Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha meleg van kevésbé vagyok...

Ha meleg van kevésbé vagyok éhes, ez azt jelenti, hogy kevesebb kalóriát is kéne ennem?

Figyelt kérdés
Nem értek ehhez, de melegbe én nem szoktam éhes lenni és ez azért van mert ilyenkor kevesebb kalóriát is égetek? Tehát kevesebbet is kéne ennem?

2022. jún. 4. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Pusztán a hőmérsékletnek nem feltétlenül van köze a kalóriaigényhez. Az már persze más kérdés, hogy ha minden nyári napon 12 órát nehéz fizikai munkázol a tűző napsütésben, kánikulában, akkor ez biztos meg fogja növelni a kalóriaigényedet, mintha egy klimatizált irodában ücsörögnél a számítógép előtt. Melegben nem azért vagy kevésbé éhes, mert a szervezeted így jelzi számodra a kisebb kalóriagényt.
2022. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Melegben nem azért vagy kevésbé éhes, mert a szervezeted így jelzi számodra a kisebb kalóriagényt."


Hanem miért?

2022. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmiért. Mármint valaki kevésbé éhes melegben, valaki jobban, valaki ugyannyira (pl. én). Szerintem ez teljesen egyéni, nem hiszem, hogy általános lenne a meleg=étvágytalanság állandója. Nem hiszem, hogy mindenkire érvényes lenne ez az állandó.

Azt el tudom képzelni, hogy a magasabb hőmérsékletben az emberi test dehidratáltabb, ezért a szervezeted kerüli azokat a belső tevékenységeket, folyamatokat, amik tartósan vizet vonnak el. Ilyen folyamat például az emésztés. De erre vonatkozóan nincs pontos információm, majd utána nézek a szakirodalomban, ha többeket érdekel.

2022. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért, mert rám is abszolút igaz, a szüleimre, meg úgy nagyjából minden barátomra is, sőt, még a kutyákon is észreveszem, hogy melegben kevésbé van étvágyuk. Ezért kérdeztem rá, mert a saját tapasztalatokból azt a következtetést vontam le, hogy kellene legyen valami oka. Mondjuk én arra tippeltem hogy az aktivitással van összefüggésben, melegben kevesebbet mozog, tevékenykedik az ember és ezért kevesebb energiára van szüksége.
2022. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Elsőt felpontoztátok valójában pedig hülyeséget beszél...

Eleve a kalória jelentése:

1kaloria 1gramm víz hőmérsékletét 1C°-al emeli meg...

Tehát a válasz igen, nyáron alacsonyabb a kcal igényünk, mivel nem kell fűteni annyira a testet.

Hűteni pedig vízzel az az izzadtsággal hűtjük, ahhoz nem kellenek kaloriák.

2022. jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem azt jelenti h kevesebb kalóriát kell enned. Viszont ha mégis kevesebbet viszel be az egyáltalán nem baj, sőt aki fogyni szeretne annak nyilván előny. Tehát ha úgy viszel be kevesebbet mint amennyi elő van írva h egyszerűen nem kívánsz többet, az teljesen rendben van. Ha férfi lennél aki izomtomeget szeretne építeni és 3000 kcal helyett csak 2500-at vinne be az már baj lenne, de fogyásnál okés. Ilyen egyébként sincs h valakinek télen 2300 a kalória kerete, nyáron meg 2000…
2022. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
De van, csak sokan nem veszitek figyelembe, aztán jönnek a sport mozgás rovatba a tipikilus nyárvégi kérdések, hogy kaloria bázis által meghatározott értéket ettem, mégis híztam miért?...
2022. jún. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!