Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha mindennap eszek édességet,...

Ha mindennap eszek édességet, de mindennap le is mozgom, akkor is hízok tőle?

Figyelt kérdés
Ezen a héten kétszer voltam cukrászdában, emellett megettem 4 fánkot két nap alatt és egy doboz jégkrémet szintén 2 nap alatt. De ezek mellett mindennap mozogtam is 1-1,5 órát és figyeltem a kalóriabevitelre (1600-1700 kcalnál nem vittem be többet az édességgel együtt és a mozgással 200-300 kcalt égettem) Így is hízni fogok a sok édesség miatt? 18/L

2022. jún. 17. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha kalóriadeficitben vagy, akkor nem hízlal semmi (még az édesség se). Ha viszont kalóriatöbbletban vagy, akkor minden hízlal (még a saláta is).

Viszont még most 18 évesen szokd meg, hogy kalória ide vagy oda, az egészségednek rohadtul nem tesz jót, ha minden nap tömöd magadba az édességként eladott ipari szemetet. Nem mondom, hogy időnként nem fér bele egy-egy cukrászda, egy-egy jégkrém, de hogy minden héten, minden nap habzsold őket, az előbb-utóbb vissza fog ütni, hidd el.

2022. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem vagy kalóriatöbbletben, akkor nem fogsz hízni. De amúgy ha 1700 kalóriát ettél összesen, és nem vagy nagyon alacsony, és kis súlyú, akkor 1700 kalóriával alapból nem is híznál valószínűleg.
2022. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Hízni nem fogsz, de egészségügyi problémák, vitaminhiány stb. nagyon könnyen kialakulhat, ha nem megfelelően táplálkozol. Ezért is hülyeség önmagában a kalóriaszámlálás, egyáltalán nem mindegy, miből viszed be a kalóriákat, és nem az alakod, hanem az egészséged miatt.
2022. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hízni nem fogsz, viszont valóban egészségtelen. Kalóriadeficitben a kevesebb étel miatt egyébként is nehezebb mindent bevinni, pláne, ha a kereted jelentős részét érdemi tápanyag nélküli dolgokra fordítod. Persze sokan szeretjük ezeket, és nem vagyok álszent, a fagyinak én is nehezen állok ellen, de nem véletlenül mondják, hogy mértékkel kell ezeket enni.
2022. jún. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Meglepne, ha ennyi szarral kereten belül maradtál volna.
2022. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

1600-1700 kcal fánkokkal meg fagyival együtt, azt hogy csinálod? Vagy az egyik reggeli volt, a másik meg ebéd? A vacsi meg konkrét normál étel? Hogy nem halsz meg éhen?

B***szus, én legnagyobbrészt normális kajákkal (3 étkezés/nap) se férek bele ennyibe. Nem hogy fànk meg fagyi. Szép álom...

Amúgy nyilván a saját anyagcserédtől függ hízol e töle, az viszont fix, hogy elég egészségtelen ilyen gyakran ilyeneket enni.

2022. jún. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

#5 nem maradtam kereten belül, mert 1400 kcal a keretem és én 1600-1700 kcalt ettem, de mindennap mozogtam és elégettem 200-300 kcalt

#6 mindennap megvolt a 3x normál étkezés és mellette ettem az édességet, és igen, így is kijött az 1600-1700 kcal. Pl valamelyik nap kétszer ettem paradicsomos húsgombócot (normál adagot) és egyszer 4 db tojást zöldségekkel, és mellette még az édességet.

2022. jún. 18. 10:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Kicsit tegyük helyére a dolgokat.

Nem azert nem ajanlatos mindennap edesseget enni mert az hizlal.Hanem azert mert egyszerű cukrokat(szénhidrátokat)tartalmaz.A vercukorszintedet hirtelen emeli.

2022. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!