített, akkor azokat érdemes megint elkezdened.
2022. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Uhh ugyan igy vagyok 😪🤦‍♀️ sikerült lefogynom 23 kilót. Aztán rám tálalt a szerelem... tethes lettem vissza jött 13 kiló. És nem tudom rá venni magam egyszerűen a diétára pedig tudom sikerülne lefogyni 🥺 mióta terhes voltam olyan édesszájú lettem pedig előtte nem voltam
2022. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Terhes **
2022. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
31%
Szia. Én 67-ről 2.5-3 év alatt 35-re fogytam ami egy rossz arány. Én túlzásba vittem. De mostmár visszaépültem. Kigyógyultam a 4 évig tartó anorexiámból. 170cm vagyok, 50 kg. Heti 3x edzek, elégedett vagyok végre magammal. Napi 1400 kalóriát eszem, néha kevesebbet. Mikor hogy jön ki. Kenyeret és krumplit nem eszem mert nem szeretem, ahogy édességet sem. De így is jóllakok. Napi 5 kisebb étkezés és egy nasi esetleg ami alma keksz kesudió/aszalt barack szokott lenni. Szerintem tedd azt, hogy tűzz ki egy napi maximális bevitelt. Kezdetnek mondjuk 1800 majd 1600 kcal. Tervezd meg előző este a napodat. Ebben benne lehet 1-2 kocka csoki is, csak férjen bele a napi kcal keretedbe. Ha gondolod instán beszélhetünk még. Emelt bioszt tanulok, szóval az emberi test működéséhez valamelyest értek. Sok sikert, írj ha gondolod. Sok sikert neked, és ne add fel. Gondolj arra, hogy magadért teszed, és bolodgabb+egészségesebb leszel ha ezen túl vagy
2022. ápr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Diétának nem feltétlenül kell hatalmas önfeláldozásnak lennie. Keress recepteket, amik ízlenek, próbálj ki új dolgokat, és figyelj a tested visszajelzéseire. Fontos, hogy egy makrót se démonizálj, ellenben az arányaikkal játszhatsz. Tűzz ki célokat 1-2 hétre, ragaszkodj hozzá, írd fel, hogyan érezted magad közben, mennyi kalóriát vittél be, voltak-e falásrohamaid. Mint írtam, játszhatsz a makrók arányaival, vagy az étkezések számával... Stb.

A másik, ha a mozgás ennyire segített, folytasd. Most már nyitva vannak a termek. Ha pedig a rendszeres óráktól motiváltabbnak érzed magad, kereshetsz otthoni mozgásformákat is, amik tetszenek. Biztosan létezik ilyen, csak rá kell találni. Vannak táncosak, sétálósak, erősítősek... Stb. A lényeg, olyat keress, amit élvezel.

2022. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Menj vissza edzeni.


Nekem amúgy a Duciforradalom anyagai segítettek.

2022. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Én komoly ételfüggőséggel küzdök nagyon régóta. Plusz a fogyókúrák, meg idővel a lustaság. Ebből állt az életem huszonéven keresztül. Voltak időszakok amikor azt ettem reggelire, ebédre, vacsira amit otthon kaptam, így híztam el enyhe mértékben, aztán fogyóztam, majd baromi gyorsan híztam mert nem bírtam tovább, plusz lelkileg megviselt a sikertelenség ezért idővel érzelmi evő, függő lettem, rákattantam az édességekre, tovább híztam, aztán megint fogyókúráztam,majd megint idővel feladtam stb stb. De sosem tudtam olyan rendszert kialakítani amivel hosszútávon élhető, életmódot tudtam volna élni.

Mindenkitől azt kaptam a környezetemben, hogy egyek kevés kalóriát és mozogjak sokat, meg mondjak le a kenyérről, tésztáról, édességekről végleg, mindent zsírszegényen, meg ilyenek. sokszor próbàlkoztam ezekkel , nem ment, és idővel már annyira felborult a szervezetem, hogy koplalva se fogytam, semmi nem működött.

Viszont az egészségem egyre jobban leromlott, és döntenem kellett. Elkezdtem információkat gyűjteni, profi szakember instrukcióit követni.

Így váltottam Életmódot. Plusz Nem úgy álltam hozzá, hogy fogyókúra, mert fogyni akarok, hanem mostantól egészségesebb, speciális étrendet tartok a betegségem miatt amire idő közben fény derült, innentől így élek, étrendet váltok, rendszeresen mozgok, aztàn majd alakul. Persze volt elképzelésem milyen súlyt szeretnék elérni, de annyira távolinak tűnt, hogy nem láttam értelmét azon agyalni, hogy azt kell elérnem mindenáron.

