Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok, mit csináljak?

Miért nem fogyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb 10-12 kg feleslegem van.

A kenyeret szinte teljesen letettem, édességet eddig sem ettem. Gyümölcsök közül almát szoktam enni, azt se túlzásba vive. Adagaimat jelentősen csökkentettem.

Heti párszor tornázom, igazából mindig mikor belefér. Heti egyszer több órát sétálok. Semmiféle súlyt nem sikerült leadnom immár hónapok óta.sőt az utóbbi pár napban még híztam is kb 3 kgt. Nem értem.



2022. máj. 14. 09:12
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
78%

Hiába hagyod el a kenyeret, hiába nem eszel édességet, hiába fogyasztas csak almát, hiába tornázol hetente többször, ha nem vagy kalóriadeficitben. Matek. Ha az utóbbi napokban feljött 3 kg, az vagy csak egy kis víz, vagy konkrétan kalóriatöbbletben vagy.

Ha nem számolod a kalóriákat, nem követed a matekot egy alkalmazással, akkor csinálhatsz bármit, ki vagy szolgáltatva a véletlennek és a szerencsének. Ha szerencséd van, akkor fogysz, mert úgy jönnek ki a számok, ha nincs szerencséd, akkor hízol. Van ennek értelme? 12 kg felesleget három hónapnyi laza diétázással simán le lehetne adni, te pedig fene tudja mióta szenvedsz és sanyargatod magad teljesen feleslegesen csak azzal, hogy nem azt csinálod, amit kéne.

Az édességet elhagytad? Rendben. Nem ördtögtől való az édesség, de igen, egy ipari szemét, nincs rá szükség. A kenyeret is elhagytad? Rendben. Nem a vilg legfontosabb élelmiszere, én is megvagyok nélküle, ha valaki eszik kenyeret, azzal sincs semmi különsebb baj, de mindegy.

De a gyümölcsöket miért hagytad el? A gyümölcsök természetes növényi mikrotápanyag-források, amik diétában külösen jól jönnek, mert ráadásul finomak is, és jelentősen alacsonyabb a kalóriatartalmuk, mint mondjuk egy csokinak vagy egy péksütinek. Hol olvastad, hogy csak almát lehet enni, mert a többi gyümölcs káros, mert hízlal, mert fruktóz van benne, meg a többi ökörség? Nők Lapja vagy Femcafe? Azt az oldalt, amelyik arra szólítja fel a felhasználót, hogy olyan diétát kell tartani, amiben a gyümölcsök 99 százaléka tiltólistás, azt be kell zárni, és megnyitni mondjuk egy szakmai cikket.

Kalóriadeficit. Tölts le egy alkalmazást, kövesd nyomom a kalóriákat, legyél tartósan 500-600 kalóriás deficitben, aztán két/három hónap múlva nem lesz rajtad felsleg.

2022. máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
43%

Ahogy az első írja. Sajnos az adagcsökkentés csak akkor válik be ha ez deficitet hoz.

Szinten érdemes 10 kg vagy alatta lévő többletnél makrókat követni. Valakinél a nagy arányú zsír okozhat stagnálást, valakinél ugyanez szénhidrátra. Viszont amíg nem tudod nálad melyik a helyzet, változtatni se tudsz. Nem tudod kitapasztalni neked mi a jó.

Amivel kiegészíteném amit az első ír, hogy a teljes kiőrlésű kenyér az egyik legjobb rostforrás. 32 kilót fogytam és legtöbbször kenyeret reggelizem. Házi vagy magas hústartalmú sonkával, főt ttojással, humusszal, lencsekrémmel stb plusz mellé zöldség. Vitamin, rost is van benne, kijön kevés kcalból és sokáig eltelít.

2022. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. Nem olvasok női magazinokat. Pl. a fitness akadémia oldalán, de több más helyen olvastam hogy a gyümölcsök sok ch-t tartalmaznak és emiatt akadályozhatják a fogyást, de amúgy se "hagytam el" a gyümölcsöt. Nem vagyok édesszájú, ezért eleve nem is nagyon vonzanak a gyümölcsök, meg szezonálisan étkezem, szóval az év nagy részében marad az alma, amit szeretek, és nem túl édes.

Próbálkoztam a kalóriaszámítással, de sajnos nem ment. Több oldalt is felkerestem, appokat is letöltöttem, ilyenek jöttek ki hogy egyek napi 800 kalóriát, ami a minimumom alatt van, szóval ezzel kapcsolatban elvesztettem a türelmemet, és időm/energiám sincsen matekozni, mert mentálisan megterhelő munkát végzek + tanulok mellette, stb. Szóval abból indultam ki, hogy idegőrlő számolgatás helyett olyanokat eszek, amiben eleve kevés a kalória. Mi lehet olyan sok kalória a tojásban, húsban, zöldségben, amitől ne fogynék, nem tudom. Mint mondtam, elvétve eszem kenyeret, néha valamennyi tésztafélét, de töredékét annak, amit korábban. 99,9 % ban magam főzök, ezért nincsenek rejtett cukrok az ételben. Tejterméket alig eszem, mert laktózérzékeny vagyok.

