Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok ekkora súlyból ?

Miért nem fogyok ekkora súlyból ?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok. 155cm 106 kiló.


Reggelim: 2 szendvics ( kenyér, sonka, vajkrém, paradicsom, paprika, sajt, chiamag) cappuchino, banán


Tízórai : műzli szelet, alma, joghurt


Ebéd : 250 g csirkemell filé grillezve, egy avokádó , 200g rizs, cézár saláta


Uzsonna: joghurt, banán, zabpehely


Vacsora: sült hal, kukoricás rizs, tartármártás diétásan, 3-4 paradicsom, egy marék dió, egy marék sós mogyoró


Ülőmunkát végzek, de elég sokat lépcsőzöm mert nincs lift és a negyediken lakom. A buszhoz is sétálok. Oda vissza kb. 700-800m.


Adnátok tippeket?


2022. aug. 10. 14:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
62%

Talán, mert még mindig ugyanannyi kalóriát viszel be és nem kevesebbet. Vacsorára egy marék dió? Te normális vagy? Tudod te hány kalória van benne? Na meg sós mogyoró? És az ilyen még csodálkozni mer, hogy miért úgy néz ki, mint egy disznó és nem fogy.


Talán ne egyél annyit.

2022. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Most nincs időm számolgatni, de nekem is a marék dión és sós mogyorón akadt meg a szemem. Az ilyesmikben rengeteg kalória van, szóval már csak az a két maréknyi nasi rengeteg kalória a napi beviteledben. Kezdj kalóriát számolni.
2022. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem szeretek számolgatni, de utána nézek! Nem gondoltam, hogy ennyire diéta ellenes ételek a magvak. :(
2022. aug. 10. 14:22
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Standard adag az kb 150g csirke, 70g rizs szerintem, és én egy 100kg körül mozgó férfi vagyok. Úgy gondolom, hogy nem az étrended rossz, hanem nem érzed a mértéket, mivel régen nálam is ez volt.
2022. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok a kalória amit megeszel.

Már a reggeli túl sok, banán? A cappuccinóban is nagyon sokn főleg ha nem 2 dl hanem 3-3,5.

Vacsorára csak a marék dió és mogyoró kb 400 kalória és hol van még a főétel.

Tízórai is vagy ez vagy az nem 3 féle,3x mennyiségben.

Igaz sajnos a fő elv, kevés mozgás, sok kaja. Sajnos ezért nem fogysz.

Hagyd abba a főétkezéses nassolást.

2022. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán bírok ekkora súlyjal mozogni. Így is nagyon fájnak a lábaim. :( Akkor ezentúl kiiktatom a magvakat. Banánt nagyon szeretem, és azt olvastam nagyon egészséges, ezért gondoltam nem árthat.
2022. aug. 10. 14:28
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan semmi bajom se a marék dióval, se a marék sós mogyoróval, majdnem minden nap eszem én is (bár nem vacsorára, hanem napközben, de ez mindegy). Amin nekem megakadt a szemem, hogy csak 3 dologról tudod mennyi, az ebédben lévő 250g csirke, 200g rizs és 1 avokádó (ami szerintem egy étkezésre eleve elég sok mindháromból), a többiről fogalmad sincs mennyi. Egy marék nagyon tág fogalom, a többinél csak "diétásan" van, meg mennyiség nélkül. Itt hatalmasakat lehet elcsúszni kalóriában - még azok is tévednek, akik értenek hozzá és külön mindent méricskélnek mérleggel, akkor el tudod képzelni mi történhet, ha még nem is tudod miből mennyit eszel.

Szóval nem feltétlenül kell mindent grammra mérned, úgysem egy egzakt dolog, csak kezdetben legalább legyél tisztában azzal, hogy miből mennyit eszel, és az (legalább kb.) mennyi kalória. Utána megtapasztalod, hogy ezt mennyivel kell csökkentened ahhoz, hogy fogyj. Mindenképpen csökkentened kell, ha eddig nem fogytál, mert ez azt jelenti, hogy nem vagy kalóriadeficitben (akár még többletben is lehetsz).

2022. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%

Számold ki!

A 200 gr rizs remélem kifőve annyi.

A két szendvics is sok. Inkább lenne 2 nyitott szendvics.

Sós mogyorót ha csak 20 lercig rágsz, megeszel 500 kalóriát ami nekem két étkezés.

Egeszségesnek egészségesen eszel, de nem fogsz fogyni amíg nem csökkented a mennyiségeket

2022. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%

Legyen 1900 kcal és azzal fogyni fogsz. Tízórai alma, joghurt VAGY cukormentes zabos müzliszelet

A sós mogyoró és dió max 7 szem és az különálló kisetkezés

Avokádó egyszerre max fél. Egy teljes avokádó lehet 300 kalória ami önmagában egy közepes étkezés.

A 250gr csirkemell is rettenet sok, nem ez adja a kalóriák nag, reszet de akkor is sok. Neked meg kéne tanulni hogy mi számodra egy adag. Csirkéből kb 16-18 deka bőven elég egyszerre. Tőbb fehérje fel se tud szívódni egy étkezés alatt.

A lépcsőzés es a buszhoz sétalás nem számít számottevő mozgásnak. Az kb az alap.

A sült hal csak remelem hogy nem olajban sül, és az is mértékkel

2022. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
A párom főzte a vacsorámat, sajnos nem számoltam ki mennyi is lehet. Nyitott szendvicsek voltak, tehát nem 4 szelet kenyér, hanem 2 :)
2022. aug. 10. 14:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!