Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 40kg plussz van rajtam...

Ha 40kg plussz van rajtam +porckorongsérv, tehát 100kg vok, úszásra nincs lehetőségem, hogyan mozogjak? Mire lehet ilyenkor?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
séta, gyógytorna, mindenképp beszélj a kezelőorvosoddal
2010. szept. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
fekvenyomás, húzódszkodás.
2010. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Laikusok javaslata helyett, és mielőtt bármibe is belekezdenél, az orvosoddal beszéld meg a fogyókúrát, állítsátok össze a diétát, az edzéstervet, satöbbi.
2010. szept. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

séta nem jó, terheli a térdedet

bicikli, szoba is jó, elején lightosan

2010. szept. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérj beutalót gyógytornára!Az én gerinc kitülemkedésem 2 hónap alatt visszanyomta.Előtte 3 hónapig majdnem sírtam a fájdalomtól a gyógyszer sem hatott.

Miután rendbe jött,összeállítottam egy olyan súlyzós edzés tervet,ami a legkevésbé terheli hosszirányban a gerincem.

Ezzel a teljes izomzatom vissza építettem.Kivéve a combom,az egy kicsit vékonyabb,mert nem guggolhatok nagy súllyal.

Addig is próbáld meg ezt!

[link]

2010. szept. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2010. szept. 26. 10:29
 7/8 anonim ***** válasza:

szia, en is akorul vagyok, en vibrációs tréningre járok, nagyon megmozgat, nem terheli le a labam (nekem inszalagproblemam van mindket terdemen).

imadom.

2010. szept. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha sérved van, a legfontosabb feladat, hogy kíméld, tehát ne hajolgass, ülj túl sokat és lehetőleg ne emelgess nagy súlyokat, valamint fontos a gerinced körüli izmok megerősítése,amire a legjobb, legkímélőbb módszer a gyógytorna. Ha jó szakembert fogsz ki, képes úgy megerősíteni az izmaidat, hogy azok szinte egy belső fűzőként tartják majd a gerincedet, és ezzel elkerülhető a sérved újbóli kitüremkedése, és a további sérvek kialakulása, esetleg megúszhatod a műtétet.

Nekem is van egy jó nagy kiszakadt porckorong sérvem, amivel már ki voltam írva műtétre, de szerencsére megúsztam. Most egy szuper gyógytornászhoz járok hetente egyszer és otthon pedig kitartóan végzem a tanult gyakorlatokat naponta 1 órában.

Két hét után megszűnt a lábzsibbadásom is.

2011. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!