Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A hízás milyen biológiai/kémia...

A hízás milyen biológiai/kémiai folyamatok elvén működik, hogyhogy nem hízunk a sok zöldségtől?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje, hogy ne járjon annyira a csokin meg édességeken az eszem, és ne nassoljak állandóan, elkezdtem a főétkezésekek között a hülye zöldségeket enni. És olyan furcsa nekem valami, amit nem értek. 1-2 tábla csoki térfogatra kimondottan kicsi, nem tölti meg a gyomrot, nem lesz utána az a hú de telezabáltam magam érzés. Ha viszont megeszek annyi nyers zöldségfélét, hogy utána már ne kívánjak egy tábla csokit, az után minden bajom van, tiszta dagi érzetem van, úgy érzem tele vagyok, kidurranok, nehéz tőle a gyomrom, ráállok a mérlegre és jóval többet mutat, mint a csoki után (tudom, nyilván az ezkezes után mért adat nem mérvadó, mert akkor tényleg csak az étel térfogata alapján látjuk a számot a kijelzőn). És azért ez nem ilyen ipari mennyiségű zöldség, hanem mondjuk egy fél paprika, fél répa, pár karika jégcsapretek és kígyóuborka, meg egy szál szárzeller. És olyan rossz érzés, hogy szeretnék fogyni, de ezek után a szörnyű zöldségek után mindig úgy érzem, hogy teli vagyok, nehéz vagyok, rossz érzés. Mindig mindenki ajnározza itt a zöldségeket, hogy lehet enni egy vagonnal, meg egész nap el lehet rágcsálni az alacsony kalóriatatattalmúakat, pl.uborka, közben meg ha egész nap ezeket a xarokat enném, akkor egész nap érezhetném ezt a tele vagyok érzést, az egészséges életmód meg nem erről kéne hogy szóljon nem?
2022. máj. 11. 07:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
12%

Köszönöm szépen, hogy végre leírtad helyettem!

👍


Én évtizedeken keresztül úgy fogytam, hogy ha szükséges volt ledobni néhány kilót, hát nem ettem.

Ment is mint a karika sapkás, 5 nap kg mínusz.

Aztán kipróbáltam ezt a feljebb leírt zöldség mániát és nemhogy fogytam volna, hanem konkrétan híztam!!!

Kelkáposzta főve, káposzta főve 1 kanál tejföllel, napokig ettem és a végén kiderült hogy 1,5 kilóval többet mutat a mérleg! (pedig reggelente kijött aminek kell)

És végig úgy éreztem magam mint aki bezabált egy elefántot, tele voltam, kényelmetlen volt.

Próbáltam nyerseket is...


Szóval pontosan ahogy kérdező írja.

2022. máj. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%
Helyesbítés :Ment is mint a karikacsapás , 5 nap = 2 kg mínusz.
2022. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

A zöldségektől (hacsak nem mértéktelenül eszed), azért fogysz, mert ahogy írod is, kevesebb a kalóriatartalma, így nagyobb az esélye, hogy többet használsz fel, mint amennyit megeszel.

A teltségérzést a rostok adják, és a legtöbb ember örül ennek, hiszen kevés kalóriafogyasztás mellett sem lesz éhségérzetük.

Lehet, hogy egy tábla csoki térfogata nem nagy, de 500 kal van benne! Pont ez a baj vele, hogy nem tűnik "soknak".

Én is eszem zöldségeket minden nap, de soha sem önmagában. Nasizni én pl. sajtokat szoktam.

2022. máj. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem a térfogattól hízol, hanem a kalóriától. A zöldségeknek nagyon nagy százaléka víz, az uborkának pl 90+%, kalória meg alig van benne. Nyilván emiatt lehet számolatlanul enni, de azért nem kell rosszullétig zabálni magad velük. Valóban nem erről szól az egészséges életmód. Meg kell találni az arany középutat, csokiban sem csak két tábla lehet egy adag, meg nyers zöldségből sem egy kiló.
2022. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

A mérleg amúgy nem térfogatot mutat, hanem súlyt.


A zöldségnek alacsonyabb a kalóriatartalma, mint a csokinak, így kevesebb kalóriával is eltelít. Amit te érzel, az pedig puffadás.

