Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális, ha valaki fogyókúráz...

Normális, ha valaki fogyókúrázás alatt evészavaros tüneteket produkál?

Figyelt kérdés
Manapság elég népszerű téma ez, és rengeteg videó van fent róla meg a tüneteiről. Elvileg az is tünetnek számít, ha valaki büszke magára, amikor kevesebbet eszik, vagy ha nem örül, hogy valaki süt/főz neki (mert akkor nem bír magával és megeszi). Én azt gondoltam volna, hogy egy olyan személynek, aki fogyókúrázik (azért, mert túlsúlyos, és előtte sokat evett), ez normális viselkedés. Ti mit gondoltok erről?

2022. máj. 14. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez még szerintem önmagában nem evészavar. Én se szeretem, ha valaki direkt nekem süt vagy főz, mert nem akarom megbántani azzal, hogy keveset eszem. Sokat enni meg nem fogok. Meg azt is utálom, amikor tukmálnak, márpedig ez együtt jár.


Az meg hogy büszke rá, hogy keveset eszik… az akár lehet is jele. De lehet szó arról is, hogy örül neki, hogy kevés kalóriából is jóllakott.

2022. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A büszkeség alatt azt értem, hogy annak örül, hogy sikerült betartania a kalóriakeretet, és nem ette túl, vagy valóban az, hogy még esetleg kicsit kevesebbet is evett, mint amennyi belefér a keretbe, és ezért örül, hogy sikerült így is jóllaknia.
2022. máj. 14. 15:54
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem normális már ez sem, és innen csak egy aprócska lépés a valódi, pillanatok alatt komollyá váló étkezési zavar.


Nekem is - és mindenkinek - ilyen ártalmatlan, büszke pillanatokkal kezdődött, és végződött úgy, ahogy.

2022. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki fogyni akar akkor normális,hogy örül annak ha sikerült keretben maradnia. Hiszen ez az alapja. Ne akarjunk már mindenkit evészavarosnak titulálni mert most ez a trendi.

Aki úgy érzi hogy átesett a ló túloldalára az kérjen segítséget, de elsőnek ismerje fel azt hogy gond van. Mindenkinek szíve joga a saját igényei szerint formálni a testét.

Egy már beteg lelkű diétázónak pedig mondhatsz amit akarsz, amíg ő maga nem látja hogy mennyire rossz amit csinál,nem fogsz semmire sem menni.

2022. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Volt már itt olyan, aki bele akarta beszélni a kérdezőbe, hogy anorexiás, csak mert minden nap mérlegelt. Mondván, nála is ez volt az egyik “tünet”. Azt nem tudom, hogy ugyanaz a válaszoló volt-e mint a hármas, de úgy tűnik, szeretik azt vizionálni, hogy mások is azok lesznek.


Holott ezek mind teljesen normális dolgok, ha az ember nem viszi túlzásba, nem stresszel rá és nincs egyéb pszichés gondja.

2022. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezek nem evészavar tünetei.
2022. máj. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kevesebb evésre való büszkeséget úgy kell érteni, hogy az illető jelentős elégedettséget ér el, ha egy adott értéknél kevesebbet ér el, majd még kevesebbet, még kevesebbet... Tehát nem egy átlagos boldog pillanata vagy megnyugvása lesz, ha a keretében marad, hanem jóval fontosabb lesz neki, de nem elég, s az lesz az új maximum.
2022. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az agyalapi mirigyre ható étvágycsökkentők tudnak ilyet okozni amúgy, hogy az ember kifejezetten élvezi az éhezést.
2022. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 15. 13:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki evészavarral küzd, nem emiatt zavarja ha más főz neki, hanem azért, mert nem tudja, hogy mi van benne. És itt kezdődik a probléma. Amikor te nem használsz olajat (pl) és görcsösen aggódsz amiatt, hogy a másik valószínűleg tett bele. Ha igen mennyit? Hiszen az neked nem fér bele...
2022. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!