Mivel az egyéb hormonproblémáim mellett szénhidrát- anyagcsere betegségem van, ezért azt tartom alacsonyan dietetikus tanácsára. szénhidrátszegény étrendet alakítottam ki magamnak. 80-90g körül tartom naponta. Kalóriákkal nem foglalkoztam, annyit eszem amennyi étellel kellemesen jóllakom. Nem koplalok. Főként rengeteg zöldséget, húsokat, tojást, tejtermékeket, olajos magvakat eszem, Zsír alapú az étrendem, ebből a tápanyagból eszem a legtöbbet. Ettől az étrendtől valami megváltozott. Sokkal ritkábban vagyok éhes, nem tör rám hirtelen éhség, falási rohamok, amikkel régen küzdöttem. Korábban az is volt a bajom, hogy 2-3 órával étkezés után már korgott a gyomrom az éhségtől. Az új étrenddel Bőven elég a 3 főétkezés.

Amíg pontosan számoltam ch-t, addig láttam a kcal mennyiséget is számszerűen, 2500 körül van/ nap.

2-3 hónapig írogattam minden nap, aztán ezt meguntam, már nagyon zavart, hogy mindig adminisztrálok, azt abbahagytam, de a diétát tartom a mai napig is. Kialakult egy étrendem amit betartok, elkezdtem rendszeresen mozogni. Eleinte rettenetesen fájdalmas volt, de tudtam, hogy ha fogyok, el fog múlni, és így is lett. Már az első -10kgt is megéreztem. Ahogy fogytam, és alakult az állóképességem, úgy mozogtam egyre többet. Igyekeztem a napi sikerélményekre koncentrálni, hogy napról napra betartom az étrendet, teljesítem az edzést. Ez motivált hosszútávon, mert a végcél még nagyon messze volt sokáig.

Eltelt idő közben 3 év, én meg szép lassan lefogytam 170kilóról 67kg- ra. Az eredeti cél 64kg volt a magasságomhoz (175cm) . De ezen a 3 kilón nem görcsölök, így is egészséges a súlyom. Ma már heti 10órát sportolok, és a nagyobb napi aktivitást is megtartottam. Gyalog, hosszabb útvonalon járok munkába. Ez napi 2 óra tempós gyaloglást jelent.

Nagyjából ennyi.

Persze vannak apróbb egyéni dolgok amik segítik azt, hogy egy olyan mentális problémával küzdő személy, mint én, hosszútávon tartani tudjam ezt, az alapvetően gyökeresen más életmódot, étrendet és mozgást, mint amit régebben éltem.

Lefogyni és meg is tartani egyáltalán nem könnyű, ahogy akár évtizedes rossz szokásokat sem könnyű levetkőzni, amiket sokan otthonról hoztunk. A Lelki dolgokat sem mindenki tudja ugyanúgy kezelni stb.

És hát senki sem tökéletes, rengeteg embernek van valami függősége...

Mindenesetre a lényeg az, hogy tanuljunk a hibáinkból, igyekezzünk helyrehozni, és bizony megéri harcolni önmagunk ellen , egy minőségibb életért:)

2022. ápr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

1. Menj vissza edzeni és számold a kalóriákat, de 1600 alá ne menj, a magasságodhoz annyi kell naponta.

2. keress pszichológust, aki segít kezelni az ételfüggőségedet, vagyis kideríteni, hogy miért az evésbe menekülsz.

2022. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Kétszer olyan szwles voltam a lánybúcsús képen mint a többi lány.

Másnaptól életmódváltás, kaja, sport, minden. Azóta is tartom, par hónapja kezdek fokozatosan leszokni a kalóriaszamlalasrol es tartom a sulyom

Akkor 153 cm, 94 kg

Ma 154 cm (ennyit szamit hlgy javult a tartásom), 62 kg

Ez 2.5 év, közben pár db hónapos és egy nagy 8 hónapos kihagyással (covid)

2022. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld úgy felfogni, hogy ez egy életmód váltás. Apró léptekkel haladj, eleinte pl. több folyadék. Ha ez megy egy hete, akkor mondjuk több zöldség, legalább egy étkezéshez egyél vagy salátát, vagy savanyúságot, vagy párolt zöldséget. Nasinak egészséges dolgokat vegyél, ha a boltban hagyod, otthon tuti nem eszed meg a kedvenc hízlaló nasid. Próbálj ki új recepteket, színesen egyél, az a hangulatra is jó hatással van. Járj el mondjuk sétálni, füles be, zene és indulj, minden virágzik most, minden sarkon van valami szépség. Ezzel egy hónap alatt kb 4kgt le is fogytál. Ezután jön a többi motiváció... apránként lehet nagy és tartós eredményt elérni. A plusz súly sem 2 hét alatt ment fel, leadni se fogod tudni ennyi alatt, de apránként sikerülhet!
2022. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!