Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! Miért hízok folyamat...

Henrietta1997 kérdése:

Segítség! Miért hízok folyamatosan?

Figyelt kérdés
Tartom a 90 napos diétát, napi szinten tornászok és keveseket eszek. Elkesztem hízni,kb fél éve folyamatosan szedem a kilókat. Bár elötte is vigyáztam mit s mennyit eszek (kaloriákat is számoltam), mozogtam. Egy hosszú ideje (4 éve) nem volt problémám a súlyfelesleggel, de most nem tudom leállítani a kilók felszedését. Endokrinologusnál voltam, de hormonálisan semmi problémám. Mi lehet a probléma? Kezdek aggodni, mert már 10 kg feleslegnél tartok.

2017. jún. 23. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez azóta van, amióta a 90 napos diétát csinálod, akkor az az oka.
2017. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha a degenerált és értelmetlen 90 napos baromság helyett normális életmódot alakítanál ki?
2017. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. válaszónak: Sajnos nem ez a helyzet. Csak nemrég fogtam neki, hátha segít ha kicsit rendszerezem az étkezésmódomat. Már azelött kezdett gyarapodni a súlyom, s gondoltam ez talán egy kicsit segítene.


2. válaszónak: A diéta elött is egészséges élemódot folytattam, s ezalatt is azt teszem, csak rendszerezem mit mikor eszek. Nem az a probléma, hogy össze vissza mindent ettem elötte, hanem egy kiegyensúlyozott diétám volt hosszú éveken át, mégis hirtelen kezdtem el hízni.

2017. jún. 23. 23:38
 4/7 anonim ***** válasza:

De valami biztosan változott. Ha más nem, a korod, sajna rossz hír, de már huszonévesen belassul az anyagcsere a tizenéveshez képest, és ha ezt nem követed étrenddel, mozgással, akkor bizony hízol.

Vagy pedig észrevétlen, lassan egyre többet ettél, esetleg mindig becsúszott még egy kis nasi... Pár hónap alatt hihetetlen könnyen összejön a hízás.

Hidd el, a te szervezeted sem tud zsírt szintetizálni levegőből, be kellett vinned valahogy a többletet...

2017. jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez a legnagyobb problémám, hogy elötte még megengedtem magamnakegy kis innyencséget (egy szelet torta vagy egy kevés a kedvenc csokimból) de amint láttam, hogy valami nincs rendben ezeket is megvontam magamtól, sőt többet is edzettem. A koromra sem foghatom, hiszen alig töltöttem be a 20-at. Az egyedüli ami melette szólhatna az az a tény, hogy egy ideje túlzsúfolodott a programom, s volt néha, hogy reggeli vagy vacsora helyett csak egy jaurtot vagy gyümölcsöt ettem, tudom ez nem a leghelyesebb, mivel a szervezet így egy pánik módulba vált, s igyekszik minnél többet felhalmozni.
2017. jún. 23. 23:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De nincs az a pánikmód, ami fényevést okoz... Az anyagcsere lassulhat valamicskét, extrém esetben lehet, hogy sokat is, ez mondjuk nagy probléma s maximum sok mozgással ellensúlyozható (mivel nincs az az isten, hogy valaki intenzíven eddzen órákig párszáz kcalból. energia kell, sok).


Ha 90 naposozol, akkor nem eszel még körvonalakban sem egészségesen s nemcsak az izmaiddal játszol, hanem sokkal nagyobb problémáid is lehetnek.

A testednek megvannak a maga igényei s a 90 napos igen alaposan szembemegy velük. Fel nem fogom, hogy lehet egy durván egészségtelen agymenés ennyire népszerű.

2017. jún. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi történt veled kb. fél éve, amikor elkezdtél hízni? Valamilyen betegség, gyógyszerszedés? Stressz? Egyéb változás?
2017. jún. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!