Kávéba, teába soha nem teszek cukrot.

2022. máj. 14. 10:05
 4/53 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy ez nem így működik. Emögött ha tetszik, ha nem, ott a számolás, ott a matek, ugyanis ha az nem stimmel, akkor nincs fogyás, és minden tényező random lesz, annak meg semmi értelme. Gondolj bele: két hónap idegörlő számolgatás, vagy több hónapnyi felesleges önsanyargatás és stresszelés a kilókokon/kajákon.

Ne a fitnesz akadémiát olvasgasd, mert ezek nem tudományos források. Ha egy oldal ilyen szinten van tudásban, hogy "a gyümölcs akadályozza a fogyást, mert sok benne a szénhidrát", akkor azt kerüld el. Ne ilyen helyekről tájékozódj. Élből mit jelent az, hogy "sok" szénhidrát. Ennél bonyolultabb a biológia, az meg hogy mi sok, mi kevés, az egyéntől/helyzettől függ.

Azokat az appokat szintén kerüld, amik napi 800 kalóriát javasolnak. Ezeket az appokat megbüntetném és betiltanám. Már az 1200 kalóriás baromságok is irreálisak, de a napi 800 kalória lényegében koplalás.

Egyébként a tojás, a hús, és úgy általában az állati eredetű élelmiszerek már csak a magas fehérje és zsírtartalmuk miatt sem tartoznak a leginkább kalóriabarát ételek közé, de hogy neked ezekből mennyi fér be a diétádba, az megint csak a matekon múlik. A cukrot megint teljesen feleslegesen démonizálod. Egészségügyi szempontból valóban az a legjobb, ha egyáltalán nem fogyasztunk hozzáadott cukrot, de fogyás szempontjából a kalóriaszám a lényeg.

Ha tartósan 500-600 kalóriával kevesebbet vinnél be, mint amennyi a súlytartáshoz szükséges, akkor nem kéne egyáltalán sanyargatni magad, és tényleg két-három hónap alatt lenne egy egészséges testzsírod.

2022. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

És tudsz ajánlani valami jó számolgatós oldalt? Olyanokat probáltam mint yazio meg kalóriabázis, kb 3-4 félének futottam neki.

A cukrot eleve nem eszem, nem kellett kitiltanom, mert szinte sosem kívánom. Inkabb a kenyér a problémás nekem, attól is híztam meg, ezért logikus volt attól megválni.

2022. máj. 14. 10:36
 6/53 anonim ***** válasza:
85%

Nem a kenyértől híztál meg, hanem a kalóriatöbblettől, amit a túlzásba vitt kenyérfogyasztás maximum csak segített.

És amúgy nekem teljesmértékben bevált a kalóriabázis. Nekem anno egy három hónapos diétában is társam volt, versenyfelkészülési időszakokban pedig azóta visszatérő vendég nálam. Teljesen jól bevált, jól nyomon lehet követni a kalóriát, a makrotápanyagot, még sokszor a mikrotápanyagot is. Magyarul van, ha valakinek esetleg gondja van az angollal. Ingyenes, könnyen kezelhető. Szerintem a kalóriabázis akárkinek bőven elég.

2022. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Most újra nekifutottam a kalóriabázisnak és 427 napi kalóriakeretet ajánlott föl :D ez volt az amelyik a múltkor a napi 800 kalóriát mondta.
2022. máj. 14. 10:53
 8/53 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy emiatt ettől csak ideges leszek, ezért is adtam föl ezt a számolgatást.
2022. máj. 14. 10:59
 9/53 anonim ***** válasza:
88%

De ne azt nézd, hogy az random mit ajánl fel. Értelemszerűen valami nagyon nincs rendben a beírt adatokkal és a beállításokkal, ha az alkalmazás 427 kalóriát ajánl fel napi bevitelnek, mivel az emberek még egy böjt során is többet visznek be.

Az a baj, hogy ha föladod a számolgatást, akkor föladod a fogyást is. Nincsen másik út, nincsen egy alternatív ösvény. Fogyásban csak a kalóriák vannak, semmi más.

Tapasztald ki, hogy hány kalóriára van szükséged a szintentartáshoz. Bőven 1000 fölött lesz, ne aggódj. Ha ez megvan, akkor abból kezdj el lecsípni 500-600 kalóriát, aztán két-három hét után figyeld a testzsírod változását. Ennyi az egész.

2022. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
75%

Hogy lehet valaki ennyire egyszerű??

Kalóriabázist megnyitod, beírod az adataid, beállítod a célod.

Ha heti 3 kilót fogyást állítasz be, persze, hogy 500 kalóriát ad ki.

Állítsd be úgy, hogy napi 250 mínuszt érj el az evéssel, ehhez még sporttal elégethetsz 250et, és voilá, nem 400at ehetsz.

Úristen.

2022. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!