Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy osszam el az étkezésem(id...

Hogy osszam el az étkezésem(időpontját) , ha napi 6 órát dolgozok(diákmunka), és nincs ebéd szünet?

Figyelt kérdés

8tól-14ig

9től-15ig

10től-16ig

11től-17ig, ezek lesznek össze vissza az időpontjai a munkaidőmnek( vendéglátás, szóval rugalmasan kell jönni)

Ti hogy osztanátok elmondjum 11től-17ig? Ebédeljek 11 előtt? Vagy vigyek a munkába valami gyors tartalmasan bekapható uzsit? Pl zabkeksz, ilyesmi.

Étel ötleteket, meg időponrilaf kajaelosztási ötleteket is nagyon megköszönök:)



2022. máj. 20. 06:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Csak szólok, hogy 6 órás és annál több órás munkavégzésnél kötelezően jár 30 (!) perc szünet, amit ha kiveszel, le tudsz dolgozni úgy hogy fél órával később mész el... diákmunkás vagyok én is, bolti kisegítő, szerződésemben benne van. De mikor irodai melót csináltam, akkor is így volt. Nem tudom te milyen munkát végzel, de biztos vagyok benne, hogy van rá lehetőséged.
2022. máj. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

Ja bocs, most látom, hogy írtad vendéglátásban dolgozol. Abban nincs tapasztalatom, de biztos ott is megoldható. Hacsak nem valami debil főnököd van..

(11-es voltam)

2022. máj. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
9%
Nehogy már ne bírj ki kaja nélkül 6 órát, hacsak nincs valami eü problémád! Vagy dobj be némi csokit, energiaszeletet, banánt.
2022. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én ennék munka előtt. Ha 8 ra mész akkor reggelit , ha 11 re mész akkor ebédet.

És ennék munka után. Ha 2 kor végzel ebédet, ha 5 kor végzel akkor is főtt kaját, aztán nincs kőbe vésve hogy 7 kor vacsorázni kell. Ha 5 kor eszel főtt kaját akkor 7 kor nem kell vacsorázni.

Én biztos nem maradnék tovább fél órát ha nem muszáj, csak ez miatt. 6 óra nem olyan sok hogy nem lehetne bírni.

2022. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

13-as és 14-es: ezt mondjátok egy I-es típusú cukorbetegnek is légyszi... :)

Az meg a másik, hogy persze, kibírni mindent ki lehet, az már más kérdés, hogy hosszútávon tönkrevágjátok a szervezeteteket, mert összevissza időpontokban kajáltok mindenfélét.

Én mindenesetre nem bírnám ki, és nem is kötelező szerencsére. Ott is hagynám az ilyen helyet. Normális helyeken ez evidens, hogy félóra kajaszünet van a dolgozóknak. A rabszolgatartóknál ez tényleg idegen fogalom.

2022. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a 6 órás munka miatt nincs ebédszünet (arra hosszabb szünet nem jár, ha jól emlékszem), de kisebbnek kötelező lennie. Pl 10 perc, azalatt tudnál ebédelni.
2022. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom, #11-es írta, hogy kötelező, akkor lehet, mégis az. Nézz utána a munka törvénykönyvében.

Vendéglátásnál lehet, kihasználják az embert, ha nem tetszik, majd jön a helyedre másik, ettől függetlenül kötelező lenne...

2022. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Utánna olvasva annyit találtam hogy a munka törvénykönyve szerint 20perc szünet jár Ha! 6 óránál hosszabb a munka idő. De mivel én 6 órát dolgozom, ezért hivatalosan nem jár szünet:(
2022. máj. 20. 12:42
 19/22 A kérdező kommentje:
És természetesen ki lehet bírni 6 órát kaja nélkül, ki lehet hagyni egy ebédet, de ha lehet napi rendszerességgel nem szívesen teszem ezt. Pont arra törekednék, hogy kiegyensúlyozottan egyek, ne egy olyan diétát csináljak amit "ki kell bírni", mint ahogy a nem evést is ki lehet bírni.
2022. máj. 20. 12:44
 20/22 anonim ***** válasza:
23%

15

A kérdező nem írta hogy beteg lenne.

Amúgy van és volt is cukorbeteg kollégám, ha nem eszik 10 kor akkor délben remeg a keze. De azt a pár falatot be tudja kapni akárhol akármikor, nem 5 fogásos menüt eszik végig. Általában menet közben a traktorban. Szóval a kérdező is csak meg tud oldani a 6 órából mondjuk felénél bekap valami ételt. Nem tudom, valahogy ez nem egy nagy probléma, meg úgy is alakul majd ott, mi a szokás stb… kár előre görcsölni rajta. Itt mi mondunk valamit a valóság meg felülírja majd azt.

2022. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!