Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Konkrétan mi számít falasroham...

Konkrétan mi számít falasrohamnak? Hasonlít a kenyszerevesre?

Figyelt kérdés
2022. szept. 21. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem azért eszel, mert éhes vagy, illetve túlzott mennyiségű étel általában rövid idő alatt történő bevitele. Akár több 1000 kalóriát jelenthet, de nyilván egyén függő.
2022. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az is annak számít ha mondjuk nap elején magamra parancsolok, hogy ma semmit nem fogok enni, ezt egy ideig tudom is tartani de aztán úgy döntök hogy vacsorát azt eszek (rendeset), utána pedig egy csomó edesseget megeszek utána?
2022. szept. 21. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az inkább hülyeség. Sose éheztesd magad, mert többet ártassz vele, mint hinnéd
2022. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a falásroham az nem ez. Mármint, a példádban az esti bezabálás érthető. Vagyis egész nap éheztetted magad (ami hülyeség), aztán vacsoráztál, és utána még kívántál egy csomó mindent. Ez szerintem érthető, mert egész nap éheztetted magad, aztán este meg már kívántál mindent.


Szerintem a falásroham az, amikor rendesen eszel a nap során, de aztán még is kinyitod a hűtőt és elkezdesz enni, és nem tudsz leállni. Szóval tegyük fel, 2000 kalóriát eszel egy nap, és ezt be is viszed pl. 5 étkezésen keresztül. De aztán az utolsó étkezésed után 2 órával még is kinyitod a hűtőt, és nem vagy igazából éhes, de még is, elkezdesz úgy enni, mintha még sosem ettél volna. Szerintem ez a falásroham. Amikor rendesen eszel egy nap, de aztán még is utána, nem vagy éhes, de még is megeszel pluszban egy csomó kaját.

2022. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
A hűtő azért van, hogy kinyissuk. De ha nem nyissuk, akkor sem fogok szomorkodni. Rendelek pizzát 😋😃 Én mindig megtalálom a módját, hogy ehessek finomakat.
2022. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne dönts ilyen butaságokat, hogy nem fogsz ma enni semmit. Olyan, mintha úgy döntenél, hogy ma nem lélegzel. Egy ideig bírod, utána kapkodod a levegőt. Szükséges az életben maradáshoz mindkettő. Inkább dönts úgy, hogy ma egészségesen, mértékletesen, változatosan fogsz táplálkozni. Még egy kevés édességet is érdemes tudatosan betervezni, mert ha teljesen megvonod magadtól, utána túlzott erővel törhet rád a nassolhatnék.

De nem ártana egy pszichológus, mert kőkemény evészavar, amiben benne vagy.

2022. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
A csomó édességet azért etted meg, mert az egész napos éhezéstől leesett a vércukrod, mire pedig rászántál magad, hogy egyél valamit, annyira kiéheztél, hogy nem tudta elég gyorsan regenerálni magát a szervezeted. Ez nem falásroham, de sokkal egészségtelenebb és hizlalóbb, mintha egész nap fokozatosan csipegetnél észszerű mennyiséget, mert egyszerre terheled le a szervezeted rengeteg feldolgozni valóval.
2022. szept. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egész nap nem eszel este meg feleszed a hűtőt.. vagy amikor 1 hétig alig eszel aztán utana mindent is amennyi beléd fér
2022. szept. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 igen ez a falásroham

Az egyik oka az ha éhezik a szervezet. Tehát estére annyira éhes vagy az egész napos koplalástól hogy így reagálsz

Ez a fajta falásroham megelozheto ha eszel reggelit, ebedet is csak egészséges alapanyagokból, mértékkel

2022. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Amikor nem vagy éhes, de eszel.
2022. szept. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!