Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tartós fogyókúra, étrendváltás...

Tartós fogyókúra, étrendváltás: szénhidrát vagy kalória szerint kell számolni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tartós étrendváltást szeretnék elérni és egészségesen szeretnék étkezni, minél kevesebb feldolgozott élelmiszert szeretnék enni, cukrot is minél kevesebbet szeretnék bevinni.

Sokféleképpen, változatosan szeretnék étkezni, a hízlaló ételeket mindig szeretném elkerülni.

Mi lenne a legjobb ilyen étrend összeállításához?

Tudom figyelembe kell venni a rostot és zsírt is az élelmiszereknél, bizonytalan vagyok.



2022. máj. 26. 10:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
83%

Akkor jöhetnek ezek a tanulmányok. Én linkeltem öt bírált szakirodalmat. Akkor jöhetnek azok, amik a zsír alapú étrendet preferálják egészséges egyéneknél hosszútávon. Módszertani szemmel szívesen vetek rájuk egy pillantást.

Az elmúlt 15-20 év összes nemzetközileg is elismert metaanalízise a magas zsírbevitel ellenjavallatatát támogatja. Imádom, amikor valaki random beböfögi, hogy "hát sok tanulmány van az ellenkezőjéről is, ez csak hit kérdése". Nem, nem hit kérdése, ez tudomány, amit én speciel egyetemi képzés során tanultam, nem zárt facebook csoportokban osztogatott álhírekből. Szeretném látni a magas zsírbevitelt támogató tanulmányokat.

2022. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
61%

"40 éves, keveset sportoló férfinek milyen étrend lenne jó, amellyel kevesebb kalóriát visz be és így fogyni fog? Miképpen számolható ez ki?"


Az én módszerem. Nekem bevált

35/F


3gramm*testtömeg szénhidrát

1-2gramm*testtömeg fehérje

1gramm*testtömeg zsír, ennek kétharmada legalább esszenciális zsír.


Cukrokat, peksütit, táblacsokit, alkoholt, kólát stb kerülni mint a forró vizet, de ha hétvégén jutifalinak felfogható, akkor egyszer egyszer nyugodtan.


Fő szénhidrátforrások:

Liszt, rizs, köles, bulgur stb stb

Ezek átlagosan 70gramm szénhidrátot tartalmaznak valamelyik többet valamelyik kevesebbet, én 70el számolok mindent, egyszerű kerek szám.


Fő fehérje források

Hús, bab, tofu, tojás

100gramm /20gramm- kb átlagosan ennyi van, én mindent 20grammal számolok. Van amiben kicsit több, van amiben kicsit kevesebb


Fő zsírforrás

Halolaj, lenmagolaj, vaj, libazsír(en ezzel főzök/sütök), tökmagolaj, olajos magvak pl tökmag pisztácia, szotyi...


Az olajoknak nyílván 100%-a olaj... (jó esetben, azért érdemes cimkét olvasni... ja és szüz legyen az az olaj)

Olajos magvaknak meg érdemes kikeresgetni mennyi a zsírtartalma, ahhoz nem tartok fejben számot, egyszerűen ha ramtör a kínzó vágy napi 2 kicsi zacsi tökmag nekem bele szokott férni... persze nem minden nap... csak ha pl filmezek hétvégén... meg ilyenek.


+ fűszerek...

Kecsap mustár ilyenek kalotiatartalmára is erdemes rá rápillantani...

Ebből szépen ki lehet matekozni kajákat, menüket..az elejen érdemes a legalapabbakkal kezdeni, tipikusan csirke rizs zöldségköret...

De ha belejössz a matekba, nyugodtan lehet konyhatündérkedni...

Én pl mostanában sajtburgert, meg gyrostálakat eszek, termeszetesen saját készítésűt...


Végén a lényeg, tehát

3gramm × testtömeg szénhidrát

1-max 2gramm x testtömeg fehérje

1gramm × testtömeg zsír...

Ha heti 1kg-nál gyorsabban csökken a súlyod, növelsz a szénhidrát mennyiségen, ha lassabban, csökkentesz rajta, ha meg szintet akarsz tartani, akkot figyelgetsz rá mindig éppen mit csinálj vele.

2017ben kezdtem így kajálni, akkor 160kg voltam, most 2.éve tartom a 80at.


Ui.: Meg annyi, a túlsúly nem kér kaját, én a kezdetektől a célsúlyommal számoltam nem pedig a vágó koca súllyal.

2022. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
40%

"21 en nem vagyok szakmabeli, de nyugodtan vedd fel a kapcsolatot ezzel a hölggyel és folytassatok egy tipikus canon vs nikon szintű szakmai elmecsatát...


[link]

2022. máj. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
18%

Le lehet pontozni 0-ra... csakhogy a linkelt hölgynek ez a szakmája...

A nevét, és az arcát adja a véleményéhez... a tanácsaival jár a felelőssége is...

Ti meg egyszerű netes trollok vagytok, akik megmondjátok a tutit, gasztroenterológusnak hazudjátok magatokat, de semmi gyakorlati tanáccsal nem tudtok szolgálni egy 40éves fogyni vágyónak azon kívül, hogy egyen kevesebbet... hát gratulál9k... sok eszetek van.

2022. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!