Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egeszseges e a kulso ketonok...

Egeszseges e a kulso ketonok bevitele?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tobb “egeszseges” eletmodot hirdeto emberkenel lattam, hogy kulso ketonok visz be a szervezetebe. Nem vagyok sem dietetikus, sem tudos annyit tudok altalanossagban amit a neten talaltam.

Hetkoznapi emberkent, atlag testmozgassal is elonyomre valhat ha hasznalom?

Koszonom

25/N


2022. júl. 7. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Megpróbáltam utánaolvasni, őszintén nem sok infót találtam, de leírom a benyomásomat, aztán hátha idetéved valaki, aki kijavít, hogy nincs igazam. Szóval ketonok akkor keletkeznek a szervezetben, ha zsírt használsz fel energiaként szénhidrát helyett. Alapvetően ha deficitben vagy, illetve ha ketogén diétát követsz, ez történik. Gondolom a bevitelre a magyarázat, hogy ezzel is zsírégetésre buzdítod a szervezetedet (erre találtam pár angol cikket), de szvsz, ez totál baromság. Mármint, ha nem vagy deficitben, totál mindegy, mert hízni fogsz, ha deficitben vagy, akkor úgyis zsírt fogsz égetni, ha nem tömöd magad ilyenekkel. Igazából ez csak egy újabb felesleges, de divatos étrend kiegészítőnek tűnik, hogy karcsúbb legyen a pénztárcád. Nem pazarolnám erre a fizetésemet, miközben az élelmiszer árak így is a plafont verdesik. Jobban jársz, ha minőségibb ételekre költesz inkább.

Ha mindenképpen kiegészítőket akarsz venni, egy multivitamin, izotóniás ital, porcerősítő, vagy egy fehérjepor sokkal jobban a hasznodra válik. Minden más szerintem totális pénzkidobás, és még ezek sem feltétlenül szükségesek.

2022. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. A keton a zsírok bomlásakor keletkezik, semmi értelme külön bevinni.

Ehelyett a cukorbevitel minimalizálását javasolják és a szakaszos böjtöt: naponta legalább 12 óra étkezés nélkül.

2022. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 B2man ***** válasza:
100%
Nincs értelme! A keton bomlási termék! Ennyi erővel karbamidot is szedhetsz...
2022. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit?
2022. júl. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolso mit mit?
2022. júl. 11. 10:33
 6/8 B2man ***** válasza:
A karbamid a fehérjék bomlásterméke!
2022. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszi, de mint irtam sem dietetikus sem testepito vagy vegyesz nem vagyok, segitenel kerlek azzal, hogy a kerdesemre a valaszodat kifejtened? 😃

Koszonom

2022. júl. 11. 17:12
 8/8 B2man ***** válasza:
Röviden: ha megiszod a vizeleted, nem fogsz fogyni!
2022. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!