Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vállalható szerintetek a...

Vállalható szerintetek a kutyával futás,úgy hogy nem kevés túlsúly van rajtam?

Figyelt kérdés
Kihangsúlyozom hogy nem az átlag,annál több felesleg van rajtam.én nagyon szeretném azt a kutyust,és segíthetnénk egymást.2 sikertelen fogyáskísérletem volt,és 1 sikeres(de éheztettem magam es visszajött a súly sokszorosa)Vele meg tudnám tartani a súlyt,es neki meg iszonyat szüksége van futásra,kerten kívül.Működhetne így?
2022. máj. 22. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha akkora a túlsúly, én sétával kezdenék a helyedben. Egyre többet és egyre intenzívebben (nézheted a pulzusodat közben pl okosórán), aztán ha már fittebb vagy, lehet kocogni, futni.


Ha az a kérdés, magadhoz vedd-e a kutyát, igen, de ne csak emiatt. Gondold végig, anyagilag, érzelmileg, időben belefér-e, az már csak a gratisz, ha motivál mozogni.

2022. máj. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem mondtad, mennyi a túlsúly, csak hogy több. Én 30kg túlsúlynál kezdtem el kocogni, 90 kilósan, akkor már 20kg fogyáson túl.


Ne mástól várd, hogy lefogyasszon, pláne ne egy kutyától. Ez a te harcod.

2022. máj. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha arról van szó, hogy kutyát fogadnál örökbe, akkor ne csak emiatt tedd. Fogadd örökbe, és nem értem miért van a kutyának iszonyat nagy szüksége a futásra, de a sétával kezdés neki és neked is jó lesz. És na, amúgy ha étkezésed nem jó, úgy se fogod tudni megtartani a leadott súlyt, szóval ez nem a kutyával való futástól, hanem az akaraterőtől függ. A kutyával való mozgás az csak egy plusz, de akkor is az étkezés a lényeg, és rossz étkezéssel akkor is nehéz lesz fogyni.
2022. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha akkora a túlsúly ne futással kezdj mert azzal csak kikészíted magad, akár össze is eshetsz valahol, ízületeidnek is többet fogsz ártani.

Egyszerű sétával kezdj és előtte meg utána csinálj nyújtásokat és kb 3-4 hónap múlva már elkezdheted a sétát időnként felváltani lassú kocogásokkal.

2022. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most nem bantasbol, de amikor en elkezdtem futni, akkor kb 300 metert tudtam egyben lefutni (es nem voltam tulsulyos, csak szar volt az allokepessegem) es aztan setalnom kellett. Nagyon lassan ertem el oda, honapok alatt, hogy egyben le tudtam futni 5 kilometert. Es ez egy nagy mozgasigenyu kutyanak meg mindig lokuki. Tehat emiatt ne fogadj be aktiv kutyat, mert nem fogsz vele birni.
2022. máj. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem csak emiatt akarom őt.de egy szóval se mondtam amúgy;) Első perctől imádom amióta csak megláttam,es fordítva.a futás az mellékes dolog lenne,meg tudnám oldani
2022. máj. 22. 11:39
 7/9 anonim ***** válasza:
En a tacskómmal futok... vagyis inkább ő előrefut, aztán olyan 200-300méterenként megvár engem :D
2022. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Saját tqpasztalat hogy az izuletek tulterhelesen tul amugy nem is fogod birni. Ha edzetlen vagy, 2 p futas utan kapkodod a levegot. Aztán feladod merthogy nem tudsz futni és ugyanott tqrtasz mint most. Ez saját tapasztalat.

Ami viszont működhet a kutyával séta. 40 perc, kajd 50, 60. Es egyre gyorsabb stabil tempoban.

Viszont fogyni addig nem fogsz amíg az étkezésed nincs rendben

2022. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy kezdtem a futást, hogy tudtam kb 30mp-t futni, aztán 5-6perc seta... aztán 20-30mp futás... majd 7-10perc séta... és így tartottam 1 órán át... innen jutottam el odáig, hogy mar rgybefüggően lefutok heti 3×10km-t
2022. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!