Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon kövérnek számitok...

Nagyon kövérnek számitok ilyen méretekkel? 158 cm magas vagyok, 84cm derék, 104 csipő, comb 64, comb közvetlenűl térd felett 44, kb 1 honapja mértem magam 70kg vagyok, sajnos 1 év alatt sikerült felszednem 10kgt 17/L

Figyelt kérdés

Koromhoz képest tudom hogy picit elszaladt a ló, de ezek a méretek azért még türhetőek.

Szeretnék 55-60kg közt lenni ismét de a diéta nem nagyon megy, mivel muszáj azt ennem amit itthon főznek, ami sokszor hát nem éppen fér össze a diétázással, az edzéssel is problémám van, szüleim miatt mivel szerintük kövér vagyok viszont ha tennék valamit ellene akkor az a baj. Mostoha anyám egyenesen utál tehát ez csak újabb pont lenne neki ami miatt rolam beszélhet, és rajam röhöghetnek a családjával.

Edző terembe nincs lehetőségem menni, hogy oldhatnám meg mégis valahogy a napi legalább 5eddzést? Futni ha időm engedi a suli kezdéssel elkezdek de emellett még edzeni is kellene, nem csak a fogyás miatt hanem azért is mert szeretek, sokkal jobban érzem magam ilyenkor, néha picit elfelejtem a problémáimat. (megjegyezném mostoha anyámék 57 kgsan is azt mondták kövér vagyok.. Tehát nem a nekik megfelelés a célom hanem hogy anélkül érjem el a célom hogy ismét pletykáljanak és nevessenek rajtam)



2022. aug. 23. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Elég sok. Én nem vagyok egy nádszál alkat (vastag a combom, nagy a hátsóm stb.), de amikor 70 kg voltam, akkor néztem ki úgy, mint akin már nincs túl sok felesleg. De ehhez több mint 20 centivel magasabb vagyok nálad. Úgyhogy szerintem kezdj el diétázni és tornázni - azt otthon is lehet, akár online videókra.
2022. aug. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Az nem mentség, hogy nem tudsz diétázni, ez inkább jó, mert az az a módszer, aminek nincs értelme!

Edd azt, ami van, olyan étel nincs, ami "nem fér össze a diétázással"!

Kezdj el kalóriát számolni, ennek az az egyik elönye, hogy bármit ehetsz - akár szalonnát lekváros kenyérrel is - , csak a mennyiségekre kell odafigyelni, a másik, még nagyobb elönye, hogy ellentétben a diétákkal, tartós eredményt lehet vele elérni. Ugyanis megtanulod, mi az, amiböl lehet böven enni és mi az, amire jobban oda kell figyelni, viszont életed végéig lehet tartani így az elért súlyt.

A diétákkal az ugyanis a baj, hogy esetleg le tudsz fogyni, feltéve, hogy elöbb nem adod fel az egyoldalú és íztelen "diétás" ételek miattt, de ha sikerül is elérned azt a súlyt, amit akarsz, ha utána visszaállsz az eredeti étrendedre, akkor visszahízod, mert nem tanultad meg, miböl mennyi fér bele.

Sportolni meg tudsz akár a saját szobádban is pár súlyzóval, futni minden idöjárásban lehet, egyáltalán nem kell edzöterembe járni!

2022. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Én 159 centi vagyok jelenleg 58 kg, 1 éve szültem maradt rajtam még 5 kg, most azon vagyok, hogy az is lemenjen. Szülés után 65 kg voltam, nekem már az is nagyon sok volt, de még így se érzem teljesen jól magam a bőrömben, pedig már most nem vagyok husi, évek óta edzettem, úgyhogy van rajtam izom is, csak a terhesség alatt és szülés után pár hónapig hagytam abba. Számolom a kalóriákat, cukrot, pékárut nem eszek, két naponta edzek itthon, mikor alszik a kicsi.
2022. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
158-hoz szerintem a 60 is sok, nemhogy 70. Nem akarlak megbántani, de nekem nem szimpatikusak azok a kérdések, amik úgy kezdődneky hogy ezt sem tudom tenni, az sem megvalósítható, semmi nem jó,mindenre kifogas van.
2022. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Fogynod kene 20kgot
2022. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Mellbőséget nem írtál, abból lehetne valódi arányokat látni. A 104es csípő és a 80 feletti derék is sok, a te magasságodhoz valóban max 60 kg lenne jó.