2022. máj. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A rostok puffasztanak.Nem jó a bélflórád.Viszont idővel hozzászokik a szervezet.Aki egyáltalán nem eszik zöldségeket,az bizony tapasztalhat ilyet.Szedjél mellè probiotikumot,vagy fokozatosan szoktasd a szervezeted hozzà.
2022. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
17%
sok gyumolcstol amugy pont hogy nem fogsz fogyni, mert rengeteg cukor van bennuk
2022. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

"5 nap= kg mínusz"


Ja, 2 kg víz meg a beleid kiürülése. Nagy fogyás :D

2022. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
2%

hát...én nem tudom...a zöldséget evő állatok is sokkal nagyobbak és kövérek...

ismertem egy vega hapit és...hát sztem kövér volt. mindenki dícsérgette h jól néz ki stb...de...én akkoris kövérnek láttam... hamar meg is halt. szóval nem tartom hű, de egészségesnek a csak vagy sok zöldséget.


a családban mind karcsúak vagyunk. két testvérem van akik nagy csoki mániásak. egy hét alatt 30db csokit esznek beosztva. nem híznak el tőle. ez csak sima tejcsoki s nem töltött, bár sztem a töltetlen sem hízlal.

sztem leginkább a lelki állapotok miatt hízik az ember.

hisz lelki állapotoktól függően eszünk sokat v keveset stb. a zug evők is.


tehát sztem előbb lelkileg kell kiegyensúlyozni magunkat.

a tesóim mind nyugisak.


én nem szeretem a csokit.

én változatosan eszek.


nasi: szotyi, tökmag, mogyi, dió, popcorn, pisztácia.

szotyiból a coopban van paprikás, fahéjas, köménymagvas ízesítésű.

van h apró kockára vágott répát egy napra a hűtőbe pihentetem s azt eszem. így nagyon éded ízű lesz. de mást nem nagxon eszek nyersen. pont amiatt amit írtál. tán még a karalábé.


főételek:

ha zöldség akkor főzelék vagy megfőzve.finom, tök, spenót, sóska, brokkoli, karfiol.

a kelkáposztát a fogyósok díjjazzák, de sztem borzalmasan puffaszt s megfingat-bocs h őszintén megírom.


0- ás a vércsoportom ezért sok húst eszek s azt is változazosan. az előbb említett főtt vagy főzelékek a köretek. rízs és főtt vagy sült krumpli. már kevedebb a rízs, mert a 0-ok nem bírják.


max a főtt újburgonyát petrezselymezem. max még befőttes céklázom.ecetes sali a tojásos nokedlihez.


amiket írtál azok pont h puffasztanak s savasítanak.


gyümik: túl drágák s keveset eszek, de leírom a téveszméket.


alma- sok fogyis esküszik rá, pedig pont h puffaszt és nehezen mész wcre. valamint pont h megköti a zsírt....ez az egyetlen gyümi ami megköti a zsírt. sok testnövelőszerben megtalálható. megköti a zsírt s a zsírban oldódó vitsminokat. max akkor egyél egy almát ha úgy érzed h ingerűlt vagy és utánna vegyél be egy B vitamint vagy egyél májat.


kókuszzsír: na az is téved h egészséges s h fogyaszt. a kókusz pont h hízlal s kókuszzsírt tartalmaznak a mai tömegnövelők is. nézd csak meg mondjuk a dm-ben az egyik tömegnövelőszert. sajnos még a hajkapszulákba is ezt teszik s csodálkoznak azok akik csak a hajukat akarták növeszteni h helyette a derekuk s a seggük nő. a kókuszos ételek s italok is hízlalnak.



ha fogyni akarsz akk igyál citromos vizet. cukrozhatod, de kevesebbet. a citrom kolleszterin csökkentő s fogyst tőle. citrusfélék mind nagyon fogyasztanak. mindíg eszek. ezektől fittebb is leszel. ha nő vagy a görcsök is enyhébbek lesznek.


hús: sertésdarálthúsból spagetti. kerüld a tésztákat mert azok hízlalnak s újra éhes leszel. én megsem tudom emészteni úgyhogy tökfőzelékbe keverem.

máj, halak, tengeri dolgok.

inkább májkrémed kenyerezz vagy olyan pufi rízskatika. a parizerek, szalámik, felvágottak hízlalnak.


a joghúrtok sztem hízlalnak.


de sztem a csoki nem hízlal.max a mogyoró. a mogyoró nagyon hízlal.

2022. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

A zöldségevő állatok azért nagyobbak, mert a fű nem szalad el.


A csoki meg nem hízlal önmagában, csak ha mellette többet eszel, mint a kalóriafelhasználásod.

2022. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!