Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ezzel érhetek el...

Szerintetek ezzel érhetek el eredményt?

Figyelt kérdés

105kg / 164 cm nő

Tudom..tudom brutális a helyzet.

1500kcal körüli étrend plusz mindennap futópadon gyors séta 20-30-40perc.

Jelenleg nincs keretem edzőterembe jàrni. Kaptam egy sima alap mechanikus futópadot amitől megjött a kedvem a mozgáshoz. (Futni nem bírok, többször próbáltam) Napi 12 órát talpalok nem tudok leülni egy percre sem ezért írtam a 20-30 percet, mert talán még annyit ki tudok magamból préselni míg nem esek ágynak.


Idővel szeretném majd kiegészíteni más fajta edzésekkel, de jelenleg úgy érzem, hogy ennyit tudok megoldani.



2022. máj. 12. 10:44
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy 20-30 perc “felesleges”?

A semmitől nyilván több, de tudom, hogy kell bizonyos idő mire elkezd égni a zsír.

2022. máj. 12. 10:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már magával a kalóriaszámlálással is eredményes lesz, ez a séta csak egy plusz, nem a plusz séta miatt fogsz lefogyni, hanem ha csökkented a bevitt kalóriát. Viszont 1500 kalória az édeskevés neked, ha többet eszel, akkor is tudsz fogyni. És amúgy futni ne is akarj, túl sok ahhoz a túlsúly rajtad, az pedig így inkább csak árt. A séta tökéletes mozgásnak.
2022. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😊
2022. máj. 12. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Felesleges, mert ha 12 órát talpalsz, azt ne akard még ezzel is megfejelni. Rögtön kezdheted a másféle edzést, kezdd óvatosan átmozgató tornával, mobilitási gyakorlatokkal, jógával, pilates-szel. Valószínűleg ezek is kihívást jelentenek majd (nekem az volt, 170 centi vagyok és 115 kilóról indultam), de idővel örömmel tapasztalod majd, hogy elég könnyűek, ideje a saját testsúlyos és súlyzós gyakorlatok felé fordulni.

Semmilyen gyakorlat nem éget zsírt akármilyen hosszú ideig csinálod, a zsírt a kalóriadeficit fogja eltávolítani.

De ehhez a kitartás miatt, és az anyagcsere durvább lelassulásának elkerülése és a nagyobb izomveszteség elkerülése céljából fontos, hogy csak kis/közepes deficitet tarts (napi 300, max. 500 kalória) Ezért ennyi lóti-futi mellé az 1500 kalória valóban nagyon kevés, lehet az simán 2000, de lehet, hogy több is, ez tényleg az aktivitásodtól függ, ki kell tapasztalnod. Idővel így majd tudsz csökkenteni.

2022. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is emelheted 2000ih.
2022. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!