Edd azt, amit a család, csak kevesebbet. Vagy vegyél magadnak salátát és a köretet cseréld arra. Szard le, mit mondanak, magadért csináld.

2022. aug. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Ezek a méretek egyáltalán nem tűrhetőek. Kb. 20 kg súlyfelesleged van, ami nagyjából két vödörnyi térfogatnak felel meg.

Első körben menj el a háziorvoshoz és kérj egy laborbeutalót, aminek eredményéből kiderülhet, hogy kell-e gyanakodni valamilyen fokú cukorbetegségre (inzulin intoleranciára, mert ez is hozzájárulhat a súlynövekedéshez). Emellett nyugodtan elhagyhatod a most megevett pékáru 80-90 %-át. Már az is haladás, ha a megszokottnál kevesebb étel kerül a tányérodra. Ugyanakkor egyél sokat a kis energia tartalmú, ám laktató növényi anyagokból: savanyított káposzta, főtt cékla, általában növényi rostokat tartalmazó ételek.

2022. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem adnak otthon penzt kondira? :/ Alkalmi meloval te is osszeszedheted siman par nap alatt
2022. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Van rajtad túlsúly. Még nem elhízott kategória, de kár szépíteni, van rajtad túlsúly. Legalább egy 10 kilót le kéne adnod, szerintem ilyen magassággal 48-60 kg az ideális.


De amúgy a lényeg az, hogy azért is kéne fogynod, mert ez már nem egészséges. Aztán pedig ha már leértél az egészséges kategóriába, akkor pedig addig fogyjál, amíg te nem elégszel meg azzal, amit a tükörben látsz. Ha ez 58 kiló, akkor 58, ha 53, akkor 53. Most leginkább az egészséged miatt is kéne egy 10-est leadnod, aztán pedig majd meglátod, hogy hogy érzed magad a súlyoddal kapcsolatban.


Amúgy én 18 éves voltam, és még otthon is éltem, mikor 40 kilót lefogytam. Tornázni otthon is lehet, és ami otthon van kaja, abból kevesebbet kell enni, ennyi. Ha otthon él az ember még, akkor is le lehet fogyni, minden más csak kifogás.

2022. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Mindennemű rosszindulat nélkül írom a következő sorokat. Ez nagyon sok. Könnyen az egészséged rovására mehet hosszútávon. Még a 60 is sok lenne ehhez a magassághoz, olyan 50 körül kéne belőni, de nyilván fokozatosan haladjunk.

A fogyás roppant egyszerű. Több kalóriát égess, mint amennyit megeszel. A tested alapból éget valamennyit azzal, hogy létezik és fenntartja magát, ez alá nem szabad menni, vannak neten kalkulátorok, amivel be tudod lőni az értéket. Az otthoni kaja mellett is lehet diétázni, csak ne egyél annyit. Az is le tud fogyni, aki csak pörköltet eszik. Számold a kalóriákat.

Futni ilyen súllyal egyelőre ne menj, nem tenne jót a bokádnak. Otthon is lehet edzeni saját súllyal, aztán később vehetsz akár súlyzókat is, de egy homokkal megtöltött pet-palack is jó lehet a célnak.

Viszont a ló túloldalára se ess. Én 16 évesen 60 kiló voltam 167 centihez. Nem voltam kövér, max valamennyire pufi, de én nagyon nem éreztem jól magam. Nagy volt a hasam, hamar kifulladtam stb. Diétáztam, de nagyon borzalmasan, éheztettem magam. Volt idő, mikor 1000 kalóriát se ettem meg egy nap. Az emésztésem utána évekre rottyon volt. Aztán egy idő után azt vettem észre, hogy akármit teszek, nem megy lejjebb a mérleg, mert a szerveimet és a csontjaimat nem tudom lefogyni. Ennek a történetnek max annyi a tanulsága, hogy otthoni koszton, edzés nélkül is lehet fogyni, de ne kövesd el azt a hibát, mint én és tiszteld a tested annyira, hogy nem kínzod. Türelmesnek kell lenni és minimum annyi időt adni a fogyásra, mint amennyi az elhízáshoz kellett.

2022. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!