Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a sikeres fogyás titka?

Mi a sikeres fogyás titka?

Figyelt kérdés

Kérlek szépen, segítsetek nekem tipekkel. 104 kiló vagyok, lóg a hasam és szó szerint csimpánz csöcsöm van :( Nem vagyok megelégedve magammal.

A fő célom 80 kiló lenne, de részlegesen kisebb célkitűzésekkel akarok fogyni (pl:. 99 kg, 95 kg, ..)

18/F



2022. máj. 16. 19:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszi :) Mit gondoltok, napi 8 óra munka mellett le tudok fogyni, ha egy héten 5 napot megyek? Kasszás.
2022. máj. 17. 20:15
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
Na tehát akkor még egyszer. A fogyás a kalóriadeficiten múlik, a matekon, a konkrét számokon. Ha van kalóriadeficit, akkor mindegy a munkaidő, le fogsz fogyni. Ha nincs kalóriadeficit, akkor is mindegy a munkaidő, mert fogyás nem lesz. Matematika! Számold a kalóriákat!
2022. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, emberi lény vagy, változó energiaigényű( amit nem lehet kiszámolni pontosan), és egy elég bonyolult hormonrendszerű élő szervezet, nem számológép.

Egyél ha éhes vagy, minél egészségesebb ételeket, normál mennyiségben, kerüld az érzelmi evést, felesleges nassolást, amennyire tudod, az agyonfeldolgozott, finomított termékeket, pl fehériszt, cukor, étolaj, -és mozogj rendszeresen hetente legalább 200-300 órát. És ezt ne x hónapig csinàld mint egy fogyókúrát, hanem úgy alakítsd ki az életmódod, hogy egész életedben következetesen ezt kell követned, ha nem akarsz folyon visszahízni, újra fogyózni, és így jojózni oda vissza.

Ennyi.

2022. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%
13.* Jav. 200-300 perc / hét. Elírtam
2022. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
De azért számold a kalóriát is, ugyanis anélkül nehéz lesz fogyni.
2022. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%
Le lehet fogyni anélkül is.
2022. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%
Véletlenül le, ha szerencsénk van. Ha kalóriatöbbletben vagyunk, akkor viszont értelemszerűen.
2022. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%
Igen kérdező, a fogyás titka a napi 8 óra meló 5 napban. Ennyi jutott el hozzád abból, amit itt a többiek tök érthetően leírtak?
2022. máj. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

A fogyás ELŐTT:

- menj el endokrinológushoz. Nem mondom hogy csak zabálással és mozgásszegény életmóddal nem lehet kórosan elhízni, de lehet hogy az oka (és valószínű hogy az eredménye) valamilyen hormonális elváltozás (is). Ami már más fajta diétát és odafigyelést igényel, mint az "okostányérmódszer". Nem beszélve a gyógyszeres kiegészítésről.

- A helyedben mindenképp elmennék (endokrinológiai eredménnyel a kezemben) egy dietetikushoz. Nekem szerencsém volt, és találtam olyat aki az elavult "csirkerizssaláta" okosságok helyett valami egész mást tudott adni. De ha már a "fitnesszmagazin fogyás rovata" színvonalú tanácsot kapod, abból is el tudsz indulni. Ugyanis a diétában -szerintem- a lehető legrosszabb dolog a számolgatás. Persze, nagyjából tudnod kell hogy kb. hány kalóriát eszel. De az egészséges életmód nem egy füzetből kiolvasott séma, hanem önmagunk megtanulásának a folyamata. Nekem pl nem esik jól napi 2 liter víz. Nőként napi 1800 kalóriával, PONTOSAN követve a dietetikus utasításait és 160 grammos diétáját éheztem, rosszul voltam. Én kicsit magasabb zsír (és ezzel együtt természetesen kalória) bevitelnél érzem magam jól. Rengeteget edzek, és ugyan heti 0.5 kilót fogyok, de azt rendszeresen és tartom.

- A mozgás sem egyszerű. Fáj valamid? Van bármilyen mozgásszervi tüneted? Ha igen a válasz akkor gyógytornász, ha nem, akkor is legalább egy személyi edző, aki nem a 2 hónapos "fitnesz-welnesz instruktor táplálkozástanácsadó mindenhez IS szakértő" képzést végezte el, hanem mondjuk rehabilitációs tréner, vagy valamilyen komolyabb szakember.

2022. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
#18-as minden választ elolvastam, köszönöm mindenkinek. Valamennyi infó eljutott az agyamig, ezek szerint fogok mérlegelni. Nem fogok mértéktelenül enni, rendesen eszek és eleget fogok mozogni. Amint tudok jelentkezem kommentben, az eredménnyel. Az első célom 98 kiló :) Kellemes hetet skacok!
2022. máj. 18. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!